Limit kredytowe

Choć klienci banków i firm pożyczkowych mają różne potrzeby i oczekiwania, można jednak wskazać pewien zestaw korzyści, który jest pożądany przez większość z nich. Przede wszystkim, osoby będące w potrzebie finansowej chcą pozyskać środki w wygodny sposób, na przejrzystych zasadach i oczywiście niskim kosztem. Ponadto, zwykle zależy im na elastycznej, komfortowej dla domowego budżetu spłacie zadłużenia. Produktem, który w pełni odpowiada tym wymaganiom jest limit odnawialny.

Limit kredytowy online – pożyczka bez wychodzenia z domu

Limit odnawialny stanowi rodzaj szybkiej pożyczki przez internet. By móc z niego skorzystać, wystarczy wejść na stronę wybranej instytucji finansowej i złożyć odpowiedni wniosek online. Na podstawie informacji podanych w formularzu, czyli między innymi wielkości zarobków, posiadanych zobowiązań, czy liczby osób na utrzymaniu, bank lub firma pożyczkowa podejmuje decyzję w sprawie udzielenia finansowania. Odpowiedź, wraz z przygotowaną umową, przekazywana jest na adres mailowy klienta. Ten ostatni może zawrzeć umowę za pośrednictwem serwisu transakcyjnego, albo przesyłając jej podpisany skan do pożyczkodawcy. Mowa tutaj zatem o procesie kredytowym, przez który można przebrnąć w całości bez wychodzenia z domu.

Limit kredytowy – szybka pożyczka na wyciągnięcie ręki

Po zawarciu umowy o udostępnienie limitu odnawialnego, w przeciwieństwie do klasycznych kredytów i pożyczek, klient nie otrzymuje przelewu określonej kwoty. W tym wypadku uzyskuje dostęp do pewnej puli środków, z której może swobodnie i wielokrotnie korzystać przez cały okres trwania umowy. Jeśli chodzi o ofertę banku, pieniądze są „podpinane” bezpośrednio do jego rachunku osobistego. Natomiast w przypadku limitu pozabankowego, może z nich korzystać z poziomu osobnego konta pożyczkobiorcy (więcej o szczegółach działania produktu na: https://www.euroloan.pl/pozyczki/limit-kredytowy). Niezależnie o którym rozwiązaniu mowa, po środki można sięgnąć w dowolnym momencie, bez konieczności przechodzenia przez jakiekolwiek formalności kredytowe.

Kwota pożyczki dopasowana do faktycznych potrzeb

Wysokość przyznanego limitu kredytowego może sięgać od kilku do nawet ponad 100 tysięcy złotych – wszystko zależy od potrzeb klienta, jego zdolności kredytowej oraz szczegółów danej oferty. Co ważne będąc w potrzebie finansowej, klient nie musi zastanawiać się, jaką sumę i na jaki okres chciałby pożyczyć. Jeśli chodzi o limit bankowy, to z dodatkowych środków zaczyna korzystać automatycznie, gdy tylko saldo na jego rachunku spada poniżej zera. W przypadku produktu pozabankowego musi wprawdzie złożyć dyspozycję wypłaty konkretnej kwoty, jednak nie stanowi to poważniejszego mankamentu – w dowolnym momencie może przecież dobrać kolejne środki lub, w razie przeszacowania swoich potrzeb finansowych, zwrócić pozostałą nadwyżkę.

Wygodna spłata i swoboda w zarządzaniu domowym budżetem

Jak już wcześniej zasugerowano, korzystając z limitu kredytowego nie trzeba z góry określać terminu zwrotu zadłużenia, ani regularnie płacić rat kredytowych. Limit można spłacać w dogodnych dla siebie sumach i terminach, co przekłada się na dużą wygodę w zarządzaniu domowym budżetem. W praktyce, banki i firmy pożyczkowe wymagają jedynie, by każdego miesiąca zapewnić wpływ ustalonej kwoty minimalnej, a także – by całe zadłużenie uregulować przed upływem ważności umowy.

Korzystny sposób naliczania opłat

W przypadku tradycyjnych pożyczek i kredytów, instytucje finansowe naliczają odsetki od całej udostępnionej kwoty; dodatkowo, nierzadko stosują przy tym prowizję za samo przyznanie finansowania. Przy limicie kredytowym obowiązują inne, korzystniejsze dla klientów zasady naliczania opłat. W niektórych ofertach występuje prowizja za zawarcie umowy, ale stałe koszty zawsze pojawiają się dopiero po skorzystaniu z limitu i są ponoszone tylko do momentu istnienia zadłużenia. Co istotne, odsetki nalicza się tutaj od faktycznie wydanej, a nie całkowitej sumy przyznanych środków.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Limit odnawialny to dobry sposób na zabezpieczenie się przed nieplanowanymi sytuacjami, a także okresami wzmożonych wydatków. Poza tym, świetnie sprawdza się wówczas, gdy trudno jest dokładnie oszacować koszty planowanego przedsięwzięcia (remontu, wesela czy wakacyjnego wyjazdu). Warto jednak podkreślić, że tam, gdzie potrzebne są dodatkowe środki na konkretny cel, na przykład nowy  telewizor, wymianę kaloryferów, czy zakup opon, lepiej sprawdzi się tradycyjny kredyt lub pożyczka online.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny