Lodówka Polar

Małe, duże, wolnostojące lub do zabudowy

Po pierwsze, chłodziarki firmy Polar są bardzo atrakcyjne. Mimo że lodówki są zazwyczaj największym sprzętem w kuchni, to Polar nie rzuca się nachalnie w oczy. Kiedyś można było kupić je tylko w białym kolorze. Dzisiaj producent proponuje sporą gamę stonowanych kolorów, ale także tradycyjną formę. Mimo prostej budowy, lodówka Polar to sprzęt elegancki i doskonale odnajdzie swoje zastosowanie w każdej kuchni.

Jeżeli zdecydujesz się na wersję do zabudowy, na pewno będzie ona doskonale współgrała z pozostałym wyposażeniem Twojej kuchni. Z kolei małe lodówki Polar również posiadają swoje zalety – opinie użytkowników wskazują na ich funkcjonalność w mieszkaniach dla singli, a także dla par. Te najmniejsze „Polary” wyglądem przypominają nieco… zamrażarki, a ich pojemność to zaledwie 50l. Jednak jest to w zupełności wystarczające dla dwóch osób. Dodatkowo za małą lodówką przemawiają także… ceny. Są stosunkowo niskie w porównaniu do lodówek, np. dwudrzwiowych. No i pobierają mniej energii! Sprawdź także ten artykuł o popularnych lodówkach Indesit.

Zamrażarki w lodówkach Polar

Lodówka Polar w większości modeli występuje jako lodówko-zamrażarka. Oczywiście, to bardzo przydatna funkcja dla tych osób, które uwielbiają robić w lodówce zapasy. Osoby przechowujące mniej mrożonek mogą spokojnie wybrać model z zamrażarką w dolnej części lodówki. Z kolei większe rodziny z dużą kuchnią lepiej, kiedy ustawią w kuchni lodówkę dwudrzwiową.

Lodówka Polar i jej funkcje

Dziś nie wystarczy, by lodówka po prostu „jakoś” chłodziła. Pokrętła do określania poziomu chłodzenia również odchodzą w niepamięć. Teraz w każdej nowoczesnej lodówce montuje się bowiem elektroniczny regulator temperatury, określający panującą temperaturę w danym urządzeniu AGD. Lodówki firmy Polar wyposażone zostały w większości również w funkcję NoFrost. Umożliwia ona utrzymywanie stałego poziomu wilgoci, a także zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach lodówki.

Pięknie zaaranżowana kuchnia z lodówką Polar, a także lodówki marki Polar, ich ceny, rodzaje oraz najlepsze modele
Lodówki Polar – ceny, opinie, popularne modele, testy, zalety, wady

Lodówka Polar - popularne modele

Lodówka Polar POB5001 W

Najważniejszą funkcją, jaką posiada ta lodówko-zamrażarka, jest oczywiście NoFrost – dzięki temu, rozmrażanie sprzętu jest proste i łatwe! Nie trzeba również takiej chłodziarki rozmrażać wówczas zbyt często, a więc sprzyja to zwiększeniu oszczędności zużywanej energii. Lodówka Polar wyposażona została w ledową technologię podświetlenia, a więc zyskujesz dobry jakościowo obraz, oczywiście bez obniżenia jego jakości. Takie podświetlenie jest zarówno energooszczędne, jak i zajmuje niewiele miejsca. W porównaniu do tradycyjnych lamp, te w modelu Polaris POB50001 W świecą nawet o… 30 000 godzin dłużej! Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o lodówkach Liebherr.

Lodówka posiada klasę klimatyczną subtropikalną, a więc utrzymywana jest wewnątrz stała temperatura – rzecz jasna, możesz ją dostosowywać do aktualnej temperatury otoczenia (między 16-38 stopni).

Ceny modelu klarują się około 950 zł i są jednymi z tańszych wersji chłodziarek Polar.

Lodówka Polar POB50001 OX

Lodówka jest idealną opcją dla tych ludzi, którzy poszukują sprzętu AGD w normalnej, niewygórowanej cenie. Ta lodówko-zamrażarka posiada szerokie szklane półki, co czyni ją funkcjonalną. Klasa efektywności energetycznej Polar POB50001 OW to A+. To świadectwo dbałości o nasze środowisko, a także gwarancja znacznej redukcji kosztów eksploatacji. Oczywiście, w ścianach zamrażarki ukryty jest system ograniczający pojawianie się tam grudek lodu.

Ceny lodówek oscylują w okolicy 1000 zł.

Lodówka Polar POB70001 OX

W modelu tym metalowe drabinki zamrażalnika zastąpiono półkami ze szkła, a także umieszczono wokół komory… parownik. To on ułatwia formowanie się lodu wyłącznie na ścianach komory. Dzięki oświetleniu LED, zawierającym pełną matrycę diod i wykorzystującym technikę lokalnego zmniejszania światła, uzyskasz precyzyjną kontrolę nad wyświetlanym obrazem. Oczywiście, panel podświetleniowy zastosowany w modelu POB70001 OX jest energooszczędny. Lodówka to dość duży sprzęt AGD, a więc w zupełności wystarczy dla czteroosobowej rodziny.

Koszt zakupu lodówki to ok. 1100 zł.

Lodówka Polar POB80001 OX

Jest to lodówka, wykonana w kolorze stalowym. Środek chłodziarki jest już z kolei barwy białej. Głównym jej przeznaczeniem są duże gospodarstwa domowe. Sprzęt AGD wyposażono w opcję zmiany kierunku drzwi od lodówki. Co ciekawe, model ten posiada nawet… ukryte uchwyty. Dzięki klasie energetycznej A+, sprzęt jest bardzo ekonomiczny. Używanie POB80001 OX jest bardzo praktyczne – głównie dzięki automatycznemu odszranianiu, nawet przy dość częstym otwieraniu drzwiczek.

Lodówka wyposażona została również w automatyczne otwieranie drzwi w osi urządzenia, czyli tzw. Excellent Fit. Opcja ta pozwala na pełną wysuwalność zarówno półek, jak i szufladek.

Zakup tego modelu to koszt ok. 1200 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej