Lodówka Beko – wady i zalety

Lodówki Beko cieszą się powodzeniem przede wszystkim ze względu na nowoczesny, minimalistyczny design, który świetnie wpisuje się w najnowsze trendy urządzania wnętrz. W ofercie marki znajdują się jeszcze lodówki do zabudowy, dzięki czemu możesz użyć ich także w bardziej klasycznej kuchni. Nie bez znaczenia jest także jakość, to znaczy trwałość i bezawaryjność. Marka chwalona jest także za szybkie, tanie serwisy i bezproblemowe oddawanie produktów na gwarancję.

Jednak najważniejszą zaletą lodówek Beko jest zastosowana w nich technologia. Producent ciągle wymyśla kolejne rozwiązania, by lodówki stawały się coraz bardziej funkcjonalne, bardziej energooszczędne, cichsze i intuicyjne. Oczywiście z tym musi wiązać się stosunkowo wysoka cena – lodówka Beko najnowszej generacji jest dość droga. Jednak modele z wcześniejszych linii są nawet tańsze niż porównywalne sprzęty innych producentów. A może zainteresuje cię także artykuł o zmywarkach Beko?

Lodówki Beko z systemem No Frost

Na rynku ostatnio pojawiło się mnóstwo lodówek z systemem No Frost. W sklepach znajdziesz także chłodziarki Beko z taką opcją, ale warto wiedzieć, że producent poszedł o jeden krok dalej. Obecnie w najnowszych modelach tej marki znajduje się system NEOFROST, który reklamowany jest jako No Frost odkryty na nowo. Lodówka Beko to zatem innowacyjne rozwiązanie.

I faktycznie jest to bardziej zaawansowany system chłodzenia. Chłodziarko zamrażarka z tą opcją także nie wytwarza szronu, nie potrzebuje rozmrażania i utrzymuje stałą temperaturę w środku, ale dodatkowo ma także kilka innych funkcji. Lodówki Beko NEOFROST mają dwa systemy chłodzenia, osobno dla lodówki i dla zamrażarki. Oznacza to, że nie musisz martwić się przemieszaniem się zapachów. Wilgotność powietrza jest także nieco większa, dzięki czemu owoce i warzywa o wiele dłużej zostają w idealnym stanie. Na dodatek cały proces schładzania trwa dwa razy krócej, ale nie oznacza to czerpania większej ilości energii elektrycznej. Wręcz przeciwnie – lodówka Beko z tą opcją jest zawsze oznaczona klasą energetyczną A+++, podczas gdy wcześniejsze modele były zaledwie A+ lub maksymalnie A++.

Kobieta oglądająca lodówki Beko i chłodziarki Beko, które mają swoje wady i zalety, ale także pozytywne opinie
Lodówki Beko - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie energii

Chłodziarki Beko NEOFROST – modele i opinie

NEOFROST to najnowsze lodówki Beko. Najbardziej interesującym modelem jest CN 158230 ZN. Ma standardowe wymiary, a jej pojemność całkowita wynosi około 580 l. Jest dostępna w dwóch wersjach: biała lub w srebrnym kolorze (inox). Ta chłodziarko-zamrażarka jest wyposażona w system NEOFROST, a dodatkowo ma jeszcze zamontowany aktywny filtr zapachów. Maksymalna klasa energetyczna pozwala na zużycie energii na poziomie 318 kWh. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o sprzęcie marki Beko.

Na drzwiach tej lodówki znajduje się mały wyświetlacz, który wskazuje na temperaturę wewnątrz lodówki i zamrażalnika osobno. Wyświetlacz posiada także panel dotykowy, na którym w intuicyjny sposób możesz ustawiać temperaturę i optymalnie dopasować ją do poziomu wyładowania lodówki. Lodówki Beko z systemem NEOFROST dopiero wchodzą na rynek. Ich ceny są dość wysokie, ale powoli zaczynają spadać, sięgając wysokości około 3000 zł.

Lodówki Beko – modele No Frost

W sklepach ze sprzętem AGD bardzo popularna jest także standardowa chłodziarko zamrażarka RCNA 400E30ZXP. Ma typowe wymiary – 2 m wysokości i 60 cm szerokości. Pojemność chłodziarki to aż 257 l. Lodówka jest wyposażona w standardowy system No Frost, jest więc odporna na zamarzanie i nie trzeba jej rozmrażać zbyt często. Została wyposażona w specjalną szufladę Everfresh+, która pozwala na maksymalnie długie utrzymanie warzyw i owoców w świeżości. W komorze tej panuje optymalna wilgotność powietrza, pozwalająca na przedłużenie świeżości warzyw aż do 30 dni. Klasa energetyczna A++ pozwala na zaoszczędzenie dużej kwoty w rachunkach za prąd. Trzeba niestety liczyć się z tym, że cena jest dość wysoka – lodówka kosztuje 2 tysiące złotych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Jeszcze droższy jest model z kostkarką lodu i dystrybutorem zimnej wody – CNE 520E23 ZDX. To model o standardowych wymiarach i wbudowanym systemie No Frost. Ma bardzo dużą pojemność – całkowita wynosi 450 l! Świetnie sprawdza się w przypadku większych rodzin i osób, które uwielbiają gotować. Na drzwiach ma zamontowany wyświetlacz z panelem dotykowym. Jest wyposażona także w aktywny jonizator niwelujący zapachy. Wyróżnia się energooszczędnością – klasa energetyczna A+ jest powiększona przez oświetlenie LED, które zużywa o wiele mniej prądu niż żarówki innego typu. Ceny tego modelu w standardowych sklepach wahają się w okolicach 2700 zł.

Chłodziarki Beko i lodówki Beko – modele o niestandardowych wymiarach

Bardzo dużą popularnością cieszy się model CSA 24021 X. To model wyróżniający się kompaktowością i zastosowaniem najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Mimo tego, że ma niewielką wysokość – 152 cm, jest dość pojemna. Pojemność chłodziarki wynosi 142 l, a pojemność całkowita to 229 l. Świetnie sprawdzi się w kuchni na poddaszu i innych miejscach tego typu.

Klasa energetyczna została oznaczona jako A+. Jej ogromną zaletą jest powłoka antybakteryjna i uszczelka antybakteryjna. Z tego względu nie musisz obawiać się, że przechowywane potrawy czy warzywa i owoce będą się psuć. Atrakcyjna jest także cena tego modelu – kosztuje on około 1200 zł.

Chłodziarki Beko są także dostępne w małych rozmiarach. Najbardziej popularnym modelem jest 80-cio centymetrowy TS1 90320. Ta biała lodówka dobrze sprawdza się w małych kuchniach. Pojemność lodówki wynosi 86 l, ale jest to wystarczające dla singla lub pary. Klasa energetyczna A+ pozwala na poczynienie sporych oszczędności. Jak wszystkie modele, także ten jest wyposażony w uszczelki antybakteryjne, chroniące jedzenie przed drobnoustrojami. Ma także komorę niskich temperatur, w której można przechowywać świeże owoce i warzywa. Jej cena waha się od 500 do 700 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny