Lodówka Ardo - co warto wiedzieć?

Ogólna charakterystyka lodówek Ardo

Lodówko-zamrażarka producenta Ardo wyróżnia się interesującym designem – i to dosłownie każdy model. Mimo, że lodówka to zdecydowanie największy sprzęt w całej kuchni, urządzenia Ardo nie rzucają się nachalnie w oczy. Marka wypuściła na rynek nie tylko tradycyjne białe lodówki, ale też wymyślne modele typu vintage czy retro! Każdy będzie mógł zatem dopasować ją pod swoje oczekiwania i pod całkowitą aranżację przestrzeni kuchennej.

Producent Ardo proponuje zarówno lodówki do zabudowy, jak i wolnostojące. Te najmniejsze urządzenia posiadają pojemność zaledwie 50 l, a więc spokojnie odnajdą swoje zastosowanie w niewielkich mieszkaniach – w szczególności kawalerkach dla singli. W zdecydowanej większości modeli sprzęt Ardo występuje jako lodówko-zamrażarka. To najczęściej wybierane z lodówek, które spełniają swoją funkcję w mieszkaniach z więcej jak jednym domownikiem. Przechowujesz w lodówce dużo żywności lub lubisz ją mrozić? Chłodziarko-zamrażarka będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o lodówkach Smeg.

Funkcje chłodziarki Ardo

W dzisiejszych czasach lodówka musi być funkcjonalna i wielowymiarowa. Niepraktyczne są także niegdyś popularne pokrętła do określania poziomu chłodzenia. W każdej nowoczesnej lodówce Ardo wmontowany jest elektroniczny regulator temperatury, który określa temperaturę panującą w danym urządzeniu AGD. Lodówka Ardo – niezależnie od modelu – wyposażona została także w funkcję NoFrost, umożliwiającą utrzymywanie stałego poziomu wilgoci oraz zapobieganie osadzaniu się szronu i lodu na ściankach lodówki. Producent postarał się również o to, aby każdy model wykazywał dość niskie roczne zużycie prądu, co wiąże się z wysoką klasą energetyczną lodówek Ardo. Warto wybrać sprzęt AGD tego producenta.

Zalety i wady lodówek Ardo

Oczywiście ogromnym plusem urządzeń jest ich niski pobór prądu, a więc oszczędność pieniędzy każdego miesiąca. Lodówki bardzo rzadko się psują oraz potrafią swoją stylistyką dopasować się do każdej kuchni. Świetnie wpasują się w kuchnię w stylu retro bądź vintage – wszystko dzięki niebanalnej budowie urządzenia.

Niestety, lodówka Ardo to dzisiaj sprzęt coraz rzadziej spotykany, który ciężko jest dostać w stacjonarnym sklepie typu MediaMarkt czy MediaExpert. Jeżeli więc chcesz zainstalować taką w swoim mieszkaniu, najkorzystniej będzie odszukać ją w Internecie. Niewielka dostępność urządzeń Ardo jest chyba jedyną wadą tych wielofunkcyjnych sprzętów AGD. Warto jednak „przeszperać” sieć po to, by zaopatrzyć się w niemal niezniszczalną lodówkę na wiele lat! A może zainteresuje cię także ten artykuł o podwójnych lodówkach?

Kobieta stojąca przed otwartą lodówką, a także chłodziarko zamrażarka Ardo i lodówka Ardo i jej polecane modele
Lodówki Ardo – opinie, popularne modele, ceny, zalety, wady

Lodówki Ardo - popularne modele

Lodówka Ardo DPG 23 SA

To chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca w białym kolorze, której pojemność całkowita wynosi 214 litrów – pojemność zamrażarki wynosi przy tym 35 litrów i znajduje się ona na górze urządzenia. Posiada antybakteryjną powłokę, a także automatyczne rozmrażanie chłodziarki. Klasa energetyczna urządzenia to A, więc jest to lodówka energooszczędna. Urządzenie pracuje naprawdę cicho, ponieważ poziom maksymalnego hałasu emitowanego przez lodówkę wynosi zaledwie 38 dB!

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Warto wspomnieć, że ta lodówka Ardo posiada regulowane nóżki, a także dobre oświetlenie jej wnętrza i możliwość przełożenia drzwi na drugą stronę. Półki są szklane, wraz ze szklaną pokrywą – oczywiście, są one regulowane. Lodówka posiada 2 komory na warzywa i owoce, a także pojemnik na jajka i 4 balkoniki w drzwiach. W zamrażarce znajdziesz z kolei łopatkę do lodu, pojemnik na kostki oraz 1 drucianą półkę.

Koszt zakupu lodówki to ok. 2000 zł.

Lodówka Ardo COO 2210 SHS

Jest to urządzenie w srebrnym kolorze o pojemności całkowitej aż 301 litrów, posiadające powłokę antybakteryjną i automatyczne rozmrażanie chłodziarki – podobnie, jak w modelu powyżej. Zamrażarka w tym przypadku jest nieco większa, bo jej pojemność to aż 83 litry – co pozwala na przechowywanie w niej mnóstwa produktów. Poziom hałasu wynosi 39dB, a klasa efektywności energetycznej to 39dB – a więc roczne zużycie prądu będzie naprawdę niewielkie.  Lodówka jest wolnostojąca, a zamrażalnik znajduje się na dole. Półek szklanych mamy w tym przypadku 3, a szuflad jest taka sama ilość – z przezroczystym frontem.

Cena lodówki to ok. 2500 zł.

Lodówka Ardo CO 2210 SHX

Jest to energooszczędne urządzenie z klasą efektywności A+ - wersja nieco nowsza i większa od poprzednika. Pojemność całkowita wynosi w lodówce aż 316 litrów, co pozwala na swobodne wykorzystanie w niej miejsca. Specjalna powłoka antybakteryjna ochroni produkty przed szkodliwymi wpływami drobnoustrojów, a automatyczne jej rozmrażanie zapewni wygodę i… oszczędność energii! Temperatura w urządzeniu utrzyma się do nawet 18 godzin w przypadku, gdy zostanie odłączona od zasilania. Tego typu sprzęt AGD to wybór wart rozważenia.

Koszt zakupu urządzenia to ok. 2800 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny