Preparaty na brodawki w postaci płynu – opinie

Płyn na kurzajki Vericaust

Jest to niezwykle skuteczny środek, dzięki któremu wymrażanie kurzajek nie będzie konieczne! Leczenie zmian na skórze z jego pomocą pomoże w szybki i bezbolesny sposób uporać się z problemem odstających od zdrowej skóry brodawek. Preparat ten może usunąć kurzajki zwykłe – jednak pod warunkiem, że nie jesteś uczulony na kwas monochlorooctowy, który Vericaust posiada w swoim składzie. Pamiętaj, by nie stosować produktu na twarz bądź miejsca, jakie są podrażnione. Nie można też używać go w okolicach intymnych. Ryzyko podrażnienia płynem jest spore, więc lepiej nie stosować go u dzieci.

Kurzajki na stopach potraktuj preparatem raz w tygodniu – no chyba, że lekarz zaleci inaczej. Wystarczy nałożyć na drewnianą szpatułkę odrobinę płynu, a następnie posmarować nim delikatnie kurzajkę. Warto zachować podczas zabiegu szczególną ostrożność, ponieważ płyn wykazuje właściwości… żrące! Jeżeli posiadasz więcej jak jedną kurzajkę, warto przetestować płyn najpierw na jednej z nich, a dopiero później nakładać na większą ilość zmian.

Cena preparatu to ok. 22 zł / 0,5 ml.

Płyn na kurzajki Scholl

To dobrej jakości preparat, który wykazuje znacznie bardziej skuteczne działanie niż jakakolwiek maść na kurzajki. W skład płynu wlicza się np. izobutan oraz propan, które znacznie wpływają na szybkie tempo pozbywania się niechcianych kurzajek. Aktywne składniki, jakie są w płynie, doskonale radzą sobie ze zmianami na skórze w postaci brodawek! Płyn sprawia, że kurzajka po ok. 2 tygodniach odpada zupełnie… samoistnie! A może zainteresuje cię także ten artykuł o lekach na kurzajkach?

Wystarczy, że psikniesz płynem Scholl na kurzajkę – wówczas pojawią się na niej drobne pęcherzyki. Następnie utworzy się strupek, którego nie można samodzielnie odrywać! Kiedy przyjdzie odpowiedni czas i kurzajka osłabnie, odpadnie od zdrowej skóry… sama. Brodawka jest duża? Powtórz zabieg do trzech razy! Preparat dostaniesz w aptece bez recepty.

Cena produktu to ok. 68 zł / 80 ml.

Płyn na kurzajki Duofilm

To kolejny, bardzo skuteczny płyn na kurzajki, który zyskał sobie pozytywne opinie. Użytkownicy podkreślają, że Duofilm sprawdził się w walce z kurzajkami znacznie lepiej, jak np. maść na kurzajki. I nic w tym dziwnego – płyn ten jest bowiem środkiem keratolitycznym, który jest ściślej mówiąc połączeniem kwasu salicylowego z mlekowym. Ten środek na kurzajki potrafi więc zniszczyć zmienioną tkankę, zahamować proces rogowacenia naskórka, złuszczyć go oraz rozpulchnić zmianę. Wystarczy, że naniesiesz płyn na kurzajkę np. przy pomocy małego pędzelka.

Produkt jest bezpieczny dla dzieci – a więc możesz z niego skorzystać w przypadku leczenia kurzajek u dzieci od 2 lat! Wystarczy tylko jedna aplikacja dziennie. Z pomocą Duofilm możesz leczyć zarówno brodawki zwykłe, jak i te podeszwowe. Sprawdź także ten artykuł o wymrażaniu kurzajek krok po kroku.

Cena produktu to ok. 18 zł / 15 ml.

Płyn na kurzajki – który wybrać?

Płyn na kurzajki Verumal

W skład produktu wchodzi kwas salicylowy oraz fluorouracyl. Właśnie dzięki temu płyn ten wykazuje działanie keratolityczne – rozpuszczając zrogowaciały naskórek. Przez to, fluorouracyl wnika w głąb kurzajki i powoduje, że namnażanie się wirusów zostaje zatrzymane. To doskonałej jakości płyn na kurzajki, którego jednak nie można stosować w przypadku uczulenia na któryś z powyższych jego składników, podczas ciąży czy karmienia piersią, w przypadku niewydolności nerek albo u dzieci, które nie skończyły 6 lat.

Pamiętaj również o tym, że płyn Verrumal należy nakładać bezpośrednio na kurzajkę i unikać, by nie skapnął w inne miejsce (zwłaszcza na cienką skórę). Wówczas bowiem może nawet ją … poparzyć! Korzystaj zawsze z dołączonego do płynu pędzelka, a przed aplikacją posmaruj kremem skórę wokół kurzajki (dla bezpieczeństwa). Nakładaj Verrumal ok. 2, maksymalnie 3 razy na dzień.

Cena preparatu to ok. 41 zł / 13 ml.

Płyn na kurzajki ABE

Płyn ABE podobnie, jak jego poprzednicy, wykazuje działanie keratolityczne. Dzięki temu, ułatwia on zmiękczenie zrogowaciałej skóry – właśnie dlatego, to produkt doskonały również na... odciski! Lek dawkuj miejscowo na skórę – okres leczenia powinien trwać nie dłużej, jak tydzień. Możesz nanosić płyn na kurzajkę 2 razy dziennie za pomocą aplikatura – smarując jedynie powierzchnię kurzajki i uważając, by płyn ABE nie dostał się w inne miejsce.

Pamiętaj, że będąc uczulony na kwas salicylowy bądź mlekowy, które są substancjami czynnymi, lepiej będzie skorzystać z… innego sposobu na usunięcie kurzajek!

Cena produktu to ok. 7 zł / 8 g.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny