Lodówka Smeg - kilka słów o marce

Została ona założona co prawda już w XIX wieku, we Włoszech, ale apogeum swojej popularności osiągnęła dopiero niedawno. Firma SMEG zapoczątkowała bowiem całkiem nowy i bardziej innowacyjny etap w produkcji lodówek. Okazało się, że sprzęty gospodarstwa domowego, pomimo swojego dość oczywistego przeznaczenia, również mogą być piękne i stylowe.

Niezwykle żywe kolory, dbałość o szczegóły, wyjątkowo wysoka jakość – to wizytówka lodówek Smeg. Dodatkowo, warto dodać, że firma współpracuje z największymi włoskimi projektantami (Guido Canali, Mario Bellini), co nadaje jej wyjątkowego charakteru, zwłaszcza w kontekście wytwarzania sprzętów jak AGD. Kolorowe, niezwykle nowoczesne lodówki Smeg w stylu retro są dokładnym odwzorowaniem włoskiego designu, stylu i jednocześnie – najnowocześniejszej technologii.

Lodówki Smeg – popularne modele, zalety

Lodówki Smeg, to przede wszystkim – żywe i modne kolory (np. miętowa, czerwona), zaokrąglone kształty idące w parze z pożądanymi technologiami. Są to sprzęty nietuzinkowe, które są nie tylko wydajne, ale również piękne. Niewątpliwie będą one idealnym wyborem dla osób, które nie zadowolą się klasyką i nie chcą posiadać tego, co wszyscy.

Sam wybór kolorów i wzorów dostępnych w ofercie pozostaje niezwykle imponujący, począwszy od koloru białego, poprzez limonkę, kolor niebieski, czerwony, różowy, miętowy, a nawet purpurę. Możemy zdecydować się choćby na kolorowe paski lub biało-czarne kropki, na wybraną flagę włoską lub brytyjską. Co ciekawe, SMEG wyprodukował jedyne w swoim rodzaju chłodziarko-zamrażarki w stylu denim, czyli jeans. Firma uczyniła to przy pomocy jednego z największych włoskich projektantów odzieżowych. Wszystko to stanowi ich największą zaletę. A może zainteresuje cię także artykuł o lodówkach marki Indesit?

Jeśli decydujemy się na zakup lodówki Smeg, musimy wiedzieć, że dysponujemy naprawdę pokaźnym asortmentem do wyboru. Chłodziarka jest produkowana w wielu różnych liniach, kolorach i parametrach technicznych, a także posiada różne wymiary. Lodówka Smeg FAB50 (różowa, czerwona, miętowa), lodówka Smeg FAB32, SMEG FAB30 (również czerwona oraz różowa), Smeg FAB28 (w stylu jeans) – to najbardziej popularne i kultowe modele wśród tego rodzaju sprzętów gospodarstwa domowego.

Poza szerokim wyborem kolorów i wzorów mamy do dyspozycji również niezwykle rozległą pojemność użytkowania chłodziarki (od 222 do nawet 362 litrów), a także zamrażarki (od 26 do nawet 107 litrów), klasy: A+, A++, czy A+++ oraz różnorodne wymiary.

Najważniejszymi cechami lodówek firmy SMEG są:

  • regulowane termostaty,
  • sprężarki powietrza,
  • komory świeżości,
  • kostkarka do lodów,
  • bardzo niski poziom hałasu,
  • system no frost,
  • oświetlenie LED,
  • dynamiczna cyrkulacja powietrza,
  • automatyczne i szybkie odszranianie,
  • regulowany termostat.
Lodówki Smeg wyróżniają się różnymi kolorami. Modele są w stylu retro, więc pasują dla klasycznych kuchni i zbierają świetne opinie.
Lodówki Smeg – popularne modele, ceny, opinie, zalety, wady

Ponadto wszystkie modele lodówek Smeg wyposażone zostały w innowacyjne wnętrze złożone ze szklanych półek, dodających lekkości i wdzięku. Niektóre modele posiadają wewnątrz drucianą, chromowaną półeczkę na wino. Ogromną zaletą lodówek Smeg są opinie zadowolonych klientów, którzy najczęściej wspominają aspekty, takie jak specyfika, która opiera się o wewnętrznie wbudowany system z jonami srebra zapobiegającymi tworzeniu się bakterii, grzybów, wirusów, drobnoustrojów oraz pleśni. Lodówki te, tworzone są ze stali nierdzewnej, a ich zewnętrzna powłoka pokryta jest specyfikiem, który chroni od zabrudzeń i widoku odbitych palców.

Lodówki retro są obecnie produktami bardzo pożądanymi, ponieważ coraz częściej odchodzimy od nudnych, klasycznych rozwiązań. Wymiary lodówki możemy rzecz jasna, dostosować do naszych oczekiwań – zwłaszcza gdy chcemy zakupić sprzęt pod zabudowę. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o lodówkach Liebherr.

Chłodziarka SMEG – ceny, opinie, wady

Ceny chłodziarek Smeg nie są niskie, co nie dziwi, albowiem ich design, styl, precyzja i funkcje są warte naprawdę wiele. W tym przypadku możemy zdecydowanie powiedzieć, że cena idzie w parze z jakością i wyglądem urządzenia, które nabywamy. Koszt takiej lodówki to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, najmniejsze modele oscylują w granicach od 3,5 tysiąca złotych w górę.

Wadą tego sprzętu może być chyba tylko cena, ponieważ nie każdy może pozwolić sobie na tak wysoki wydatek. Patrząc obiektywnie, lodówka Smeg spełnia wszystkie wymogi i kryteria, jakie może wystosować wobec niej najbardziej wymagający użytkownik.

Czytając opinie zgromadzone na forach, stronach www, czy też słuchając ich w najróżniejszych sytuacjach, niekiedy nie jesteśmy w stanie pojąć, jak ludzie mogą aż tak bardzo zachwycać się zwykłą lodówką, której i tak wszyscy na co dzień używamy. Dostrzegamy to dopiero w momencie, kiedy po raz pierwszy widzimy ten sprzęt i zakochujemy się w nim od pierwszego wejrzenia, wtedy wiemy, że naprawdę warto i dążymy do tego, aby na stałe zagościł on w naszej kuchni.

ikona podziel się Przekaż dalej