Lodówki dwukomorowe - co warto wiedzieć?

Podwójna lodówka – kiedy kupić?

Oczywiście wówczas, kiedy posiadasz wyjątkowo dużo miejsca na jej zainstalowanie oraz chcesz przechowywać w niej sporo żywności – zwłaszcza w przypadku posiadania kilkuosobowej rodziny. Chłodziarka z dwoma skrzydłami na pewno zapewni domownikom większy komfort w użytkowaniu. Podwójne drzwi ułatwiają bowiem dostęp do wnętrza zarówno zamrażarki, jak i samej lodówki. Najważniejsze jest zawsze zmierzenie przestrzeni, w której urządzenie ma stanąć i upewnienie się, że nie zajmie ono zbyt dużej powierzchni codziennego poruszania się domowników. Standardowe wymiary tego typu lodówek to 170-200 cm wysokości, 75-90 cm głębokości i 75-100 cm szerokości.

Oczywiście, lodówko zamrażarka dwuskrzydłowa sprawdzi się tylko w większym metrażu kuchennym – wówczas zaprezentuje się wyjątkowo efektownie, ustawiona w długim ciągu kuchennych mebli. Właśnie dlatego warto zainwestować w lodówkę wówczas, gdy posiadasz dużą kuchnię – idealnie, gdy będzie to zintegrowany z salonem lub jadalnią aneks kuchenny. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o lodówkach.

Lodówka dwudrzwiowa – jak wybierać?

Aby lodówko zamrażarka była możliwie funkcjonalna, musi być ona dopasowana do potrzeb i oczekiwań wszystkich użytkowników. Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, jaka klasa energetyczna jest w urządzeniu – najlepiej wybierać te z najwyższą klasą! Im bardziej oszczędna będzie podwójna lodówka, tym mniejsze będą koszty jej przyszłej eksploatacji.

Ważnym elementem jest wyposażenie urządzenia – jeśli chcesz kostkarkę lub minibarek, będziesz musiał liczyć się z wyższym kosztem zakupu lodówki. Jeżeli potrzebujesz tradycyjnej lodówki dwudrzwiowej, koszt jej zakupu będzie i tak nieco wyższy od prostych lodówek z jedną parą drzwi – side by side są zawsze droższymi rozwiązaniami, jednak zapewniają większy komfort użytkowy.

Kobieta sięgająca do lodówki dwudrzwiowej. Lodówki dwuskrzydłowe i dwukomorowe oraz ich polecane modele
Lodówki dwudrzwiowe – rodzaje, opinie, ceny, popularne modele, zużycie energii, zalety i wady

Lodówki dwuskrzydłowe

Chłodziarka dwudrzwiowa – zalety

Największą zaletą, za którą przemawiają opinie zadowolonych użytkowników tego typu lodówek, jest ich przejrzystość. Kiedy otwierasz podwójne drzwi, masz wrażenie, że wszystko jest „podane na talerzu”. Oczywiście, lodówki dwukomorowe posiadają sporo więcej miejsca od tradycyjnych lodówek. Mieszczą w sobie od 500 do nawet 600 l żywności! Każdy model posiada dwie pary drzwi, więc jest niezwykle wygodny w użytkowaniu na co dzień. Podwójne drzwi oznaczają też więcej miejsca po bokach – na wino, soki, jajka bądź mleko. Co najważniejsze – lodówki te bardzo przyciągają spojrzenie i dopełniają całość kuchennej aranżacji. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach typu side by side?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Lodówki dwudrzwiowe i ich wady

Rzecz jasna, są to ich wysokie ceny. Lodówka dwudrzwiowa kosztuje bowiem ok. 1000, a czasami 2000 zł więcej od jednodrzwiowej! Oczywiście, odpowiedzialne są za tę różnicę głównie wymiary lodówek – a więc cena jest jak najbardziej uzasadniona. Mimo energooszczędnych klas, te chłodziarko-zamrażarki zawsze będą pobierały więcej prądu od tradycyjnych lodówek – adekwatnie do rozmiaru, który jest zazwyczaj dwa razy większy od tradycyjnej chłodziarki. Wadą jest też ciężkość jej dopasowania do kuchni, a dodatkowe centymetry głębokości potrafią wizualnie zepsuć wygląd pomieszczenia – dlatego trzeba wyjątkowo starannie zaplanować jej zakup. Przecież nie chcesz zepsuć aranżacji, tylko podkreślić ją.

Jaki model lodówki dwudrzwiowej wybrać?

Lodówka dwudrzwiowa Samsung RS7768FHCBC

Opinie użytkowników wskazują na wysoką jakość lodówki, którą wyposażono w automatyczną kostkarkę, podajnik wody oraz kompresor. Urządzenie wykorzystuje funkcję MultiFlow, dzięki czemu zwiększona jest wydajność cyrkulacji powietrza w komorze chłodziarki oraz zamrażarki. Lodówka jest pojemna, efektownie wykończona oraz posiada bardzo funkcjonalnie rozmieszczone półki.

Ceny tych urządzeń oscylują między 4200-4300 zł.

Lodówka dwudrzwiowa Whirlpool WSC5555 A+X

Klasa energetyczna urządzenia to A+, a więc roczne zużycie energii znacznie zmniejsza się przy jej użytkowaniu. Sprzęt AGD wyposażono w sterowanie elektroniczne, alarm otwartych drzwi, funkcję szybkiego mrożenia, filtr antybakteryjny, a także tryb wakacyjny. Oczywiście, model posiada również dystrybutor wody i lodu. Wyróżnia go niebanalny design, łatwa obsługa oraz stosunkowo dobra cena.

Koszt zakupu lodówki to ok. 3800 zł.

Lodówka dwudrzwiowa BEKO GNE134631X

To wyjątkowa chłodziarko-zamrażarka z funkcją szybkiego zamrażania, jonizatorem powietrza, filtrem antyzapachowym, a także uszczelką antybakteryjną. Jak powyższe modele, posiada również kostkarkę i dystrybutor wody oraz… minibarek. Klasa energetyczna urządzenia to A++, więc roczne zużycie energii nie będzie zbyt „drastyczne”. Atutem lodówki jest jej atrakcyjny wygląd, liczne akcesoria, funkcjonalny panel sterowania oraz świetnie zagospodarowane wnętrze urządzenia.

Cena tego modelu Beko to ok. 4600 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny