Lodówka side by side – charakterystyka

W skrócie można powiedzieć, że lodówka side by side to po prostu lodówka dwudrzwiowa. To dość duże urządzenie, podzielone na dwie, niekoniecznie zawsze równe części. Ma mnóstwo zalet – lodówka z podwójnymi drzwiami jest bardziej funkcjonalna, ponieważ nie musisz otwierać całych, by znaleźć to, czego potrzebujesz.

To świetne rozwiązane w przypadku dużych modeli. Duże wymiary, zwłaszcza szerokość oznaczają najczęściej po prostu duże i ciężkie drzwi, które zajmują dużo miejsca. Side by side oznacza podwójne, mniejsze drzwiczki, łatwiejsze w otwieraniu i lepiej sprawdzające się w małym pomieszczeniu. Ze względu na dużą pojemność całkowitą lodówka podwójna najlepiej sprawdzi się w przypadku dużych rodzin wielodzietnych. Nie pogardzą nią także osoby, które uwielbiają gotować i często robią duże zapasy. Jest naprawdę przestronna, na dodatek większość marek stara się tak zaprojektować wewnętrzną stronę drzwi, by na nich zmieściło się jak najwięcej rzeczy. To świetne miejsce do przechowywania alkoholu, napojów i sosów w słoikach i tym podobne. A może zainteresuje cię także artykuł o lodówkach marki Indesit?

Lodówka podwójna – czym się kierować przy wyborze

Niestety, tak duża lodówka oznacza także dość duże zużycie prądu w czasie normalnego użytkowania. Dlatego koniecznie sprawdź, jaka jest klasa energetyczna sprzętu, który zamierzasz kupić. Warto sprawdzić, czy można w niej ustawić tryb wakacyjny, czyli zmniejszonego użycia prądu, kiedy wyjeżdżasz. To zawsze dodatkowa oszczędność, a w przypadku urządzenia tej wielkości, nawet drobne zmiany mają bardzo duże znaczenie dla rachunków za prąd.

Warto także zastanowić się nad rozkładem półek. Amerykańskie lodówki dzielone na pół mogą być nieco kłopotliwe. Ich półki są węższe niż w przypadku standardowych lodówek, dlatego może okazać się, że niektórych naczyń po prostu nie zmieścisz. Dlatego warto zdecydować się na model o różnych szerokościach w obu częściach lodówki.

Należy także sprawdzić dodatkowe funkcje, które oferuje producent. Zdecydowanie lepiej wybrać model z opcją No Frost. Warto dopłacić za lodówkę z tą funkcją, ponieważ dzięki temu rzadziej będziesz musiał ją rozmrażać i myć, ponieważ dzięki nowej technologii odprowadzania wody, na ściankach nie powstaje szron. To także zmniejsza zużycie prądu i zwiększa żywotność urządzenia. Chłodziarko-zamrażarka side by side często jest wyposażona także w kostkarkę do lodu lub dyspenser wody. Oczywiście oznacza to nieco zmniejszoną całkowitą pojemność sprzętu, ale w przypadku tak dużej lodówki można sobie na to pozwolić. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o lodówkach Liebherr.

Amerykańska lodówka dwudrzwiowa na tle intensywnie pomarańczowej ściany, czyli lodówka side by side, modele i ceny
Lodówki side by side - popularne modele, dodatki, opinie, ceny

Lodówka dwudrzwiowa – modele i opinie

W testach i w opiniach użytkowników najlepiej wypada lodówka side by side Samsung RS7667FHCLS. Jest to naprawdę bardzo funkcjonalny i niezwykle nowoczesny model, dlatego bardzo wiele osób niezwykle go ceni, ma także stosunkowo niską cenę. Tą lodówkę kupisz za około 3500 zł. Wysoka cena jest podyktowana zarówno nowoczesnym designem, jak i bardzo zaawansowaną technologią Twin Cooling. Ten system wprowadza do chłodziarki dwa osobne obiegi powietrza, więc możesz swobodnie sterować temperaturą i wysokością wilgotności. Dzięki temu zapachy się nie mieszają. Ta lodówka ma standardowy kolor inox. Jej klasa energetyczna określona jest jako A+.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Samsung w swojej ofercie ma także inną ciekawą propozycję. Biała lodówka RS68N8651WW/EF to bardzo zaawansowany technologicznie model z kostkarką do lodu. Jego klasa energetyczna to A++, co pozwala na jeszcze większe oszczędności w zużyciu prądu. Ma bardzo nowoczesny design, jest wyposażona w kostkarkę do lodu. Biała lodówka powoli staje się coraz bardziej modna, a ten model świetnie pasuje do wielu kuchni. Oczywiście jest to lodówka bezszronowa, także wyposażona w opcję Twin Cooling. Na drzwiach znajduje się wyświetlacz LCD informujący o temperaturze i ustawieniach. Niestety ten model jest zacznie droższy – kosztuje około 5200-5300 zł.

Na uwagę zasługuje także czarna lodówka LG GSJ760WBXV. To także lodówka bezszronowa o klasie energetycznej A+. Jest bardzo funkcjonalna i niezwykle dobrze wyposażona. Ma kostkarkę i dystrybutor wody, system kontroli wilgotności, który pozwala na dłużej utrzymać warzywa i owoce w świeżości. Dodatkowo została wyposażona także w system door in door, który pozwala ci na sięganie po ulubione przekąski bez konieczności otwierania drzwi, co zmniejsza zużycie energii. Czarna chłodziarko-zamrażarka to już jednak naprawdę ogromny wydatek. W sklepach AGD możesz znaleźć ją za 4-5 tysięcy złotych.

Wysokie miejsce w rankingach zyskała także lodówka Beko GN163120T. Jest to sprzęt porównywalny jakościowo do dwóch wcześniejszych propozycji. Klasa energooszczędności A+, ma także porównywalne wymiary (około 530 l pojemności całkowitej). Jest jednak sporo tańsza – ceny wahają się w granicach 3000 zł. Jej wnętrze zostało przemyślanie zaprojektowane, specjalne komory świeżości na owoce są niezwykle funkcjonalne, podobnie jak specjalny pojemnik na przechowywanie nabiału. Lodówka ma wbudowany system automatycznego rozmrażania i odszraniania. W zamrażarce istnieje możliwość opcji szybkiego zamrażania. Urządzenie jest dostępne w kolorze inox. Z uwagi na rachunki, warto zawsze sprawdzić, czy dany sprzęt, na przykład lodówka Samsung czy lodówka LG ma dobre zużycie energii. Oczywiście najlepiej, by była to klasa energetyczna A++. Dodatkowe wyposażenie, jak dystrybutor wody, także jest mile widziane.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny