Liposukcja laserowa to doskonała alternatywa dla liposukcji tradycyjnej, która jest bolesna i wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Liposukcja laserowa Warszawa (sprawdź na: www.chirurgiawarszawa.pl) przeznaczona jest do redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc trudno dostępnych lub takich na które nie działa dieta oraz ćwiczenia. Należy pamiętać, że nie jest to metoda odchudzania.

Liposukcja laserowa - na czym polega zabieg?

Zabieg liposukcji laserowej jest nieinwazyjny. Pozwala na modelowanie sylwetki oraz redukcję tkanki tłuszczowej z miejsc trudno dostępnych lub takich, na które nie działają ćwiczenia bądź diety. Pierwsze efekty zabiegu widać od razu. Pozytywnym skutkiem liposukcji laserowej jest także jej korzystny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Zabieg liposukcji laserowej regeneruje skórę oraz odmładza ją.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Jego długość zależna jest od obszaru, na którym pracuje specjalista. Zazwyczaj trwa około godziny do dwóch godzin. Po podaniu znieczulenia, chirurg wykonuje na ciele pacjenta niewielkie nacięcie. Nacięcie na skórze zostaje wykonane tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Wykonane nacięcie na skórze umożliwia wprowadzenie do ciała światłowodów. Lekarz umieszcza je w miejscu, w którym znajduje się tkanka tłuszczowa. Działanie lasera polega na emitowaniu promieniowania. Podgrzewa ono komórki tłuszczowe co doprowadza do rozerwania ich błony. Zawartość komórek przechodzi w stan płynny. Cześć płynu odsysania jest w trakcie zabiegu, a pozostały płyn wydzielany jest w procesach metabolicznych.

Liposukcja laserowa - kiedy ja stosować?

Zabieg liposukcji laserowej przeznaczony jest do usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc trudno dostępnych lub takich, na które nie działają diety i ćwiczenia. Jednym z takich miejsc jest na przykład podbródek. Liposukcję laserową można również zastosować u osób, które wykonały zabieg tradycyjnej liposukcji jednak nie są do końca zadowolony z efektów zabiegu.

Liposukcję laserową stosuje się w trudno dostępnych miejscach. Zabieg ten pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej z miejsc, na które nie pozwalał zabieg liposukcji tradycyjnej.

Liposukcja laserowa może być również stosowana u osób, które mają problemy z cellulitem lub obwisłą skórą. Podczas zabiegu liposukcji laserowej wykonywany jest również termolifting. Dzięki temu skóra staje się jędrna, sprężysta i obkurczona.

Ten sposób można również wykorzystać do usuwania ze skóry wszelkich nierówności. Skóra po zabiegu jest gładka i wyraźnie odmłodzona.

Liposukcja laserowa - przeciwwskazania

Ważne, aby pamiętać, iż liposukcja laserowa nie jest metodą odchudzania. Zabieg ten przeznaczony jest dla stosunkowo szczupłych osób, które nie mogą zredukować tkanki tłuszczowej w danym miejscu. Zabieg liposukcji laserowej umożliwia modelowanie danych partii ciała. Liposukcja laserowa nie zniweluje nadmiaru tkanki tłuszczowej z całego organizmu.

Przeciwwskazania do liposukcji laserowej to:

  • Cukrzyca

  • Przewlekła niewydolność nerek

  • Przewlekła niewydolność wątroby

  • Choroby tarczycy

  • Epilepsja

  • Stwardnienie rozsiane

  • Zaburzenia krzepnięcia krwi

  • Ciąża

  • Karmienie piersią

Liposukcja laserowa - postępowanie po zabiegu

Chociaż liposukcja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym to nadal po jego wykonanie należy zachować wszelkie środki ostrożności.

Przez okres około czternastu dni należy powstrzymać się od podejmowania wysiłku fizycznego.

Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu i codziennych aktywności. Nie wymaga rekonwalescencji oraz hospitalizacji. Co za tym idzie nie ma żadnych przeszkód, aby pacjent jeszcze tego samego dnia powrócił do wykonywania aktywności zawodowej. Należy jednak uważnie obserwować swój organizm, nie bagatelizować swojego stanu zdrowia oraz szybko reagować, kiedy zauważy się niepokojące objawy.

Liposukcja laserowa - efekty

Zabieg liposukcji laserowej odpowiada za upłynnienie zawartości tkanek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być one zredukowane, ale również w wyniku tego częściej dochodzi do pobudzenia komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Z racji iż kolagen odpowiada za utrzymanie odpowiedniej elastyczności skóry, pobudzenie produkcji kolagenu powoduje efekt jędrnej, sprężystej i odmłodzonej skóry.

Działanie lasera sprawia również, że zamykają się drobne naczynia krwionośne. Dzięki temu ryzyko wystąpienia powikłań maleje. Sprawia to również, że pacjent nie będzie miał problemu z tak zwanymi pajączkami. Działanie to sprawia również, że po zabiegu nie ma obrzęku, zasinień skóry czy jej tkliwości. Pacjent nie odczuwa bólu po zabiegu tak jak w przypadku zastosowania liposukcji tradycyjnej.

Pierwsze efekty pacjent może zobaczyć bezpośrednio po zakończonym zabiegu. Zauważyć można wyraźny ubytek tkanki tłuszczowej. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po upływie dwóch - trzech miesięcy. Okres ten wynosi tyle, ponieważ jest to czas niezbędny do usunięcia z organizmu emulsji tłuszczowej oraz regeneracji organizmu po zabiegu liposukcji laserowej.

Niewątpliwym atutem liposukcji laserowej jest fakt, iż nawet, gdy pacjent ponownie przytyje to tkanka tłuszczowa już nigdy nie nagromadzi się a miejscu, w którym wykonywany był zabieg.

Liposukcja laserowa - wskazania

Liposukcja laserowa to zabieg, który pozwala na modelowanie danych partii sylwetki w bezpieczny i mało inwazyjny sposób.

Jeszcze raz należy podkreślić, że liposukcja laserowa nie jest metodą odchudzania. Przeznaczona jest dla raczej szczupłych osób lub z niewielką nadwagą, które są zdrowe. Liposukcja laserowa pozwala usunąć tkankę tłuszczową z miejsc, na które nie działa dieta oraz ćwiczenia. Obszary ciała, na których wykonać można zabieg liposukcji laserowej to:

  • Talia

  • Biodra

  • Wewnętrzna strona ud

  • Zewnętrzna strona ud

  • Pośladki

  • Ramiona

  • Obszary łonowe

  • Klatka piersiowa u mężczyzn

  • Brzuch

  • Szyja

  • Twarz

  • Kolana

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów liposukcji laserowej jest ta na brzuch.

Liposukcja laserowa - przygotowanie do zabiegu

Decydując się na zabieg liposukcji laserowej należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia konsultacji. Podczas konsultacji ze specjalistą, przeprowadza on wywiad. Wywiad pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz ustalenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Jeżeli pacjent kwalifikuje się do zabiegu, lekarz wyznacza termin liposukcji laserowej. Podczas konsultacji ustalany jest również obszar ciała, na którym ma pracować lekarz.

Liposukcja laserowa - koszt

Zabieg liposukcji laserowej nie jest refundowany. Oznacza to, że pacjent, który decyduje się na jego wykonanie musi zapłacić za zabieg z własnych pieniędzy. Koszt zabiegu wynosi kilka tysięcy złotych. Cena zależna jest od obszaru na którym wykonywany jest zabieg. Im większy obszar ciała tym większy Koszt zabiegu. Koszt zabiegu może wahać się w zależności od miasta, klinki oraz lekarza, który przeprowadza zabieg.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej