Przegląd preparatów do czyszczenia bębna

Dr beckmann i dylon

Każdy środek czyszczący do pralek działa na podobnej zasadzie. Pranie czyszczące pralkę odbywa się zwykle przy pustym bębnie. Tego typu mycie pralki powinno być wykonywane co najmniej raz na 3 miesiące. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni, że nasza pralka jest w optymalnym stanie.

Jednym z popularnych środków jest preparat firmy dr beckmann. Opracowany do specjalistycznego czyszczenia pralek. Produkt skutecznie usuwa kamień, zalegające resztki proszku oraz nagromadzony brud. Ponadto odkaża i odświeża. Przeciwdziała nawet korozji i osadzaniu się kamienia. Za pomocą środka, można czyścić także elementy gumowe i plastikowe. Dr beckmann ma delikatny i przyjemny zapach. Stosowany jest na pustą pralkę.

Kolejnym znanym środkiem jest dylon. To preparat czyszczący 3w1, najczęściej spotykany w saszetkach. Skutecznie czyści, odświeża i odkamienia pralkę. Dodatkowo zawiera kompozycje zapachowe. Producent zapewnia, że środek czyszczący od momentu użycia, chroni naszą pralkę przed kamieniem aż do 6 kolejnych miesięcy. Cóż, efekt możemy jedynie sprawdzić poprzez zastosowanie specyfiku.

Domol i calgon

Następny w kolejności, lecz mniej znanym jest preparat firmy domol, niedrogi środek czyszczący. Z łatwością usuwa powstałe w pralce osady oraz nieprzyjemne zapachy. Domol należy stosować, wlewając odpowiednią ilość do przegródki i uruchomić puste pranie czyszczące pralkę. Składniki produktu wpływają na utrzymanie elastyczności elementów gumowych oraz chronią części metalowe przed korozją. Pielęgnacja przy pomocy preparatu domol jest przyjemna, z uwagi na kwiatowy zapach produktu.

Ostatni z prezentowanych środków to popularny calgon 2 w 1. Ten środek do czyszczenia pralki chroni przede wszystkim przed kamieniem oraz brudem. Posiada również właściwości zmiękczające wodę. W myśl słynnej reklamy: „Dłuższe życie każdej pralki to calgon” - preparat chroni ważne części urządzenia, wydłużając przy tym jego żywotność. 

Środek do czyszczenia pralki powinien mieć także działanie odgrzybiające. Środki cztszczące do pralki automatycznej powinny usuwać kamień i brud, a także eliminując nieprzyjemnych zapachów.
Który środek do czyszczenia pralki wybrać? Przegląd produktów na rynku

Wszystkie, wymienione powyżej środki czyszczące, usuwają zarówno kamień i brud oraz odświeżają naszą pralkę, eliminując nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu ubrania wyciągnięte po zakończeniu prania są świeże i pachnące. Pielęgnacja pralek powinna być podstawową czynnością w każdym domu. Mycie pralki z wykorzystaniem preparatów chemicznych to niewielki koszt.

Jaki środek do czyszczenia pralki wybrać?

Skuteczne mycie pralki - dobry odkamieniacz

Zalegający w pralce brud, osad z kamienia i nieprzyjemny zapach można skutecznie usunąć. Wystarczy zainwestować w środek do czyszczenia pralki. Na rynku jest wiele produktów różnych firm, dlatego rozpiętość cenowa jest szeroka. Nabyć je możemy w sklepie chemicznym, drogerii lub na popularnych aukcjach internetowych.

Sam środek czyszczący to jednak nie wszystko. Potrzebny jest też skuteczny odkamieniacz. Najmniej inwazyjną metodą jest zastosowanie octu, sody lub kwasku cytrynowego. Mając jednak do wyboru preparaty chemiczne, posiadające specjalistyczny skład czyszczący, warto wybrać taki, który zapobiega powstawaniu kamienia.

Niezawodny wydaje się być calgon 2 w 1. Jego właściwości zmiękczające wodę sprawiają, że preparat chroni najważniejsze części pralki przed odkładaniem się kamienia. Działanie prewencyjne tego produktu oraz możliwość dodawania go do każdego prania stanowi komfort dla każdej pani domu w codziennej pielęgnacji pralki. A może zainteresuje cię także czyszczenie pralki sodą z octem?

Preparat na odgrzybianie pralki automatycznej

Powszechnie wiadomo, że pojawienie się grzyba może negatywnie odbić się na zdrowiu. Występuje nie tylko na ścianach, ale też często w łazienkach. Słowem wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć. Zamykanie więc drzwiczek pralki po każdorazowym wyjęciu prania, stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów pleśniowych. To samo dzieje się, gdy przetrzymamy pranie w zamkniętej pralce.

Środek do odgrzybiania pralki automatycznej powienien mieć silne działanie odgrzybające. Przemywa się nim części gumowe i uszczelki za pomocą nasączonej ściereczki
Który środek do czyszczenia pralki wybrać? Przegląd produktów na rynku

Pleśń w pralce może pojawić się na elementach gumowych oraz w pojemniku na środki piorące. Najczęściej są to czarno – szare kropki. Warto wiedzieć, że ten rodzaj grzyba jest w stanie przetrwać spory czas w suchym miejscu. Straci jedynie zdolność do rozmnażania się. Profilaktyka zapobiegająca jego powstawaniu jest dobrze znana. Jednak co zrobić, kiedy jest już za późno i w naszej pralce zauważymy powstałą grzybnię?

Z pomocą przychodzą wtedy środki chemiczne. Odpowiedni środek do czyszczenia pralki skutecznie usunie grzyby. Konieczne jest wówczas przewietrzenie pomieszczenia. Preparaty można kupić w każdym punkcie chemicznym bądź w sklepie z agd. Jest jeszcze jeden skuteczny środek na pozbycie się pleśni z pralki – ozonator. Jest to urządzenie, które zaopatruje wodę w ozon. Dzięki takiej wodzie odgrzybianie pralki automatycznej na pewno zakończy się sukcesem.

Naturalny czy chemiczny środek czyszczący?

Wiele osób zastanawia się zapewne, który środek wybrać do czyszczenia bębna – domowy sposób czy gotowy preparat chemiczny. Wszystko jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Generalnie nie ważne, jaki sposób wybierzemy, ważne jest, aby pielęgnacja i czyszczenie pralki wykonywać regularnie.

Higiena prania wpływa przecież na nasze zdrowie. Dlatego tak ważny jest przegląd pralki i jej odświeżanie. Niektóre gospodynie boją się jednak korzystać z domowych metod czyszczenia. Nie są przekonane do ich skuteczności. Z tego względu wybierają więc gotowe środki czyszczące.

Zarówno jedne, jak i drugie, mają swoich zwolenników i przeciwników. To całkiem naturalne zjawisko. Bo przecież gdyby każda pani domu korzystała tylko i wyłącznie z domowych sposobów, to jaki byłby sens produkcji tak wielu różnych gotowych preparatów chemicznych? A skoro jest ich tak dużo, to z pewnością są też konsumenci inwestujący w chemię.

ikona podziel się Przekaż dalej