Rodzaje manekina do prasowania koszul

Technologia nieustannie się rozwija, oferując nam coraz to nowe urządzenia ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Jednym z tego typu sprzętów jest urządzenie do prasowania koszul, czyli tzw. manekin. Nie jest to tania inwestycja, lecz dzięki niej możemy m.in. zaoszczędzić czas.

Bardzo popularnym urządzeniem jest manekin do prasowania TUBIE, który wygląda jak dolna część fotelu od komputera. Urządzenie to prasuje i suszy odzież jednocześnie. Wyróżnia je uniwersalność, ponieważ można dzięki niemu uprasować zarówno koszulę, jak i spodnie. Manekin jest prosty i przyjemny w użyciu.

Innym rodzajem manekina jest urządzenie Dressman, które po naciśnięciu guzika gwarantuje automatyczne prasowanie koszul. W tym przypadku uprasować można wyłącznie górną część garderoby. Ciekawą alternatywą jest też podróżny manekin. Tutaj prasowanie odbywa się dzięki zwykłej suszarce do włosów, umieszczonej w dolnej siateczce.  Jeśli szukasz porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o prasowaniu.

Manekin do prasowania - opinie o produktach oraz cenne porady

Manekiny do prasowania są nadal rzadkością w polskich domach. Jednak coraz częściej gospodynie decydują się na tę inwestycję. Tak mały popyt na tego typu urządzenia, spowodowany jest głównie ich niemałą ceną. Nie każdy może bowiem pozwolić sobie na taki sprzęt.

Przeglądając opinie na forach internetowych wyraźnie widać, że większość z nas nie cierpi prasować. To żmudne zajęcie, które tak naprawdę można wykonywać godzinami. Zawsze przecież znajdzie się coś do prasowania. Dlatego, jeśli zastanawiacie się nad zakupem manekina, polecamy uniwersalny model TUBIE.

Na urządzenie trzeba wydać kilkaset złotych, lecz komfort i wygoda w pełni wynagradzają jego koszt. Dzięki TUBIE uprasujemy koszulę w kilka minut! Jeśli natomiast rzadko prasujemy tę część garderoby, w zupełności wystarczy nam sporo tańszy turystyczny manekin.

Menekin do prasowania koszul to świetny, bardzo wygodny sposób na rozprostowanie materiału. Nadaje się do zastosowania prasowania parowego, nie tylko żelazkiem.
Manekin do prasowania koszul - ceny, rodzaje, opinie, porady

Szacunkowe ceny za manekiny prasowalnicze

Koszt manekina do prasowania koszul nie jest niski. Wręcz przeciwnie, to dosyć duży wydatek, który prawdopodobnie w użytkowaniu domowym w żaden sposób się nie zwróci. Za zwykły manekin do prasowania z funkcją suszenia, zakupiony na popularnych aukcjach internetowych, trzeba zapłacić ok. 400 zł.

Popularny TUBIE kosztuje ok. 5 000 zł, natomiast profesjonalne manekiny prasowalnicze wykorzystywane w pralniach chemicznych kosztują ok. 3 000 zł – 10 000 zł. Najtańszą i często najpraktyczniejszą opcją jest manekin podróżny, którego cena wynosi ok. 40 zł – 50 zł.

Automatyczne prasowanie koszul jest marzeniem niejednej z nas. Jednak biorąc pod uwagę realia, a w tym ceny robotów prasujących, musimy zejść na ziemię. Dopóki urządzenia nie staną się popularne, co spowoduje obniżenie ich cen, prasowanie koszul pozostaje niestety w naszych rękach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 79.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny