Lodówki Bosch – wady i zalety

Chłodziarka Bosch jest bezsprzecznie dobrym rozwiązaniem, chociaż nie pozbawionym wad. Najbardziej zaawansowane technologicznie lodówki tej marki mają niestety dość wysoką cenę. Z drugiej strony produkty starszych serii możesz kupić w naprawdę atrakcyjnych promocjach. Warto inwestować nawet w te nieco starsze, ponieważ Bosch wyposaża swoje lodówki bardzo zaawansowane systemy, więc nawet starszy sprzęt będzie wystarczający.

Lodówka Bosch prezentuje zazwyczaj nowoczesny, minimalistyczny design. Producent oferuje zarówno sprzęt w kolorze białym, czarnym, jak i standardowym inox. Na dodatek możesz znaleźć tutaj lodówki do zabudowy i wolnostojące, duże, idealne dla rodzin, i małe, sprawdzające się w kawalerkach singli. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o lodówkach.

Lodówka Bosch – zastosowane technologie

Najbardziej popularne lodówki Bosch to te z systemem No Frost. Jest to technologia odprowadzania nadmiaru wilgoci i skraplającej się wody w taki sposób, by na ściankach nie pozostawał szron. To bardzo wygodne, ponieważ nie musisz rozmrażać lodówki ani czyścić jej zbyt często. Brak szronu to także mniejsze obciążenie dla lodówki, więc zużycie energii elektryczne jest mniejsze, a sprzęt po prostu trwalszy.

Najnowsza chłodziarko zamrażarka Bosch świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia i zależy im na zdrowym odżywianiu. Przede wszystkim jest tak zaprojektowana, abyś mógł przechowywać produkty w specjalnych szufladach i pojemnikach, które utrzymują optymalną wilgotność. Ryby, mięso, a przede wszystkim warzywa i owoce są świetnej jakości i bardzo świeże przez naprawdę długi czas.

Piękna i nowoczesna zabudowa kuchni z udziałem lodówki Bosch, która posiada swoje wady i zalety oraz w przewadze pozytywne opinie
Lodówki Bosch - opinie, ceny, zalety, wady, modele do zabudowy i wolnostojące

Lodówka Bosch do zabudowy – opinie o modelach

Obecnie w sprzedaży są dostępne chłodziarko zamrażarki do zabudowy z trzech serii marki Bosch – 6, 4 i 2. Te z serii 6 – przedostatniej, są najbardziej popularne. Najlepszym przykładem jest model KIS86HD40, czyli lodówka z wbudowanym systemem VitaPlus dbającym o lepszą świeżość produktów. To sprzęt wyposażony w Home Conect, czyli system łączności pomiędzy różnymi produktami Bosch. Ta chłodziarka Bosch z systemem No Frost ma klasę energetyczną oznaczoną jako A+++, czyli najwyższą na rynku. Dzięki temu zużycie energii jest bardzo niskie. Standardowa szerokość lodówki (60 cm) kosztuje około 2800 zł. A może zainteresuje cię także artykuł o piekarnikach do zabudowy Bosch?

Nieco niższe ceny mają lodówki z serii 4. Jest ona w zupełności wystarczająca i świetnie odpowiada na potrzeby użytkowników, ponieważ zastosowane w niej technologie są naprawdę skuteczne. KIN86KS30 to także model z systemem No Frost, bardzo wygodny dzięki dużym pojemnikom na warzywa i owoce. Świetnie chroni ich świeżość, chociaż zastosowany tutaj system MultiBox jest nieco mniej wydajny i nowoczesny. Klasa energetyczna A++ jest w zupełności wystarczająca i także pozwoli ci sporo oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Cena tej lodówki w popularnym sklepie z AGD wynosi około 2300 zł.

Wolnostojące chłodziarki Bosch – opinie i ceny

Bosch ma także bardzo szeroką ofertę lodówek wolnostojących. Wśród nich jest najnowszy model lodówki z serii 8, czyli chłodziarko zamrażarka KGF49SM30. Jest wyposażona w system VitaFresh, ale to nie jest jedyna zaleta. O większą świeżość przechowywanych produktów w tym wypadku dba także możliwość regulowania temperatury dla trzech niezależnych stref dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi. Urządzenie można doposażyć w panel wi-fi, który łączy lodówkę z innymi urządzeniami w systemie Home Connect i umożliwia sterowanie za pomocą aplikacji. Lodówka Bosch z serii 8 może być elementem inteligentnego domu. Cena waha się w granicach 5500 zł.

Ze względu na wysoką cenę najnowszych modeli, dużo większym powodzeniem cieszą się lodówki wolnostojące z serii 6. Świetnym przykładem jest KGN49MI3A ze stali szlachetnej z powłoką AntiFingerPrint, czyli taką, na której nie pozostają ślady palców. Jest to lodówka w kolorze srebrnym, z systemem NoFrost i komorą VitaFresh. Klasa energooszczędności A++ świetnie się sprawdza. Lodówka dobrze radzi sobie z utrzymaniem zadanej temperatury. Jej cena wynosi około 3 tysięcy złotych.

O wiele tańszy jest model KGN39XW24E, lodówka o białych drzwiach z serii 6 marki Bosch. Jego cena wynosi około 1800-1900 zł. Jest to sprzęt o nieco niższej klasie energetycznej – A+, nadal jednak wyróżnia się jakością i funkcjonalnością. Zawiera CoolFresh Zone, czyli wcześniejszy system utrzymywania świeżości. Jest to lodówka NoFrost, której nie trzeba rozmrażać. Co ciekawe, została wyposażona w specjalny, chromowany stojak na butelki. To sprawia, że o wiele łatwiej jest zoptymalizować w niej sposób rozłożenia produktów spożywczych.

ikona podziel się Przekaż dalej