Stacja pomiarowa LifeAir

Skuteczniejsze technologie oczyszczania powietrza

Standardem w oczyszczaczach powietrza jest filtr HEPA oraz dodatkowe filtry, które komplementarnie ze sobą współgrają. Filtry HEPA odpowiedzialne są za usuwanie cząsteczek stałych w powietrzu. Najlepiej sobie radzą z oczyszczaniem powietrza ze składników smogu.

W obu modelach LIFAair czyli LIFAair LA352 i LIFAair La502 zastosowany jest filtr HEPA E12 co oznacza bardzo dużą skuteczność w oczyszczaniu trujących elementów smogu – pyłów PM2,5 na poziomie 99,5%.

Filtr węglowy wykazuje dużą efektywność w usuwaniu przykrych zapachów, benzenów, formaldehydów i LZO. Wskazane jest, aby ilość węgla aktywnego w takim filtrze była jak największa, ponieważ to oznacza jeszcze lepszą skuteczność działania. W obu modelach występuje zwiększona ilość tego pierwiastka w porównaniu do konkurencyjnych firm. W LIFAair LA352 występuje aż 1 kg aktywnego węgla! Z kolei w modelu LIFAair LA502 jest go ponad 3 kg. Taka zawartość węgla deklasuje inne urządzenia dostępne na rynku.

W przypadku oczyszczaczy powietrza LIFAair filtr węglowy dodatkowo wyposażony jest w zeolit, którego właściwością jest eliminowanie m.in. cząsteczek promieniotwórczych.

Ważną funkcję pełni filtr wstępny, który w oczyszczaczach LIFAair jest metalową siatką. To ona wyłapuje większe zanieczyszczenia -  kurz oraz sierść zwierząt. Obecność tego filtra znacząco wpływa na żywotność filtra HEPA, ponieważ przedłuża jego żywotność i nie musi on usuwać każdego zanieczyszczenia, tylko te, które nie są zatrzymywane przez wcześniejsze filtry jak na przykład pyły PM2,5.

Połączenie tych technologii w oczyszczaczach LIFAair odznacza się jeszcze większą skutecznością w walce o czyste powietrze.

Wysoka wydajność urządzeń

Dobierając dla siebie oczyszczacz powietrza, informacja o CADR jest kluczowa, gdyż informuje ona o szybkości oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. Dobrą praktyką w doborze urządzenia jest wybranie takiego, który będzie miał względnie dużą wydajność, ponieważ im szybszy przepływ powietrza, tym jest ono czystsze. Zatem odpowiednia wydajność oczyszczacza powietrza to trzykrotna wartość objętości.

Model LIFAair LA502 odznacza się wysokim CADR-em – 450 m³/h, więc sprawdzi się również w większych pomieszczeniach. To w praktyce oznacza, że oczyszczacz jest w stanie zapewnić czyste powietrze w pomieszczeniu do ok. 56 m² (przy wysokości 2,5 metra).

Z kolei model LIFAair LA352 posiada CADR 332 m³/h co oznacza, że oczyszczacz powietrza skutecznie usunie zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniu ok. 41,5 m² (przy wysokości 2,5 metra).

Oczyszczacze powietrza LIFAair posiadają dużą wydajność porównując je do konkurencji – działając na najniższych obrotach, współczynnik CADR jest w dalszym ciągu bardzo duży (160 m³/h), a przy tym zachowuje niski poziom głośności. Niewiele urządzeń dorównuje takimi osiągami, dlatego te sprawdzą się w wielu miejscach.

Oczyszczacz powietrza

Elegancja i minimalizm

Oczyszczacze powietrza LIFAair – oba modele charakteryzują się cylindryczną budową i minimalistycznym designem. Dla wielu użytkowników wygląd stanowi nie tylko wartość dodaną, ale jest to duży determinant zakupowy. W związku z tym producent wypuścił na rynek oczyszczacze, które idealnie wpiszą się w minimalistyczne wnętrza, ale też dopasują się do różnego rodzaju pomieszczeń – biura, domu, punktów usługowych.

Budowa oczyszczaczy dodatkowo sprzyja lepszej filtracji powietrza, ponieważ powietrze zasysane jest z każdej strony urządzenia i poddawane dokładnej filtracji.

Oczyszczacze LIFAair LA502 czy LIFAair LA502C?

Oba modele oczyszczaczy firmy LIFAair występują w wersji ze stacją pomiarową – LIFAsmart. Oczywiście bez stacji, oba oczyszczacze są w dalszym ciągu funkcjonalne, działają bez zarzutu, jednak ta wartość dodana w postaci stacji bardzo wzbogaca produkt, dostarczając ważnych informacji użytkownikowi.

Stacja, dzięki wbudowanemu sensorowi pokazuje temperaturę i wilgotność powietrza oraz pozwala na dokładne mierzenie pyłu zawieszonego PM2,5, TVOC (lotnych związków organicznych) oraz CO₂. Takie rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania i efektywność działania, ponieważ inteligentnie dopasowuje prędkość nawiewu do ilości zanieczyszczeń.

Dodatkowo stacja na podstawie ilości zanieczyszczeń inteligentnie oblicza żywotność filtrów – HEPA i węglowego, podaje procentowe zużycie oraz informację o terminie ich wymiany na nowe.

Jakość idzie w parze z ceną

Cena nie dla wszystkich będzie atrakcyjna, dla wielu będzie ceną zaporową. Jednak warto spojrzeć na pakiet korzyści jaką oferuje producent oraz osiągi, które ciężko znaleźć w tańszych urządzeniach, a nawet w porównywalnych cenowo. Ponadto decydując się na zakup, należy dokładnie rozważyć który model oczyszczacza będzie odpowiedni oraz czy dobierać do niego stację.

Producent udziela na nie 4 lata gwarancji, aby w pełni z tego korzystać zaleca się zakup w autoryzowanym sklepie np. Homespot.pl, aby otrzymać pełną obsługę serwisową. Oczyszczacze Lifaair na homespot.pl są w konkurencyjnej cenie, model LIFAair LA502C kosztuje tam 3300 zł. Koszt modelu z funkcjonalną stacją LIFAair LA502 wynosi 4499 zł. Zaś model LIFAair LA352C jest w cenie 2300 zł, a ze stacją LAM05 3499 zł. Oczyszczacze powietrza LIFAair idealnie wpisują się w potrzeby polskiego konsumenta, są krokiem naprzód w walce o czyste powietrze i lepsze zdrowie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny