Wady i zalety lodówki Samsung

Chłodziarki Samsung w zasadzie świetnie pasują do każdej kuchni. To ich niewątpliwa zaleta. Mają prosty, nowoczesny design, ale w ofercie firmy znajdziesz także bardziej innowacyjne modele. Samsung to nie tylko srebrna lodówka, może być także czarna albo w kolorze. Co więcej, lodówki te mają różne rozmiary, bezpośrednio u producenta możesz zamówić także niektóre modele idealnie dopasowane wielkością do twojej niewymiarowej i nieszablonowej kuchni. Przy wyborze ważnym parametrem jest pojemność chłodziarki.

Ogromną zaletą lodówek tej marki jest ich funkcjonalność. Zastosowane technologie sprawiają, że przechowywane produkty dłużej zachowują świeżość, a ty nie musisz przejmować się myciem i rozmrażaniem lodówki. Pozwalają także na bardzo precyzyjną regulację temperatury zarówno wewnątrz chłodziarki, jak i w zamrażalniku. Z reguły ich zużycie energii jest znacznie mniejsze niż porównywalnych modeli innych marek. Natomiast dość dużą wadą jest cena. W katalogu tak wielu bardzo zaawansowanych technologicznie rozwiązań trudno jest znaleźć naprawdę tanie, proste modele. A może zainteresuje cię także artykuł o piekarniku do zabudowy Samsung?

Lodówka Samsung – zastosowane technologie

Lodówka Samsung No Frost

No Frost to obecnie najbardziej popularny rodzaj lodówek. W swoim katalogu ma je bardzo wiele producentów AGD – nic dziwnego, są bardzo wygodne. Technologia ta ułatwia utrzymanie lodówki w czystości i znacznie zmniejsza konieczność rozmrażania.

Lodówki Samsung mają zamontowaną specjalną grzałkę, która roztapia lód osadzający się w parowniku. Cykliczne rozmrażanie jest automatyczne i nie wymaga twojego działania. Na ściankach i produktach nie pojawia się żaden szron, a nadmiar skroplonej pary zostaje od razu odprowadzony. Dzięki temu woda nie osiada na tylnej ścianie ani nie tworzy małych kałuż na półkach. To także sprawia, że utrzymanie lodówki w czystości jest lepsze.

Lodówki Samsung Family Hub

Najnowocześniejsze rozwiązanie zaproponowane przez Samsung to inteligentna technologia Family Hub. Lodówki Samsung Family Hub to tak naprawdę centrum zarządzania zaopatrzeniem domu. To zdalny system, który łączy lodówkę z twoim smartfonem. Dzięki temu zawsze wiesz, co masz w lodówce – trzy wbudowane wewnątrz niej kamery robią zdjęcia, które zapisują się na twoim telefonie. Dzięki temu nigdy nie pogubisz się w sklepie i będziesz świetnie wiedział, czego ci brakuje.

Family Hub to także wielki dotykowy ekran, wyświetlany na lodówce. Zastąpi całej rodzinie kalendarz, samoprzylepne żółte karteczki –przypominajki i harmonogram obowiązków wszystkich członków rodziny. Możesz na nim wyświetlać także zdjęcia, a w trakcie gotowania stanie się odtwarzaczem multimedialnym z dostępem do Internetu. Możesz gotować razem ze swoimi ulubionymi blogerami kulinarnymi krok po kroku! A może zainteresuje cię także artykuł o lodówkach no frost?

Chłodziarko-zamrażarki z opcją Twin Cooling Plus

Lodówko-zamrażarka z opcją Twin Cooling Plus to świetne rozwiązanie. Technologia pozwala na efektywniejsze kontrolowanie temperatury i wilgotności powietrza. Proces przebiega niezależnie w chłodziarce i zamrażalniku. Dzięki temu optymalne parametry będą się utrzymywać na stałe, więc wszystkie produkty o wiele dłużej zachowają świeżość.

Zadowolona i uśmiechnięta para oglądająca lodówki Samsung na wystwie w sklepie ze sprzętem AGD, a także najlepsze modele i ceny
Lodówki Samsung - popularne modele, opinie, ceny, zużycie energii, zalety, wady

Lodówka Samsung wyposażona w tą funkcję ma dodatkowy parownik, który utrzymuje wilgotność na idealnym poziomie. Dodatkowo znajdują się w niej dwa wywietrzniki, tworzące dwa osobne obiegi powietrza. Jaka jest zaleta takiego rozwiązania? Dzięki temu zapachy z chłodziarki i zamrażalnika nie będą się mieszać, a przechowywanie produkty dłużej zachowają swoje walory smakowe.

Lodówki Samsung – opinie o modelach i ceny

Lodówki Samsung do zabudowy

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie chłodziarki Samsung do zabudowy. Są bardziej uniwersale – pasują do każdej kuchni. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie są tanie, a pojemność chłodziarki zabudowanej jest znacznie mniejsza, niż wolnostojącej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim lodówka Samsung BRB260076WW, model w kolorze inox (srebrnym) lub do zabudowy.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Pojemność zamrażalnika i chłodziarki wynosi 246 l, ma tradycyjne wymiary – 60 cm szerokości. To wystarczająco dla standardowej rodziny. Lodówka jest wyposażona w technologię No Frost i Twin Cooling Plus. Dzięki temu jej użytkowanie jest prawdziwą przyjemnością, a wszystkie produkty dłużej zostają świeże. Ma dolny zamrażalnik. Możesz w niej dowolnie ustawiać temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki osobno. Jest to bardzo łatwe – możesz zrobić to jednym kliknięciem. Klasa energetyczna A++, co oznacza, że zużycie energii jest bardzo małe. Ten model wygrywa porównanie z ofertami innych producentów tej klasy. Ceny wahają się od 2700 zł do 2900 zł.

Srebrna lodówka Samsung typu side by side, czyli z dwojgiem drzwi otwierających się na obie strony dla większego komfortu
Lodówki Samsung - popularne modele, opinie, ceny, zużycie energii, zalety, wady

Lodówki Samsung Side by Side

W ofercie Samusnga znajdują się także chłodziarko-zamrażarki Side by Side, czyli otwierane na dwie strony. Ich zaletą jest to, że są zacznie większe, dla przykładu – lodówka Samsung RS68N8671SL ma aż 617 l pojemności. Podwójne drzwi pozwalają na łatwiejsze dostanie się do każdej półki, a dzięki temu, że nie otwierasz całej lodówki, zużycie energii jest mniejsze.

Wymieniony model jest wyposażony w kostkarkę lodu. Projekt tej lodówki został starannie zaprojektowany, dzięki czemu możesz bez problemu sięgnąć do wszystkich produktów, które w każdym miejscu mają zapewnioną odpowiednią temperaturę. Wysuwana górna półka, specjalne kieszonki o regulowanym poziomie chłodzenia i strefa FlexZone pozwalają na przechowywanie owoców i warzyw, które będą o wiele dłużej świeże. Klasa energetyczna A++ tej lodówki zmniejsza znacznie zużycie prądu. Ta lodówka Samsung jest dostępna w dwóch kolorach – inox (czyli srebrna) oraz biała. Cena wynosi około 6500 zł.

Lodówko-zamrażarka Samsung Family Hub

Lodówka Samsung Family Hub to prawdziwa nowość w dziedzinie domowego AGD. Inteligentne lodówki wydają się być rozwiązaniem z przyszłości, są już dostępne w sklepach. Oczywiście nie należą do tanich – pojedyncza lodówka o objętości 356 l kosztuje około 8 tysięcy złotych, bardziej rozbudowany model z kostkarką i podwójnymi drzwiami Side by Side to koszt od 12 do 15 tysięcy złotych. Na cenę wpływają wymiary, wyposażenie i sposób umiejscowienia zamrażalnika.

Tego rodzaju lodówka Samsung jest wyposażona w wyświetlacz, który możesz połączyć ze swoim telefonem Samsung. Jest kompatybilny z kalendarzami i wieloma aplikacjami. Możesz za jego pomocą zdalnie kontrolować, co znajduje się wewnątrz chłodziarki. Oczywiście lodówka Samsung Family Hub została wyposażona we wszelki e technologie pozwalające na maksymalnie długie utrzymanie wszystkich produktów w świeżości. Tym razem technicy marki postawili także na świeżość ryb i mięsa, a także na izolowanie zapachów z poszczególnych komór. To fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy fascynują się gotowaniem i pragną, aby wszystko było najlepszej jakości.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny