Lodówka podblatowa - jaką wybrać?

Nie każdy potrzebuje dużej lodówki, która zajmuje w kuchni znaczną ilość miejsca. W mieszkaniach singli, w kawalerkach lub mieszkaniach z małą kuchnią świetnie sprawdzają się małe, niskie lodówki, które można ukryć pod blatem kuchennym.

Świetnym rozwiązaniem jest lodówka podblatowa, którą można wkomponować w ciąg szafek kuchennych nie tylko w małej kuchni, lecz także w dużej. Możemy wybrać lodówkę wolnostojącą pod blat, która nie ma górnej części obudowy i można ją ustawić razem z szafkami kuchennymi. Prostym rozwiązaniem jest lodówka o wysokości około 80 cm, którą można po prostu wsunąć pod blat.

Innym rozwiązaniem jest lodówka podblatowa do zabudowy, którą można wkomponować w meble kuchenne tak, że jej drzwiczki nie będą różniły się od pozostałych mebli.

W przypadku niskich lodówek istotną sprawą są wymiary, gdyż chłodziarka podblatowa musi mieć wysokość około 80 cm, aby zmieściła się pod standardowym blatem.

Kolejną sprawą jest zamrażalnik, który w małej lodówce zajmuje miejsce. W biurach często montowane są podblatowe chłodziarki bez zamrażalnika, aby pracownicy mogli przechować przekąski w pokoju śniadaniowym. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach Gorenje?

Lodówka pobblatowa czy też chłodziarka podblatowa oraz polecane modele, także do zabudowy oraz różne modele lodówek pod blat
Lodówki podblatowe - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Chłodziarka podblatowa do zabudowy - wady i zalety

Niskie lodówki do zabudowy stają się coraz bardziej popularnie, gdyż pozwalają zachować estetyczną spójność wnętrza kuchni. Decydując się na lodówkę do zabudowy możemy sami wybrać, gdzie ją umieścić. Niską lodówkę do zabudowy można ustawić wyżej w kolumnie podobnie jak piekarnik, dzięki czemu mamy do niej łatwiejszy dostęp.

Sprzęt do zabudowy zapewnia również większe bezpieczeństwo, szczególnie jeśli mamy dzieci. Wadą urządzeń do zabudowy jest wyższa cena i trudność naprawy. Wadę stanowi również sam montaż, który jest trudniejszy i wymaga dokupienia frontu czy też górnego blatu.

Chłodziarka podblatowa - popularne modele

Jednym z bardziej popularnych modeli jest Beko BU 1101 do zabudowy. Ceny tego modelu kształtują się od 838 do 859 zł. Jest to chłodziarka bez zamrażalnika, która ma wymiary 80 cm x 60 cm x 54 cm, dzięki czemu idealnie mieści się pod blatem. Model ten pozwala na zdjęcie blatu, dzięki czemu można ją wbudować w umeblowanie kuchni. Klasa energetyczna A+ pozwoli zaoszczędzić prąd.

Jeśli potrzebny nam jest zamrażalnik, możemy wybrać model Beko BU 1152 HCA z jedną komorą zamrażarki. Jest to chłodziarko-zamrażarka o podobnych parametrach, lecz jej cena waha się od 884 do 969 zł. Użytkownicy szczególnie chwalą cichą pracę tego modelu.


Beko oferuje również niskie chłodziarki podblatowe wolnostojące jednodrzwiowe. Jako model podblatowy może służyć chłodziarko-zamrażarka TS1 90320 w cenach od 543 do 599 zł. Wysokość 82 cm pozwala wsunąć ją pod blat kuchenny. Jest to pojemna, cicho pracująca chłodziarko-zamrażarka idealna do kawalerki lub małego gospodarstwa domowego.

W ofercie Beko znajdziemy również mniejsze modele o wysokości 50 cm i w modnym kolorze inox jak model BK77305. Są to małe lodówki bez zamrażalnika typu mini bar.

Spośród chłodziarko-zamrażarek do zabudowy na uwagę zasługuje również model Bosch KUL15A65 o wysokości 82 cm. Jest to model droższy w cenach od 1609 do 1679 zł. Zaletą tego modelu jest duża pojemność mimo małych rozmiarów lodówki. Producent zaopatrzył ten model w system FreshSense, który utrzymuje temperaturę na stałym poziomie, co zapewnia świeżość produktów.

Popularnym modelem jest również chłodziarka bez zamrażalnika Whirlpool ARG 585/3 w cenach od 998 do 1059 zł. Jest to idealny model pod blat o wysokości 81,5 cm ze zdejmowanym blatem. Drzwi pozwalają na otwieranie od prawej lub od lewej strony. Użytkownicy chwalą cichą pracę i energooszczędność tego modelu. Podsumowując, pod uwagę przy wyborze lodówki warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak klasa energetyczna (minimum klasa energetyczna A+, a najlepiej klasa energetyczna A++), pojemność chłodziarki, pojemność całkowita i roczne zużycie energii.

ikona podziel się Przekaż dalej