Lodówka turystyczna samochodowa - jak wykonana jest lodówka samochodowa?

Większość turystycznych lodówek swoim kształtem przypomina prostopadłościan, jednak wyposażony w uchwyt. Zarówno duża jak i mała lodówka turystyczna posiada komorę, a także pokrywę. W środku sprzętu znajdują się zazwyczaj chłodzące wkłady. Co ważne, wewnętrzne ścianki lodówek są całkowicie odseparowane od tych na zewnątrz – co przyczynia się do lepszego utrzymywania stałej temperatury przechowywanych produktów.

Lodówka do samochodu - rodzaje

Lodówka samochodowa na gaz

Jest to urządzenie wyposażone w agregat. Taka lodówka jest zazwyczaj duża i dość ciężka – a także cena urządzenia na gaz jest nieco droższa od innych modeli. Lodówka turystyczna samochodowa na gaz zawiera amoniak, który chłodzi całe urządzenie. Jej pojemność oraz proste mocowanie do ładowarki samochodowej sprawia, że ludzie kupują je nawet do… kamperów.

Zaletą tego typu lodówek jest ich energooszczędność, wydajność, dwutrybowy system pracy oraz długi czas działania. Z kolei wadą lodówek na gaz jest ich ciężkość, nieporęczność i wysoka cena. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także te artykuły o sprzęcie AGD.

Lodówka samochodowa elektryczna

Opinie użytkowników tego modelu wskazują na jej popularność oraz świetny stosunek parametrów do ceny. Lodówka do samochodu może być podpinana do ładowarki samochodowej, przy czym jej zasilanie odbywa się z gniazda zapalniczki (np. 12V) bądź z sieci (zazwyczaj 230V). Lodówki elektryczne często są również… termoelektryczne. Opcja ta umożliwia więc zarówno chłodzenie, jak i grzanie posiłków!

Nawet mała lodówka turystyczna z zasilaniem elektrycznym będzie działać, dopóki nie odłączysz jej od źródła zasilania. Później stopniowo temperatura wewnątrz będzie się podnosić. Z kolei wyposażona we wkłady, utrzyma temperaturę nawet do kilkunastu godzin.

Zaletą lodówek elektrycznych jest wielofunkcyjność, termoelektryczność oraz różne sposoby zasilania. Z kolei wadą jest to, że bez wkładów termicznych będzie działała tylko po podłączeniu do prądu – a więc w terenie raczej się nie sprawdzi. A może zainteresuje cię także artykuł o lodówkach marki Indesit?

Lodówka elektryczna do samochodu 12 V i 230 V oraz najlepsze lodówki samochodowe i ich ceny oraz rodzaje
Lodówki samochodowe – 12v i 230v – popularne modele, opinie, ceny, zalety i wady

Lodówka turystyczna - popularne modele na rynku

Lodówka samochodowa Clatronic KB 3538 czerwona 30l

Ten model lodówki turystycznej wykorzystuje bardzo zaawansowany system Peltier – dzięki niemu można więc nie tylko chłodzić, ale też grzać przetrzymywane wewnątrz produkty. Lodówka może być zasilana zarówno napięciem 230V, jak i 12V – to oznacza, że podłączysz ją albo do zapalniczki samochodowej, albo do elektrycznego gniazdka. Lodówka do samochodu umożliwia tym sposobem dostęp do zawsze świeżego jedzenia i napojów.

Sprzęt pozwala na swobodny wsad dużej ilości produktów, dzięki 30-litrowemu wnętrzu i wielu sektorom. Wbudowany w środku wentylator odpowiada za chłodzenie (lub grzanie) powierzchni. Lodówka posiada również zdejmowaną pokrywę, w którą wmontowano składany uchwyt i miejsce na kabel.

Cena lodówki to ok. 300 zł.

Lodówka samochodowa Clatronic KB 3537 szara 25l

Pojemność 25 litrów lodówki turystycznej doskonale pomieści wszystkie produkty żywnościowe, jakie zabierzecie na biwak czy wakacje za granicą! Wewnątrz lodówki panuje stała temperatura, podtrzymywana dzięki wbudowanemu wentylatorowi. W tym modelu również jest technologia Peltier, odpowiadająca za chłodzenie oraz grzanie. Obudowę lodówki wykonano ze wzmacnianego plastiku, zabezpieczonego wysokojakościową izolacją.

Model ten może być zasilany zarówno napięciem 230V, jak i 12V. Co ciekawe, urządzenie może przełączyć się także w tryb oszczędzania energii – stąd gwarancja jego długiej i nieprzerwanej pracy.

Koszt zakupu lodówki turystycznej to ok. 330zł.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Lodówka samochodowa Camry CR 93 szara 32l

Jest to wysokiej jakości lodówka, wyposażona w funkcję grzania i chłodzenia. Za jej wysokie parametry techniczne odpowiada izolacja, a także utrzymujące stałą temperaturę mechanizmy. Zapewnia to uzyskanie temperatury otoczenia aż o 20 stopni niższej niż na zewnątrz. Dzięki wysokojakościowym zatrzaskom lodówka jest prosta i bezpieczna w użyciu, a jej mocna obudowa pozwala na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych.

Urządzenie działa pod napięciem 230V bądź 12V, zapewniając pełną wygodę użycia. Za sprawą regulowanej przestrzeni, możesz przechowywać w niej sporą ilość produktów. Z kolei wbudowana rączka umożliwi swobodne przenoszenie turystycznej lodówki.

Cena tego modelu wynosi ok. 250 zł.

Lodówka samochodowa Germin Berlinger 27l

Posiada bardzo pozytywne opinie użytkowników, chwalących ją za dobrą izolację termiczną i energooszczędność. Dzięki jej kompaktowym wymiarom, znajdzie swoje miejsce w każdym samochodzie. Zasilisz ją zarówno napięciem 12V, jak i 230V. Wygodny panel sterujący z wyświetlaczem LCD umożliwi z kolei ustawienie odpowiedniej temperatury grzania bądź chłodzenia

Cena urządzenia to ok. 240 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny