Kuchenka elektryczna z piekarnikiem - jaką wybrać?

Wyposażając kuchnię lub wymieniając stary sprzęt AGD na nowy zastanawiasz się, jaka kuchenka wolnostojąca będzie najlepsza. Ze względu na bezpieczeństwo kuchenki gazowe zostały zastąpione przez kuchenki elektryczne z piekarnikiem. Tradycyjne kuchenki elektryczne posiadające elektryczne pola grzewcze mają wiele wad. Ze względu na nierówny blat trudno je utrzymać w czystości. Ponadto brakuje im zaawansowanych funkcji. Jednak nadal znajdują zwolenników ze względu na ich niską cenę. Kuchenki te zostały wyparte przez bardziej zaawansowane płyty ceramiczne.

Od kilku lat na rynku AGD wysokie miejsce zajęła kuchenka indukcyjna z piekarnikiem. Kuchenka z płytą indukcyjną jest bardziej energooszczędna, bezpieczna i gotuje szybciej. Ponadto sama płyta mniej się zużywa i jest łatwa do czyszczenia ze względu na gładką powierzchnię. Do niedawna barierą zniechęcającą nabywców były wysokie ceny kuchenek oraz konieczność nabycia drogich, specjalnych garnków. Obecnie ceny wolnostojących kuchenek indukcyjnych z piekarnikiem zaczynają się już od 1290 zł. Natomiast najprostszy czajnik do kuchenki indukcyjnej można nabyć już od 20 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dużym AGD.

Najlepszy piekarnik elektryczny

Wolnostojące kuchenki z płytą indukcyjną wyposażone są w piekarnik elektryczny, podobnie jak kuchenki elektryczne, gdyż obecna technologia nie pozwala na wykorzystanie indukcji do nagrzania piekarnika.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie piekarnika elektrycznego w wolnostojącej kuchence indukcyjnej:

  • pojemność piekarnika
  • klasa energetyczna A
  • funkcje jak rozmrażanie, szybkie nagrzewanie, termoobieg
  • programator, który automatycznie wyłączy piecyk po określonym czasie
  • szuflada do przechowywania naczyń
Kuchenka indukcyjna z piekarnikiem
Kuchenka indukcyjna z piekarnikiem - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Pojemność piekarnika w kuchenkach indukcyjnych kształtuje się od 62 do 70 l. Im większa pojemność piekarnika, tym większa wygoda, gdyż można włożyć większe naczynie lub wstawić więcej foremek do pieczenia. Dla przykładu kuchenki Amica mają piecyk o pojemności 66 l, bo pozwala na wstawienie dużej brytfanny. Natomiast kuchenki o największej pojemności piekarnika oferuje Gorenje 70 l. lub Electrolux 72 l. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu artykuły o płytach indukcyjnych?

Piecyk kuchenny niestety zużywa energię, dlatego też w trosce o rachunki za prąd warto wybrać piekarnik z klasą energetyczną A. Obecnie większość czołowych producentów jak Amica, Electrolux, Gorenje czy Beko oferuje sprzęt z klasą energetyczną A.

Kuchenka indukcyjna z piekarnikiem - najlepsze modele

Wśród producentów kuchenek indukcyjnych z piekarnikiem znajdziemy takie firmy jak Beko, Amica, Electrolux i Gorenje.

Jednym z popularnych modeli jest Amica 58IES3.318HTaDQ (Xv) w cenie od 1849 do 1949. Płyta indukcyjna posiada 4 pola grzewcze, które nagrzewają się bardzo szybko. Dzięki temu ugotowanie wody w czajniku trwa zaledwie kilka minut. Funkcja Booster zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze gotowanie. Przy niedużej szerokości 50 cm, posiada pojemny piecyk 65 l. Klasa energetyczna A zapewnia oszczędność energii. Możliwość szybkiego nagrzania piekarnika sprawi, że nie musisz czekać z pieczeniem dań aż piekarnik się nagrzeje.

Droższy, lecz nie mniej popularny model Electrolux EKI6451AOX, posiada 4 pola grzewcze, które są wygodnie rozstawione na małej (60 cm) szerokości płyty indukcyjnej. Użytkownicy chwalą łatwość obsługi, szybkość gotowania i cichą pracę. Piekarnik piecze równomiernie i dobrze się sprawdza przy pieczeniu ciast i mięs.

Kuchenka indukcyjna z piekarnikiem elektrycznym to świetne rozwiązanie dla nowoczesnego gospodarstwa domowego. Zużywa mało prądu, gotuje i piecze szybciej niż tradycyjne kuchenki, a przede wszystkim jest bezpieczna.

ikona podziel się Przekaż dalej