Lodówka z kostkarką

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chłodziarko-zamrażarka z kostkarką najczęściej jest połączona z dyspenserem wody – czyli podajnikiem chłodnej i przefiltrowanej wody wprost z lodówki. Jednak, można równie dobrze kupić urządzenie wyłącznie z samą kostkarką. Do wyboru są lodówki zarówno dwu-, jak i jednodrzwiowe.

Oczywiście, lodówka z kostkarką potrzebuje źródła zasilania bieżącą wodą. Oznacza to, iż w kuchni (o ile właśnie tam ma stać urządzenie) powinien być dostęp do miejsca z wodą, gdzie podłączysz lodówkę z kruszarką do lodu. Pamiętaj, że przy braku zdolności hydraulicznych konieczne będzie poproszenie hydraulika o pomoc w zainstalowaniu lodówki. Przyszykuj się więc na większy wydatek. Oczywiście, problem podłączenia nie dotyczy nowoczesnych lodówek, które nie wymagają dozowania z bieżącego źródła wody – większość z nich ma bowiem wbudowany specjalny pojemnik, który wystarczy uzupełniać wodą. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o lodówkach.

Chłodziarko-zamrażarka z kostkarką – o czym jeszcze pamiętać?

Należy zwrócić uwagę na to, by lodówko zamrażarka z kostkarką posiadała dobrej jakości filtry. Musisz pamiętać o tym, że filtry te trzeba od czasu do czasu zwyczajnie wymienić. Robi się to zazwyczaj wyłącznie raz na sześć miesięcy, z kolei zakup nowego filtra to koszt między 120 a 150 zł. No chyba, że lodówka posiada wcześniej wspomniany pojemnik na wodę.

Nie zapomnij również o bardzo ważnej rzeczy – chłodziarka z kostkarką do lodu zajmuje dość dużo miejsca. Jeśli masz dużą rodzinę koniecznie zastanów się, czy jesteś w stanie przeznaczyć sporą część powierzchni lodówki na kostkarkę do lodu. Lubisz przechowywać świeże warzywa i owoce w dużej ilości? Wybierz więc większą lodówkę w typie side by side. Warto również zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami, jak kostkarka w drzwiach lodówki bądź w zamrażarce.

Wybór idealnej lodówki z kostkarką powinien odbyć również w oparciu o opinie użytkowników – wówczas unikniesz niechcianych i nieprzyjemnych „niespodzianek”, jak wyciekająca woda z kostkarki na lód.

Kiedy lodówko zamrażarka z kostkarką jest potrzebna?

Tego typu lodówka będzie idealnym rozwiązaniem, kiedy dość często korzystasz z lodu – robisz koktajle, pijesz mrożoną kawę bądź po prostu lubisz mocno schłodzone napoje. Wyłącznie wtedy chłodziarka z kostkarką do lodu na pewno się sprawdzi.

Lodówka z kostkarką lub chłodziarka z kostkarką do lodu z gotowymi kostkami lodu, polecane modele lodówek z kostkarkami
Lodówki z kostkarką – popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety i wady

Popularne modele lodówek z kostkarką

Lodówka z kostkarką Samsung RS51K57H02C

Wymiary lodówki to 912 x 1789 x 700, z kolei zużycie energii jest w niej niskie – wszystko dzięki klasie energetycznej A+. Została zastosowana w niej technologia chłodzenia Twin Cooling, która zapewnia niezależny nawiew zimnego powietrza zarówno do zamrażarki, jak i do chłodziarki. Dzięki temu zastosowaniu powietrze w obu komorach ma odpowiednią wilgotność, zatem warunki do przechowywania w niej żywności staną się optymalne. Co ważne, owa technologia zastosowana została we wszystkich nowoczesnych chłodziarkach Samsung. Sprawdź także ten artykuł o lodówkach typu no frost.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Za pomocą tylko jednego przycisku nalejesz do kubka zarówno wodę, jak i nasypiesz do szklanki kostki lodu. Dyspozytor wody oraz lodu został wyposażony w podajnik sprawiający, że napełnisz dosłownie każde naczynie – od wysokiej szklanki aż po szeroki dzban. Oczywiście, woda jest przefiltrowana i świeża. Konieczna jest wymiana filtra? Urządzenie samo o tym poinformuje! Co ciekawe, gdy zapomnisz zamknąć drzwi lodówki lub po prostu ich nie domkniesz – lodówka z kostkarką włączy… sygnał dźwiękowy! Zatem temperatura w urządzeniu nie podniesie się, a żywność będzie bezpieczna.

Cena urządzenia to ok. 4400 zł.

Lodówka z kostkarką Amica F3857.4DFX

To jednodrzwiowa chłodziarko-zamrażarka, która posiada funkcję zwaną Funkcja Wakacje. Gdy wyjedziesz na urlop, funkcja ta obniży temperaturę chłodzenia aż do 12 stopni, zabezpieczając urządzenie przed nieprzyjemnym zapachem. Dodatkowo, lodówka stale pracować będzie w energooszczędnym trybie. Klienci cenią to urządzenie za niskie zużycie energii.

Jeżeli szykujesz w domu imprezę, ta jednodrzwiowa lodówka pozwoli na szybkie schłodzenie kostek lodu – działanie kostkarki jest stale pod kontrolą i możesz wyregulować proces wysypywania kostek z podajnika.

Cena chłodziarko-zamrażarki to ok. 2000 zł.

Lodówka z kostkarką LG GSL361ICEZ

Wymiary urządzenia to 179 x 91,2 x 71,7. Skupia ono w sobie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zamrażania oraz chłodzenia, włączając w to innowacyjną kostkarkę do lodu. Sprzęt wyposażono w funkcję Total No Frost, ograniczającą powstawanie lodu i zmniejszającą poziom wilgotności powietrza w środku chłodziarki. Urządzenie pobiera niewiele energii, o czym świadczy klasa energetyczna A++. Lodówka z kostkarką jest cicha, energooszczędna i niezawodna – dzięki niej szybko i skutecznie napełnisz szklankę wieloma kostkami lodu!

Koszt urządzenia to ok. 4000 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny