Dlaczego lodówka Electrolux stała się tak popularna?

Użytkownicy lodówek Electrolux zwracają uwagę na ich praktyczność i funkcjonalność. Niebagatelną sprawą jest również przystępna cena, która wynika z faktu, że chłodziarka Elektorluks nie została wyposażona w skomplikowane funkcje. Brak nowinek technologicznych nie powinien jednak zniechęcać, gdyż podstawowe funkcje są w zupełności wystarczające w gospodarstwie domowym, szczególnie jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na model z wyższej półki.

Marka Electrolux obejmuje również droższe modele, które zaopatrzono w dodatkowe technologie.  Klienci, których nie odstrasza wyższa cena, otrzymają system szybkiego mrożenia Action Freeze,   system TwinTechFrost Free, który odpowiada za właściwą wilgotność wewnątrz lodówki oraz funkcję FrostFree, która pozwala uniknąć zbierania się szronu na ściankach. Droższa chłodziarka będzie wyposażona również w system FreeStore, dzięki któremu poprawiono cyrkulację powietrza wewnątrz lodówki. Modele lodówek z górnej półki posiadają system CustomFlex, dzięki któremu można według własnego uznania ułożyć pojemniki na drzwiach chłodziarki. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o lodówkach Smeg.

Większość modeli lodówek Electrolux nie została wyposażona w system no frost, który zapobiega gromadzeniu się szronu wewnątrz. Zastąpiono go innym systemem. System no frost zastosowano w zamrażarce, gdzie jest najbardziej potrzebny, gdyż zapobiega tworzeniu się warstwy lodu na przechowywanej żywności.

Lodówka Electrolux została zaprojektowana tak aby zdobiła kuchnię. Chłodziarka biała lub w kolorze stali nierdzewnej inox posiada klasyczny, ponadczasowy design, który sprawi, że będzie wyglądała dobrze również w kuchni wychodzącej na salon. Pochlebną opinię zyskuje także dobrze zaprojektowane wnętrze lodówki.

Problemem dla użytkowników lodówek staje się przerwa w dostawie prądu lub awaria lodówki skutkująca zepsuciem się produktów w niej przechowywanych. W przypadku lodówek Electrolux czas przechowywania w przypadku awarii wynosi 18-19 godzin, czyli wystarczający, aby usunąć awarie. A może zainteresuje cię także artykuł o lodówkach marki Indesit?

Zalety i wady lodówek Electrolux

Biorąc pod uwagę, że przystępne cenowo lodówki Electrolux należą do sprzętu średniej klasy należy odpowiednio odnieść się do ich plusów i minusów. Generalnie opinie o lodówkach Electrolux są dobre. Do podstawowych zalet tych lodówek należy przystępna cena oraz dobry stosunek ceny do jakości.

Na dobrą opinię zasługuje estetyczny wygląd chłodziarek. Biała lodówko zamrażarka będzie się dobrze prezentować we wnętrzu zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym i łatwo ją dopasować do każdego koloru mebli. Z kolei atrakcyjne wizualnie lodówki Electrolux w kolorze inox będą bardziej pasowały do wnętrza w stylu nowoczesnym. Chłodziarki w kolorze inox mają powierzchnię szlifowaną. Dzięki temu nie powstają brzydkie odciski palców na powierzchni.

Ponadto na pochwałę zasługuje przestronne wnętrze, dzięki któremu zmieścimy w lodówce naprawdę dużo produktów.

Już średniej klasy lodówki Electrolux zaopatrzono w klasę energetyczną A+ lub A++, która pozwala na oszczędności zużycia energii elektrycznej. Kierując się klasą energetyczną, aby zaoszczędzić na kosztach prądu, należy brać również pod uwagę, gdzie ustawimy lodówkę. Lodówka Electrolux ustawiona na słońcu lub blisko grzejnika będzie zużywała więcej energii mimo wysokiej klasy energetycznej.

Lodówki Electrolux do zabudowy mają bardzo dobre opinie. Liczne zalety lodówek sprawiają, że są bardzo popularne.
Lodówki Electrolux - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady

Do najczęściej wymienianych wad lodówek Electrolux należy ich głośna praca. Użytkownicy skarżą się głównie na piski czy trzeszczenia wydobywające się z lodówki od czasu do czasu. Przyczyną głośnej pracy mogą być nie tyle wady sprzętu, lecz niewłaściwe wypoziomowanie.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Większość średniej klasy lodówko zamrażarek posiada zamrażalnik na górze, co dla niektórych użytkowników może być uznawane za wadę. Z zamrażalnika korzysta się rzadziej. Mając go u dołu nie musimy się schylać otwierając lodówkę. Użytkownicy, dla których konieczność schylania się przy otwieraniu lodówki jest uciążliwa, powinni rozejrzeć się za droższym modelem mającym zamrażalnik u dołu.

Kolor lodówki - biała czy inox - to kwestia gustu. Pojawiają się opinie, że powierzchnia lodówki w kolorze inox jest trudna do czyszczenia i warto wybierać modele z uchwytami do otwierania.

Lodówki Electrolux do zabudowy

Mając na uwadze spójność w umeblowaniu kuchni, wiele osób decyduje się na lodówkę do zabudowy. Lodówka Electrolux do zabudowy ma niewątpliwe zalety, gdyż pozwala na jednolity kolor mebli kuchennych i eleganckie schowanie lodówki, której kolor biały czy inox nie odróżnia się od pozostałych mebli.

Zasadniczą wadą lodówek do zabudowy jest ich pojemność oraz mały zamrażalnik. Tańsze modele lodówek do zabudowy są nieduże i niewiele produktów w nich pomieścimy, chyba że zależy nam na małej lodówce pod blat.

Jeśli potrzebujemy dużej lodówko zamrażarki do zabudowy, musimy liczyć się z wyższą ceną. Jednak dopasowanie dużej lodówki do mebli kuchennych jest dość trudne i może wymagać wykonania dodatkowej zabudowy.

Dobra lodówka to taka, która spełnia nasze oczekiwania, jest pojemna, bezawaryjna i dobrze chłodzi. Produkty firmy Elektroluks są przystępne cenowo, funkcjonalne, zaś skomplikowane funkcje zostały ograniczone do minimum. Wybierając najlepszą lodówkę, warto poświęcić trochę czasu na przegląd różnych modeli i przeanalizowanie ich wad i zalet, a przede wszystkim przemyślenie własnych potrzeb.

ikona podziel się Przekaż dalej