Precyzyjność nowoczesnego sprzętu, a także wysokie kwalifikacje specjalistów wpływają na bezpieczeństwo i bardzo wysoką skuteczność laserowej korekcji wzroku. Jest ona szybka, bezinwazyjna, a także bezbolesna. Z tego powodu, decyduje się na nią coraz więcej osób.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku (sprawdź na: www.blikpol.pl) to zabieg przeprowadzany przy użyciu wiązki promieni laserowych. Wyspecjalizowany lekarz modeluje rogówkę w zależności od posiadanej wady, aby przywrócić prawidłową zdolność widzenia. Jeżeli polega ona na nadwzroczności, to rogówka zostaje uwypuklona. Natomiast w przypadku krótkowzroczności jest spłaszczana. Korekcja astygmatyzmu wymaga zaokrąglenia rogówki. Istotną zaletą tego zabiegu jest możliwość wyeliminowania dwóch wad w trakcie jednego zabiegu.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Laserowa korekcja wzroku jest szybka i mało inwazyjna, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy pamiętać, że w dniu zabiegu zakazane jest wykonywanie jakiegokolwiek makijażu, używania kremów, a nawet zapachów. Dodatkowo na 2-4 tygodnie przed korekcją należy zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych oraz powstrzymać się od spożywania alkoholu na dwa dni przed zabiegiem.

Jakie są powody do dyskwalifikacji laserowej korekcji wzroku?

Przeprowadzenie laserowej korekcji wzroku jest poprzedzone starannym wywiadem lekarskim, a także szeregiem badań. Ma to na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Podstawową przeszkodą jest zbyt młody wiek — zaleca się, aby pacjent miał ukończone 21 lat. Ponadto może on być wykonany wyłącznie w przypadku wady stałej. Oznacza to, że nie może ona postępować, ani się cofać. Dyskwalifikujące jest także posiadanie zespołu suchego oka, jaskry, cukrzycy, zwyrodnienia plamki żółtej, jednooczności czy niedowidzenie. Wykluczającą jest również ciąża i karmienie piersią.

Czego nie można robić po laserowej korekcji wzroku?

W większości przypadków już następnego dnia po wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku, można wrócić do normalnego funkcjonowania. Przez około 7 dni, gałka oczna jest ochraniana specjalną soczewką opatrunkową. W tym czasie aplikuje się przepisane przez specjalistę krople i środki nawilżające. Mają one znaczny wpływ na przyśpieszenie procesu gojenia. Dodatkowo, przez ten okres, konieczne jest zrezygnowanie z aktywności fizycznej oraz stosowania makijażu.

Laserowa korekcja wzroku to szybki i bezpieczny zabieg, który skutecznie rozwiązuje problemy związane z nieprawidłowym widzeniem. Podstawą zadowolenia z rezultatów jest wybór odpowiedniej kliniki, która dysponuje doświadczonymi specjalistami, a także nowoczesnym sprzętem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej