Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną - wady i zalety

Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną wyparła tradycyjne kuchenki elektryczne. Wolnostojące kuchenki z elektrycznymi palnikami nadal znajdują zwolenników z uwagi na ich niskie ceny. Jednak mają one wady jak trudność czyszczenia, brak zaawansowanych funkcji czy możliwość poparzenia się. Aby wyeliminować te wady wprowadzono na rynek płyty ceramiczne, które mają gładką, łatwą do czyszczenia powierzchnię. Kuchenki z płytą ceramiczną nie nagrzewają się poza polem grzewczym i nie zagrażają oparzeniem. Ponadto, w zależności od ceny, zostały wyposażone w zaawansowane funkcje jak programator dotykowy, timer, zabezpieczenie przed dziećmi itp.

Ciekawym rozwiązaniem dla niezdecydowanych są płyty gazowo-elektryczne, które sprawdzą się w przypadku chwilowego braku prądu lub gazu. Większość modeli płyt gazowo-elektrycznych posiada prócz gazowych tradycyjne palniki elektryczne. Ciekawym rozwiązaniem jest kuchenka gazowo indukcyjna, która łączy zalety obu mediów. Wolnostojące kuchenki gazowo-elektryczne produkuje Amica. Na zainteresowanie zasługuje model Amica 614McE3.45ZpTsDQ (XL), który posiada 2 palniki gazowe i 2 na płycie ceramicznej. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach indukcyjnych Bosch?

Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną - jaką wybrać?

Instalując w kuchni piec kuchenny elektryczny z płytą ceramiczną, masz do wyboru wolnostojące kuchenki z piekarnikiem lub płyty ceramiczne do zabudowy.

Wybierając kuchenkę z piekarnikiem i płytą ceramiczną, zwróć uwagę na takie cechy, jak:

  • klasa energetyczna, które oznacza energooszczędność sprzętu. Większość dostępnych kuchenek ma klasę energetyczną A. Klasa energetyczna A++ oferowana jest głównie w droższych modelach Amica,
  • pojemność piekarnika ma znaczenie dla dużych gospodarstw domowych, gdzie wkłada się do piekarnika duże brytfanny. Sporą pojemność piekarnika 65-66 l. oferuje Amica. Szczególnie duże piekarniki 72 l znajdziemy wśród drożych modeli Electrolux,
  • dodatkowe funkcje jak timer, blokada przed dziećmi,
  • przydatne funkcje jak Booster, czyli szybkie nagrzewanie oraz funkcja stop&go, która pozwala szybko wyłączyć płytę, na przykład, gdy zadzwoni telefon.
Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną lub piec kuchenny elektryczny z płytą ceramiczną, a także polecane modele i rozwiązania
Kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną - ceny, opinie, popularne modele, porównanie

Piec kuchenny elektryczny z płytą ceramiczną - najpopularniejsze modele

Piec kuchenny elektryczny z płytą ceramiczną, czyli po prostu wolnostojącą kuchenkę z piekarnikiem, możesz kupić już od 949 zł. Wśród najpopularniejszych modeli królują kuchenki Beko, Amica i Electrolux. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o kuchenkach indukcyjnych.

Jedną z najpopularniejszych kuchenek z piekarnikiem jest model Amica 618CE3.333HtaQ (Xx), którego ceny kształtują się od 1401 do 1539 zł. Jest to kuchenka o szerokości 60 cm. Główne zalety tego modelu to klasa energetyczna A, duży piekarnik 65 l, szybkie nagrzewanie piekarnika, funkcja rozmrażania i programator.

Jeśli masz mniej miejsca w kuchni, zwróć uwagę na model Amica 57CE3.315HtaQ (Xx) o szerokości 50 cm, w cenach od 1284 do 1349 zł. Model ten ma mniejszy piekarnik 62 l. Powtarzają się dobre opinie na temat łatwości obsługi, łatwości czyszczenia oraz funkcjonalności tego modelu.

Dobre opinie zbiera model Electrolux EKC6451AOX o szerokości 60 cm, w cenach od 1457 do 1730 zł. Jest to wydajne urządzenie o klasie energetycznej A. Duża rodzina doceni ogromny piekarnik o pojemności 72 l. Zalety płyty grzewczej tego modelu to precyzyjny panel dotykowy, prosta obsługa. Na pochwałę zasługuje fakt, że po zdjęciu garnka płyta szybko stygnie, co zmniejsza ryzyko oparzenia.

Wolnostojąca kuchenka z płytą ceramiczną i piekarnikiem to świetne rozwiązanie, jeśli masz dużo dobrych tradycyjnych garnków i nie chcesz inwestować w indukcję. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które wygląda ładnie, zapewnia łatwość czyszczenia i prostą obsługę.

ikona podziel się Przekaż dalej