Lodówka bez zamrażalnika – czy to dobre rozwiązanie?

Zamrażalnik się przydaje – to oczywiste. Czasami chcemy przechować na dłużej owoce lub warzywa, schować lody, schłodzić napoje lub odłożyć na później nadmiar przygotowanego jedzenia. Jednakże mała lodówka najczęściej oznacza bardzo mocno ograniczoną przestrzeń.

Pojemność chłodziarki jest w nich naprawdę bardzo niewielka, a sam zamrażalnik ma maksymalnie kilkanaście litrów – to za mało, by był funkcjonalny. Dlatego czasami lepiej sprawdza się lodówka bez zamrażalnika. To wygodne, ponieważ masz więcej miejsca w lodówce. Przemyśl jednakże, czy opcja zamrażania na pewno nie będzie ci potrzebna.

Mała lodówka bez zamrażarki

Na rynku jest kilka modeli małych lodówek bez zamrażarki. To jednodrzwiowe lodówki, które najczęściej nie mają opcji do zabudowy – są na to zbyt małe. Jedną z najpopularniejszych jest Zanussi ZRG16605WA, wolnostojąca lodówka o wysokiej klasie energetycznej A+, dzięki czemu roczne zużycie energii jest dużo mniejsze. Pojemność chłodziarki wynosi 153 l. Jest to lodówka z funkcją automatycznego rozmrażania, która zmniejsza poziom osadzania się szronu na tylnej ściance. Półki wykonane zostały z odpornego i łatwego do utrzymania w czystości szkła. Cena tej lodówki wynosi około 660 zł.

Bardzo podobną cenę ma BEKO. Lodówka bez zamrażalnika TSE1402 ma wysoką klasę energetyczną A+, choć nie tak wysoką, jak klasa energetyczna A++. To lodówka wolnostojąca, o bardzo funkcjonalnie rozwiązanym wnętrzu. Roczne zużycie energii wynosi około 116 kWh. Chłodziarka ma pojemność 130 l, dzięki czemu możesz w niej zmieścić większe zapasy i zakupy. To jeden z najciekawszych modeli w tym zestawieniu. Ma specjalną szufladę na owoce i warzywa, a także szklane półki, łatwe do mycia. Ten model kosztuje około 650 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach marki Gorenje?

Mała lodówka bez zamrażarki, do której zagląda dziecko, oraz polecane modele lodówek bez zamrażalnika
Lodówki bez zamrażalnika - popularne marki i modele, opinie, ceny, porady

Warto zastanowić się także nad lodówką MPM bez zamrażarki. Chłodziarka ma jedynie 46 l, więc nadaje się dla osób, które nie lubią za bardzo gotować, ani nie potrzebują miejsca na zapasy, a nie chcą wykorzystywać zbyt wiele energii elektrycznej. Klasa energetyczna A+ sprawia, że tutaj roczne zużycie prądu jest naprawdę maleńkie. Cena tej lodówki wynosi 400 zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Lodówka bez zamrażalnika o standardowych wymiarach

Lodówka wolnostojąca o standardowych wymiarach, na którą warto zwrócić uwagę to Samsung RR39M7320S9/EO. Pojemność chłodziarki wynosi ponad 375 l netto, więc świetnie się sprawdzi w większych kuchniach lub w przypadku rodzin. Można do niej dokupić osobną, większą niż standardowe zamrażarkę. Ta lodówka Samsung jest wyposażona w dystrybutor wody. Klasa energetyczna to A+, dlatego zapotrzebowanie na energię elektryczną jest bardzo małe. Chłodziarka została wyposażona w półki z hartowanego szkła. Kosztuje około 2,5 tysiąca złotych.

Bardzo ciekawą ofertę ma także Electrolux. ERF3307AOX to chłodziarka wolnostojąca. Jednodrzwiowe lodówki bez zamrażalnika mają bardzo wiele przestrzeni, więc pojemność chłodziarki wynosi aż 314 l. Roczne zużycie energii nie jest wysokie, bowiem klasa energetyczna została oznaczona jako A+. Jest to lodówka o półkach wykonanych ze szkła, bardzo funkcjonalna dzięki świetnie zagospodarowanym drzwiom. Ma komory na warzywa i owoce, w których produkty dłużej zachowują świeżość. Koszt tej lodówki wynosi około 1400 zł. Sprawdź także ten artykuł o polecanych modelach lodówek Amica.

Najdroższa, a zarazem także najlepszej jakości, jest lodówka Liebherr Comfort Blueperformance. Jest to lodówka wolnostojąca bez zamrażalnika, nie do zabudowy. Ma biały kolor. Producent wykorzystał najlepszej jakości materiały i dokładnie dopracował takie szczegóły. Jest to jedyna lodówka o najwyższym poziomie oszczędności energii –  jej klasa energetyczna to A+++. Została wyposażona w ekran, za pomocą którego można sterować dotykowo. Ma możliwość regulacji poziomu wilgoci, dlatego pozwala na dłuższe przechowywanie owoców i warzyw. Niestety jej cena wynosi około 3,8 tysiąca złotych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny