Lodówka Sharp - nowoczesne rozwiązania

Sharp stawia na energooszczędność i nawet tańsze modele Sharp posiadają klasę energetyczną A++. Rozmrażanie lodówki jest dość kłopotliwe, gdyż trzeba produkty wyjąć z zamrażalnika i przechować je w niskiej temperaturze. Dzięki systemowi No Frost wnętrze lodówki jest wentylowane, a wilgotne powietrze kierowane do specjalnego pojemnika, dzięki czemu nie trzeba jej rozmrażać. Tańsze modele lodówek Sharp nie posiadają systemu No Frost. Aby cieszyć się łatwym rozmrażaniem musisz wybrać model w cenie od około 1449 zł. Droższe modele posiadają również system Advanced No Frost, czyli osobne systemy wentylacji chłodziarki i zamrażarki, które zapobiegają przenoszeniu się szronu i zapachów.

Drzwi lodówki stanowią miejsce, gdzie przechowuje się najbardziej podręczne produkty jak napoje, mleko czy soki w kartonach. Aby butelki się zmieściły półki muszą być odpowiednio rozmieszczone. W lodówkach Sharp mechanizm AdaptiLift pozwala na swobodną zmianę położenia.

W lodówkach Sharp zastosowano kilka przydatnych i nowoczesnych rozwiązań, jak:

 • pojemnik na świeże produkty zapewniający optymalne warunki przechowywania owoców i warzyw
 • sygnał dźwiękowy ostrzegający o otwartych drzwiach
 • energooszczędne i delikatne oświetlenie LED
 • system równomiernego rozprowadzania zimnego powietrza po wnętrzu lodówki, dzięki czemu żywność nie wysycha
 • tryb Eco pozwalający oszczędzić energię elektryczną

Sharp nie skupia się na sprzęcie do zabudowy. Właściwie w sklepach internetowych można znaleźć tylko jeden model lodówki Sharp do zabudowy, to jest SHARP SJL2300E00X. Sprawdź także ten artykuł o lodówkach dwudrzwiowych.

Ciekawy element oferty stanowi lodówka Sharp czarna, zarówno wśród modeli jednodrzwiowych, jak i dwudrzwiowych side by side. Lodówka czarna świetnie prezentuje się w kuchni i nie wydaje się nudna jak typowe lodówki białe. Jednak czarna obudowa, mimo dużej estetyki, oznacza widoczne odciski palców.

Mężczyzna w sklepie oglądający lodówki Sharp, a także polecane modele, w tym lodówka Sharp side by side
Lodówki Sharp - najlepsze modele, opinie, ceny, zalety, wady

Lodówka Sharp - popularne modele

Jednym z popularniejszych modeli jest Sharp SJ-BA05IMXL1 w kolorze srebrnym, z klasą energetyczną A+. Lodówka Sharp o wysokości 180 cm, posiada na dole osobny zamrażalnik z 3 szufladami. Zarówno chłodziarka jak i zamrażalnik posiadają system rozmrażania No Frost. Lodówka, w cenie 1449 zł, zdobyła dobre opinie dzięki bezawaryjności i estetyce wyglądu. Zalety tego modelu to:

 • cicha praca
 • duża pojemność
 • dobrze rozmieszczone półki na drzwiach

Użytkownicy zwracają uwagę na takie wady jak zbyt mały pojemnik na warzywa.

Inny, popularny model lodówki Sharp, której cena jest podobna, to Sharp SJ-BA10IMXW2. Ta lodówka Sharp występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i srebrnym. Użytkownicy wyrażają dobre opinie o tym sprzęcie jako estetycznie wykonanym i pojemnym. Klienci odnotowali takie zalety tej lodówki jak:

 • regulacja półek na drzwiach
 • dobre chłodzenie w trybie Eco
 • pojemniki na warzywa i mięso dłużej utrzymują świeżość produktów

Do wad tego modelu należy niewygodny uchwyt w dole drzwi, zamiast rączki, w skutek czego przy otwieraniu pozostawia się odciski palców. A może zainteresuje cię także ten artykuł o modelach lodówek marki Polar?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Lodówki side by side - wady i zalety

Idealnym rozwiązaniem dla dużej rodziny jest lodówka Sharp dwudrzwiowa typu side by side. Są to lodówki drogie, gdyż ich ceny zaczynają się od 5499 zł. Lodówka typu side by side to naprawdę pojemne wnętrze. Jej drzwi otwierają się na boki, co daje wygodny dostęp do półek. Lodówka czterodrzwiowa oznacza dodatkowo osobne drzwi do zamrażalnika. W lodówkach czterodrzwiowych side by side mamy obszerny zamrażalnik z 6 szufladami.

Świetnie opinie zyskała sobie lodówka Sharp czterodrzwiowa SHARP SJ-EX820F-BE. Jej zalety, poza pojemnością 394 l, to:

 • pojemnik na warzywa świetnie utrzymuje świeżość
 • łatwy dostęp do półek
 • pojemność i funkcjonalność

Lodówki japońskiej firmy Sharp nie są w Polsce bardzo popularne. Niemniej jednak warto się im przyjrzeć, szczególnie jeśli potrzebna jest zasobna lodówka side by side lub elegancka lodówka czarna. Podsumowując, przy wyborze lodówki pod uwagę należy wziąć pod uwagę takie aspekty, jak klasa energetyczna, pojemność chłodziarki czy też roczne zużycie energii.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny