Jeśli Twoim dylematem na etapie remontu nie jest tradycyjne “prysznic czy wanna”, ale “szafka na ręczniki czy pralka”, najpewniej metraż Twojej łazienki nie pozwala na aranżacyjne szaleństwo, po którym czekają Cię długie wieczory w salonie kąpielowym. Chcesz po prostu zmieścić wszystkie potrzebne sprzęty. Przekonaj się, że wygoda i estetyka mogą iść w parze nawet w niewielkiej łazience w bloku.

Błędy projektowe w małych łazienkach

Szafki, szafeczki, półki i regały do łazienki (sprawdź na: www.mantes.pl) – sklepy meblowe pękają w szwach od propozycji łazienkowych mebli do przechowywania. Jakie błędy często popełniamy, wybierając meble do małej łazienki?

  • decydujemy na podstawie wyglądu, bez myślenia o funkcjonalności,
  • zamiast zaplanować układ funkcjonalny na początku, dokupujemy w kolejnych miesiącach i latach niepasujące elementy, często marnej jakości,
  • upychamy w łazience zbyt dużo mebli, co powoduje problemy – np. z otwarciem pralki.

Drugi błąd często można zauważyć we wnętrzach łazienek – tani plastikowy regał na kółkach wciśnięty pod umywalkę, słabej jakości półeczka z dyskontu ledwo mieszcząca się obok pralki, a na pralce – wątpliwej urody pojemniki wypełnione detergentami i kosmetykami.

Czy łazienka w bloku musi tak wyglądać? Absolutnie nie! Wystarczy dobrze zastanowić się na etapie planowania i zakupów mebli oraz sprzętów.

Szafki i regały do małej łazienki w bloku

Zanim zdecydujesz się na upatrzoną w sklepie szafkę do swojej łazienki, pomyśl, czy to najlepsze rozwiązanie. Nie chcesz chyba przez kolejne lata irytować się brakiem funkcjonalności. Jakie meble naprawdę sprawdzają się w małych łazienkach?

  • wysokie regały łazienkowe (słupki) – zajmują mało miejsca na podłodze, a wykorzystują nieużywaną często przestrzeń wyżej,
  • szafki ścienne z lustrem – płytka szafka z lustrem pomieści najpotrzebniejsze kosmetyki; zawieszona nad umywalką będzie dużo lepszym wyborem od zwykłego lustra na ścianie,
  • szafki i półki ścienne – nie tylko z lustrami; dzięki przechowywaniu na ścianie oszczędzamy miejsce na podłodze,
  • zabudowy pralek – do zagospodarowania przestrzeni obok pralki. Czasem dzięki odpowiedniej zabudowie udaje się nawet zmieścić suszarkę bębnową!
  • szafki podumywalkowe z pojemnymi szufladami.

Najważniejsze w aranżacji jest wykorzystanie każdego kąta, ale… możliwie najmniejszą liczbą mebli. Nie zostawiaj też trudnych do mycia szpar między sprzętami.

Wizualnej lekkości dodasz pomieszczeniu dzięki maksymalnie 2 lub 3 rodzajom płytek wykorzystanym do wykończenia ścian i podłogi, toaletowemu zestawowi podtynkowemu oraz składanej kabinie prysznicowej z odpływem liniowym lub płytkim brodzikiem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej