Główne założenia stylu japandi

Aby dobrze zrozumieć, czym tak naprawdę jest styl japandii warto zacząć od znalezienia dobrego salonu meblowego, który może zaprezentować nam gotowe przykłady i inspiracje takich wnętrz. Na https://www.maxfliz.pl/ można znaleźć kompleksowe wyposażenie do praktycznie każdego wnętrza, inspiracje, a nawet gotowe projekty aranżacji salonu, sypialni, łazienki, jadalni czy kuchni. Jeśli interesuje nas styl japandi to warto poznać jego główne założenia, aby lepiej zrozumieć naturę tego pozornie szalonego pomysłu, jakim jest połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego. Jak wygląda styl japandi w kuchni?

Trzymaj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz

Warto przede wszystkim postawić na zamknięte szafki, lodówkę i zmywarkę w zabudowie. Typowo dalekowschodni minimalizm nie toleruje przechowywania artykułów kuchennych czy spożywczych na widoku. Jeśli zatem lubisz mieć swoje ulubione przyprawy czy książki kucharskie na widoku to warto zastanowić się nad wyborem innego stylu przewodniego.Kuchnia w stylu japandii to oszczędność, porządek i dobra organizacja, a także brach przepychu i krzykliwych dekoracji. Z kolei element skandynawski dodaje do niego nieco ciepła, koloru, naturalności i przytulności. Zauważymy to w dodatku drewnianych mebli, ciepłych i jasnych kolorach oraz wolnej przestrzeni.

Odrobina ciepła w stylu skandynawskim

Styl japandi powstał jako próba syntezy założeń dalekowschodniego minimalizmu, który jednak na potrzeby zachodnich gustów został nieco ocieplony dobrze znanym stylem scandi. Dodatek kilku typowo skandynawskich motywów pozwala wprowadzić do tego uporządkowanego i surowego stylu trochę nastrojowości i ciepła. Można to łatwo uzyskać poprzez np. zastosowanie cieplejszych kolorów i matowych wykończeń. Styl japandi to również bardzo często łączenie kuchni z salonem w jedno pomieszczenie. Dominuje beżowa i kremowa kolorystyka, zabudowane szafki, drewniane blaty, stoły i krzesła.

Postaw na naturalne materiały

Janapdi lubi otoczenie naturalnymi materiałami. Na podłodze można użyć zarówno drewnianych paneli w jasnym kolorze naturalnego drewna, jak i kamiennych płytek, które wprowadzą jednak do wnętrza odpowiednio surowszy klimat. Jeśli zdecydujemy się właśnie na kamienną podłogę, to według założeń japandi powinniśmy spróbować nieco zrównoważyć ten monumentalny charakter np. za pomocą licznych drewnianych krzeseł, stołu, kuchennego blatu czy innych mebli. W kuchni urządzonej według stylu japandi można też poeksperymentować z roślinami, bo idealnie będą tu pasować i wprowadzą nieco życia do tej przestrzeni. W kuchni japandi można również spróbować z dodatkami i dekoracjami, pod warunkiem, że nie będą to nowoczesne rzeźby, a raczej subtelne dodatki. Dobrze sprawdzi się wszelkie rękodzieło takie jak np. makramy na ścianach, wszelkiego rodzaju narzuty, obrusy i dekoracyjne poduszki.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej