Odkurzacze Dyson

Historia marki Dyson

James Dyson jako wynalazca technologii cyklonów

James Dyson w roku 1978 stwierdził, że jego tradycyjny odkurzacz jest mało wydajny. Rozłożył go na części i zaobserwował, że worek odkurzacza całkowicie zapchał się przez kurz! Uznał, że to właśnie on spowodował spadek siły ssania. Dyson wcześniej pracował w fabryce, w której skonstruował przemysłową wieżę cyklonów – odseparowywała ona cząstki farby od powietrza przy użyciu siły odśrodkowej. Dyson zaczął się zastanawiać, czy ta sama siła nie mogłaby zadziałać w… odkurzaczu. Zabrał się zatem do pracy i zaledwie w ciągu 5 lat (oraz po zbudowaniu 5127 prototypów) stworzył pierwszy na świecie odkurzacz bezworkowy!

Sprzedano go w Japonii jako odkurzacz „G-Force”. Urządzenie na tyle zaimponowało Japończykom, że szybko stało się ono symbolem luksusu i wysokiego statusu. Oczywiście, za tę „przyjemność” trzeba było zapłacić – a była to kwota 2000 dolarów. Nowoczesny odkurzacz w 1991 roku zdobył również nagrodę International Design Fair na targach w Japonii. Dzięki pieniądzom, jakie James Dyson zyskał ze sprzedaży serii „G-Force”, mógł on wreszcie otworzyć własną firmę – „Dyson Ltd”.

Dyson brytyjską potęgą sprzętów domowych

Posiadając już swoją własną firmę, Dyson otworzył w 1993 roku centrum badawcze, a także fabrykę w miejscowości Cotswolds – to w niej rozpoczął pracę nad nowym odkurzaczem, który z założenia miał wychwycić nawet najmniejszą cząstkę kurzu. Właściciel Dyson Ltd nazwał urządzenie „DC01” od słów dual cyclone. Stało się ono pierwszym odkurzaczem na świecie, który zachowywał 100 % siły ssania przez cały czas trwania jego pracy!

W dzisiejszych czasach odkurzacze Dyson znane są już w… 65 krajach! To intrygujące, że działalność firmy rozkręcił tylko jeden człowiek i jeden jego pomysł. Obecnie marka Dyson znana jest z najbardziej nowoczesnych technologii i jest przedsiębiorstwem zatrudniającym ponad 1000 inżynierów z całego świata! Nieustannie pracują oni nad nowymi rozwiązaniami oraz udoskonaleniami odkurzaczy Dyson, a także pozostałymi sprzętami poprawiającymi jakość wdychanego powietrza – dynamika płonów, robotyka, akustyka, mikrobiologia i elektronika to najważniejsze zadania marki. Dzięki wykształconym specjalistom urządzenia Dyson przewyższają inne modele na rynku – nic dziwnego, że coraz więcej produktów marki pojawia się zarówno w internetowych, jak i stacjonarnych sklepach w całej Polsce.

Nowoczesne produkty marki Dyson

Najlepsze odkurzacze na rynku

Marka Dyson może wyróżnić się nowoczesnymi odkurzaczami przewodowymi i bezprzewodowymi, które swoją skutecznością i wysoką technologią zdecydowanie przewyższają tradycyjne modele dostępne w Internecie bądź stacjonarnie. Wśród nich wyróżnić można:

  • Dyson Cyclone V10 Absolute – urządzenie zapewnia moc ssania przewodowego, a także 40 % większy pojemnik na kurz od tradycyjnych. Co ciekawe, siła ssania urządzenia jest największa ze wszystkich odkurzaczy bezprzewodowych na rynku! Cyclone V10 posiada wałek ze szczotką z napędem, który pokryto miękką tkaniną nylonową. Włosie z włókna węglowego posiada z kolei właściwości antystatyczne, pomagające usuwać drobinki kurzy.
  • Odkurzacz Dyson Cinetic Big Ball – jest to jedyny odkurzacz przewodowy, który nie wymaga konserwacji oraz nie traci swojej siły ssania. Urządzenie wyłapuje nawet mikroskopijny kurz i nie ma w nim potrzeby mycia bądź wymiany brudnego filtra ,a także kupowania worków. Nic dziwnego, że Polacy tak bardzo polubili się z tym odkurzaczem!

Jeżeli szukasz możliwości zakupu tych sprzętów w niższych cenach, sprawdź jakie kody rabatowe Dyson są dostępne w internecie

Nowoczesne urządzenia Dyson na polskim rynku

Marka Dyson to nie tylko odkurzacze, ale też doskonałej jakości oczyszczacze oraz nawilżacze powietrza. Szczególnie popularnym w polskich sklepach jest oczyszczacz Dyson Pure Hot+Cool – dzięki niemu można usunąć gazy i 99,95 % alergenów z powietrza! Technologia oczyszczania powietrza jest dla idei Dyson najbardziej istotna, dlatego w urządzeniu zamontowano aż 360-stopniowy filtr HEPA z włókna szklanego.

Wśród nawilżaczy powietrza pojawia się z kolei Dyson Pure Humidify + Cool, oczyszczający aż 99,9% bakterii w wodzie przy użyciu technologii Air Multiplier do równomiernego rozprowadzenia higienicznej mgiełki. Z jego pomocą można nawilżać powietrze aż do… 18 godzin! Oczywiście pojawiają się również inne urządzenia dbające o jakość powietrza, jak wentylatory z nowoczesną oscylacją.

W polskich sklepach stacjonarnych oraz internetowych można zakupić również suszarki do rąk Dyson Airblade z filtrem HEPA, które wykorzystują strumienie powietrza o prędkości 690 km/h, dosłownie ściągając całą wodę z dłoni w niecałe… 14 sekund. Z nowoczesnej technologii Dysona korzystają największe światowe koncerny spożywcze na świecie, jak Coca-Cola czy Nestle. Nic więc dziwnego, że urządzenia Dyson cieszą się coraz większą popularnością również w Polsce!


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 80,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny