Lodówki no frost - zasada działania, opinie, ceny, zalety, wady, popularne modele

Współczesny świat to rozwój, innowacja i nowoczesność. Dzisiejsze gospodarstwa domowe bez wahania stosują szereg kompleksowych rozwiązań, które nie tylko przyspieszają i ułatwiają ich funkcjonowanie, ale również sprawiają, że staje się ono bardziej opłacalne. Projektujemy i tworzymy coraz więcej - tak rozległy niegdyś świat sprzętów AGD, dziś nie jest nam obcy. Bez względu na powszechnie uznawane trendy, istnieją sprzęty niezastąpione, bez których nie możemy się obejść, a najważniejszych jest oczywiście wolnostojąca lodówka.

A może zainteresują cię także te artykuły o sprzęcie AGD, jaki powinien się znaleźć w domu?

Małżeństwo oglądające lodówkę w sklepie

Lodówki no frost - sposób na ułatwienie życia

Czy ktoś z nas wyobraża sobie sytuację, gdy jesteśmy pozbawieni dostępu do lodówki? W której całą zakupioną żywność musimy przechowywać w warunkach pokojowych? Fakt, że lodówka jest sprzętem niezaprzeczalnie podstawowym nie podlega dyskusji. Pozostaje jedynie kwestia wyboru jej modelu. Dostępne na rynku wyposażenia kuchenne kuszą nas poziomem zaawansowania, prześcigają się w jakości projektów, wytrzymałości i przystępności użytkowania, dlatego decyzja o zakupie tej jedynej, wcale nie jest łatwa.

W dobie tak ogromnej dostępności różnego rodzaju produktów zdecydowanie warto mówić o „perełkach”, które w jakiś sposób wyróżniły się spośród wszystkich innych akcesoriów. Do takich należą bez wątpienia lodówki no frost, które pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia i które sprawiły, że zarówno nasze wnętrza, jak i poczucie komfortu oraz miesięczne wydatki, nie stanowią już powodu do zmartwień. Sprawdź także ten artykuł o popularnych lodówkach Indesit.

Lodówki no frost - jak działają?

Lodówka z systemem no frost jest przede wszystkim urządzeniem bezszronowym (wolnostojącym lub przeznaczonym pod zabudowę), w którym dzięki nowoczesnym technologiom nie mamy problemu z nawarstwianiem się tafli lodu na jej ścianach oraz uciążliwym odmrażaniem. Przy zakupie nowego sprzętu powinniśmy pamiętać, że fakt wydania nieco większej sumy pieniędzy na lodówkę z systemem no frost stanowi wręcz niepoliczalną rekompensatę za czas, który mogli byśmy zmarnować na obsługę zwykłej lodówki.

Technologia no frost nie pozwala na osadzanie się szronu oraz lodu na wewnętrznych ściankach komory chłodzącej i mrożącej w naszej lodówce. Nowoczesny system cyrkulacji powietrza z kolei pozwala na bezproblemowe utrzymanie pożądanego poziomu temperatury oraz wilgoci, a także ich dowolną modyfikację. Działa to w ten sposób, iż ciepłe powietrze jest natychmiast usuwane, a na jego miejsce nadmuchiwane jest zimne, które dodatkowo osusza wnętrze lodówki (rozwiązania te stosowane są bardzo często w przypadku producentów firm takich jak Samsung lub Beko).

Producenci lodówek bezszronowych z systemem no frost nie poprzestali na projekcie jednego typu urządzenia, wręcz przeciwnie. Dla naszej wygody, komfortu oraz lepszej organizacji czasu, stworzono kilka różnych odmian bezszronowych systemów zastosowanych w lodówkach, określanych jako: no frost, full no frost, low frost. System no frost ogranicza namnażanie się powłoki lodowej w zamrażarce, dzięki czemu całkowicie eliminuje konieczność rozmrażania. Lodówko zamrażarka posiada bardziej skomplikowaną specyfikę, a mianowicie - nie dopuszcza do powstawania i osadzania się szronu i lodu.

System low frost natomiast jest technologią wykorzystującą mechanizm odprowadzania wilgoci, który powoduje, że szron oraz warstwa lodowa są produkowane znacznie wolniej i poprzez to konieczność odmrażania lodówki zachodzi stosunkowo rzadziej. Lodówko zamrażarka, a dokładnie ujmując - lodówka bezszronowa, wolnostojąca lub pod zabudowę – nadaje się do każdej kuchni, niezależnie od tego jaki projekt posiadamy. Sprawdź także ten artykuł o lodówkach Liebherr.

Lodówka no frost i jej liczne zalety

Zalety, jakie posiada lodówka z systemem no frost, można wymieniać w nieskończoność - z kilku powodów. Po pierwsze, ze względu na natłok obowiązków, wielość codziennie wykonywanych ról, tryb życia, nie możemy pozwolić sobie na marnowanie czasu, którego i tak przecież nie mamy zbyt wiele. Posiadamy przecież ważniejsze lub po prostu bardziej interesujące zajęcia niż kilkugodzinne odmrażanie lodówki, a następnie jej mycie i ponowne przygotowywanie do pracy.

Lodówki no frost - zasada działania, opinie, ceny, zalety, wady, popularne modele 2

Co ciekawe, niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że nawet mała lodówka, przeznaczona do zabudowy, może posiadać dużą pojemność. Po drugie, od sprzętów codziennej użyteczności wymagamy tego, aby były wygodne, wytrzymałe i trwałe, albowiem stanowią niemały wydatek. Dlatego właśnie bezszronowe chłodziarki do zabudowy są niekwestionowanym liderem na polskim rynku i nie tylko, spełniają bowiem wszystkie wymagania klientów. Poza tym prezentują mały poziom wilgotności we wnętrzu urządzenia, dzięki czemu żywność dłużej zachowuje świeżość.

Mała lodówka wolnostojąca, pasująca do każdego wnętrza, to świetny pomysł na długoletnią inwestycję. Co więcej, dzięki lodówko zamrażarce no frost, nie mamy problemu z jedzeniem stale przywierającym do pokrywy lodowej. Warto zwrócić również uwagę na aspekty mniej widoczne na pierwszy rzut oka, a mianowicie - osiadający wciąż szron może doprowadzić do uszkodzenia systemu oświetlenia i pogorszenia się jakości pracy urządzenia, przy no frost ten problem nie istnieje.

Nie występuje także większe zużycie energii elektrycznej, aniżeli jest to konieczne - no frost, to zdecydowany lider w dziedzinie oszczędzania oraz zabezpieczenia przed awariami.

Wady lodówek no frost

Wiadomo, że niezależnie od posiadanej ilości zalet i rekomendacji, lodówki bezszronowe mają również swoje mankamenty, które mogą w jakiś sposób przeszkadzać. Do takich możemy zaliczyć np. fakt, że świeża żywność nie przechowuje się zbyt dobrze w warunkach małej wilgotności powietrza.

Możemy zaobserwować to zjawisko m.in. w żółtym serze lub wędlinie, która bardzo szybko wysycha. Oczywiście, możemy temu zapobiec i nadal cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem swojej lodówko zamrażarki, wystarczy przechowywać tego rodzaju produkty w plastikowych pojemnikach. Uznając to za wadę, warto jednocześnie podkreślić, że rezygnacja z rozbudowy lodówki z systemem no frost o dodatkowe wentylatory, wynika z tego, że znacznie zmniejszyłoby to jej powierzchnię użytkową.

A to z kolei ważne jest podczas projektowania kuchni i przeznaczenia akcesoriów no frost pod zabudowę. Wbrew pozorom pojemność i styl urządzenia jakim jest lodówko zamrażarka z no frost stają się jego największymi zaletami, a konieczność magazynowania produktów wilgotnych w pojemniczkach plastikowych, nie jest niczym co burzy nasz komfort. Lodówki bezszronowe, to nie tylko ułatwienie, czystość i większa przyjemność z użytkowania, ale również znaczna ochrona przed bakteriami.

No frost – jak kształtują się ceny i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiemy już na czym dokładnie polega system no frost, wiemy również z czym wiąże się użytkowanie tego rodzaju sprzętu, dlatego teraz warto skupić się na parametrach – którymi będziemy kierowali się podczas zakupu. Oczywisty dla nas pozostaje fakt, że lodówki z systemem no frost są sprzętami wielofunkcyjnymi, bezszronowymi, oszczędnymi, a przede wszystkim – kompleksowymi. Są to urządzenia wolnostojące lub do zabudowy, sprzedawane stosunkowo tanio, biorąc pod uwagę funkcje i udogodnienia, które posiadają.

Podczas dokonywania wyboru wymarzonej lodówki zwracamy uwagę na kilka podstawowych czynników, należą do nich: rodzaj, pojemność, funkcje i technologie, jakie posiada lodówko zamrażarka, wyposażenie, klasa energetyczna oraz rozwiązania, które chronią przed wysuszaniem.

Skupiając się na rozwiązaniach eliminujących nadmierne wysuszanie żywności, producenci wychodząc na przeciw oczekiwaniom, zaprojektowali specjalne szuflady regulujące poziom wilgotności, posiadające wentylatory filtrujące powietrze. Ważny jest również fakt, iż wbrew pozorom, mała lodówka może posiadać większą pojemność niż ta o większych gabarytach.

Jeśli mówimy o cenach, po raz kolejny warto podkreślić istotną kwestię. Lodówki z systemem no frost w istocie kosztują więcej niż klasyczne sprzęty, lecz są one bez wątpienia bardziej opłacalne i tanie w porównaniu do funkcji, wyposażenia oraz gwarancji, jakimi dysponują. Niewątpliwie, liderami w tworzeniu lodówek z systemem no frost niezmiennie pozostają firmy Beko oraz Samsung – to im ufamy najczęściej i najbardziej.

Fakt ten nie dziwi, ponieważ zarówno w przypadku Beko, jak i Samsunga, cena idzie w parze z jakością, przystępnością i zadowoleniem klientów. Lodówki wolnostojące z no frost, zważając na szerokie udogodnienia, możemy kupić stosunkowo tanio. Ich ceny wahają się w granicach od 1000 złotych w górę, co nie przeraża i nie zniechęca, gdy czytamy opinie usatysfakcjonowanych użytkowników.

Najlepsze promocje na wyposażenie domu - sprawdź ceny!

Ocena: 4,8/5 (głosów 21)
, aktualizacja 10 czerwca 2019
Zobacz więcej artykułów na temat:
agd praktyczne porady lodówki beko
Komentarze (4)
 • 05 września 2019 01:09 - ~fxbrokerscig napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  การตรวจสอบ ที่ดีที่สุด การค้าขาย-เทรดดิ้ง-การซื้อขาย-ทางการค้า โบรกเกอร์. https://currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-thailand.html

 • 13 września 2019 04:09 - ~hzAburnefe napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  With Houzz dominating the online search engine outcomes of your essential key phrase, it is vital that when web website traffic mosts likely to Houzz that you will show in addition to their directory site. We can assist - Houzz optimization NY -
  Professionally manage Houzz reputation

  Right Below at HouZzilla we have an assigned group of marketing experts that particularly solution Houzz administration and also optimization. We are all "Qualified Houzz Marketing And Advertising Professionals"- a Houzz advertising and marketing training program with a certification examination.

  As experts in Houzz account administration along with optimization, Consumer HouZzilla regularly acquires clients leading organic Houzz placements consisting of in Albuquerque, as well as in unrestricted communities throughout the nation.

 • 15 września 2019 12:09 - ~Normangow napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Expert cleaning today is actually much more than merely cleaning: contemporary devices, tools and also strategies of job turn it in to a real modern process that substantially alters the typical understanding of what it suggests to really "clean".

  In home cleaning services - ideal maids new york - it is actually simple, beneficial and also budget-friendly along with our business.
  Count on the cleanliness leaders to property cleaning Brooklyn! Our experts use professional cleaning agents as well as technical tools of global producers in our job as well as carry out a superb task with cleaning of any kind of difficulty.

  8]House cleaning maid service nyc

  Collaboration along with the company is the sponsor of a remarkable, rewarding and also reliable cleaning of professional home cleaning as well as surrounding areas. Presently, residence cleaning services from our firm are actually utilized in New Jacket. Value and you the genuine advantages and also functional benefits of our company proposal.

  By signing a long-lasting service agreement with our team, you are going to have the ability to abandon the need to preserve a sizable workers of technical personnel, which, consequently, will certainly maximize expenses. The price of the facility, daily, general home cleaning of Staten Isle, carried out by our workers, are going to regularly be lower than the expense of wages for cleaners, the acquisition of cleansing products and also equipment.

  6]Find cleaning services near me manhattan

  Leave behind an ask for on the web site, indicate your title or even business name, connect with contact number and time of intended cleaning, leave your desires and criteria in a message to the supervisor if essential, at that point our professional will call you in the shortest opportunity and also indicate the date, opportunity and also work place!

 • 17 września 2019 04:09 - ~SVSgexelry napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Большая часть из скважин в результате проведения восстановительного комплекса мероприятий могут быть снова введены в текущую эксплуатацию. Тем более что суммарная стоимость подобных действий в несколько раз ниже стоимости самих сооружений.
  Гарантировано повышение сбыта водозаборной скважины не менее тридцати процентовЫ от существующего на момент начала выполненных работ.

  В 80 процентах случаях скважины возобновляются до начальных данных при введении в текущую эксплуатацию скважины, что считается альтернативой бурения новой скважины.

  Наши сотрудники международная компания по Очистке водяных емкостей и Анализу воды предлагаем свои услуги всем, как частным так и общественным органам.

  Спец вод сервис - предприятия ремонту скважин

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha
Powiązane Artykuły
Termostat do lodówki - jak wybrać odpowiedni i jak go samodzielnie wymienić
Termostat do lodówki - jak wybrać odpowiedni i jak go samodzielnie wymienić
Żarówki do lodówek - rodzaje, moc, ceny, opinie, jak dobrać i wymienić
Żarówki do lodówek - rodzaje, moc, ceny, opinie, jak dobrać i wymienić
Lodówki Zanussi - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Zanussi - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Siemens – popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Siemens – popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Ardo – opinie, popularne modele, ceny, zalety, wady
Lodówki Ardo – opinie, popularne modele, ceny, zalety, wady
Filtry do lodówki Samsung - opinie, ceny, podłączenie wody i wymiana filtra krok po kroku
Filtry do lodówki Samsung - opinie, ceny, podłączenie wody i wymiana filtra krok po kroku
Ariston Hotpoint - polskie lodówki - opinie, ceny, popularne modele, zalety i wady
Ariston Hotpoint - polskie lodówki - opinie, ceny, popularne modele, zalety i wady
Lodówki LG - opinie, ceny, rodzaje, zalety, wady, wolnostojące i do zabudowy
Lodówki LG - opinie, ceny, rodzaje, zalety, wady, wolnostojące i do zabudowy
Kolorowe lodówki - przegląd popularnych modeli, opinie, ceny, zalety i wady
Kolorowe lodówki - przegląd popularnych modeli, opinie, ceny, zalety i wady
Lodówki podblatowe - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki podblatowe - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Sharp - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Sharp - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Candy - popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety, wady
Lodówki Candy - popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety, wady
Okleina i naklejki na lodówki – rodzaje, opinie, ciekawe motywy, ceny, trwałość
Okleina i naklejki na lodówki – rodzaje, opinie, ciekawe motywy, ceny, trwałość
Wąskie lodówki – popularne modele, ceny, opinie, zalety, wady
Wąskie lodówki – popularne modele, ceny, opinie, zalety, wady
Lodówki Haier – opinie, ceny, popularne modele, zalety, wady
Lodówki Haier – opinie, ceny, popularne modele, zalety, wady
Lodówki Amica - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie prądu
Lodówki Amica - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie prądu
Lodówki dwudrzwiowe – rodzaje, opinie, ceny, popularne modele, zużycie energii, zalety i wady
Lodówki dwudrzwiowe – rodzaje, opinie, ceny, popularne modele, zużycie energii, zalety i wady
Lodówki retro – popularne modele na rynku, opinie, zalety, wady, ceny
Lodówki retro – popularne modele na rynku, opinie, zalety, wady, ceny
Lodówki z kostkarką – popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety i wady
Lodówki z kostkarką – popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety i wady
Lodówko-zamrażarki – najlepsze modele i marki, opinie, ceny, wolnostojące i do zabudowy
Lodówko-zamrażarki – najlepsze modele i marki, opinie, ceny, wolnostojące i do zabudowy
Lodówki Whirlpool - do zabudowy i wolnostojące - opinie, ceny, polecane modele
Lodówki Whirlpool - do zabudowy i wolnostojące - opinie, ceny, polecane modele
Lodówki side by side - popularne modele, dodatki, opinie, ceny
Lodówki side by side - popularne modele, dodatki, opinie, ceny
Lodówki Bosch - opinie, ceny, zalety, wady, modele do zabudowy i wolnostojące
Lodówki Bosch - opinie, ceny, zalety, wady, modele do zabudowy i wolnostojące
Lodówki Beko - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie energii
Lodówki Beko - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie energii
Lodówki Samsung - popularne modele, opinie, ceny, zużycie energii, zalety, wady
Lodówki Samsung - popularne modele, opinie, ceny, zużycie energii, zalety, wady
Jak przełożyć drzwi w lodówce? Praktyczny poradnik krok po kroku
Jak przełożyć drzwi w lodówce? Praktyczny poradnik krok po kroku
Jak wymienić uszczelkę w lodówce? Wyjaśniamy krok po kroku
Jak wymienić uszczelkę w lodówce? Wyjaśniamy krok po kroku
Jak przewozić lodówkę? Czy można ją przewozić na leżąco? Wyjaśniamy
Jak przewozić lodówkę? Czy można ją przewozić na leżąco? Wyjaśniamy
Samodzielna naprawa lodówek – jak sobie poradzić z najprostszymi awariami
Samodzielna naprawa lodówek – jak sobie poradzić z najprostszymi awariami
Lodówki Gorenje – popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Gorenje – popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki do zabudowy - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie energii
Lodówki do zabudowy - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady, zużycie energii
Jak i czym umyć lodówkę? Najlepsze sposoby na skuteczne wyczyszczenie lodówki
Jak i czym umyć lodówkę? Najlepsze sposoby na skuteczne wyczyszczenie lodówki
Pochłaniacz zapachów do lodówki - zobacz, jak zlikwidować nieprzyjemny zapach w lodówce
Pochłaniacz zapachów do lodówki - zobacz, jak zlikwidować nieprzyjemny zapach w lodówce
Jaka powinna być temperatura w lodówce? Wyjaśniamy, ile stopni i dlaczego
Jaka powinna być temperatura w lodówce? Wyjaśniamy, ile stopni i dlaczego
Jak rozmrozić lodówkę i zamrażarkę? Sprawdzone i szybkie sposoby
Jak rozmrozić lodówkę i zamrażarkę? Sprawdzone i szybkie sposoby
Woda w lodówce - co zrobić, gdy w lodówce zbiera się woda?
Woda w lodówce - co zrobić, gdy w lodówce zbiera się woda?
Lodówki samochodowe – 12v i 230v – popularne modele, opinie, ceny, zalety i wady
Lodówki samochodowe – 12v i 230v – popularne modele, opinie, ceny, zalety i wady
Lodówki Polar – ceny, opinie, popularne modele, testy, zalety, wady
Lodówki Polar – ceny, opinie, popularne modele, testy, zalety, wady
Lodówki Electrolux - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Electrolux - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady
Lodówki Smeg – popularne modele, ceny, opinie, zalety, wady
Lodówki Smeg – popularne modele, ceny, opinie, zalety, wady
Lodówki Liebherr - opinie, popularne modele, ceny, zalety, wady, dodatki
Lodówki Liebherr - opinie, popularne modele, ceny, zalety, wady, dodatki
Lodówki Indesit - popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety, wady
Lodówki Indesit - popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety, wady

Wyszukaj na stronie:


Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij