Maseczka na wągry krok po kroku – jak wykonać domową maseczkę na zaskórniki?
Masz zanieczyszczoną twarz i chcesz za wszelką cenę pozbyć się niedoskonałości? Doskonałym rozwiązaniem problemów z zaskórnikami będzie domowa maseczka na wągry! W jaki sposób taka maseczka na wągry może zostać przygotowana i jak powinno wyglądać oczyszczanie porów za jej pomocą? Wyjaśniamy!
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o urodzie.

Maseczka na wągry
Maska na wągry z sody oczyszczonej
Jedną z najbardziej popularnych maseczek, jakie stosuje się na wągry, jest ta zawierająca sodę. Dlaczego akurat ona? Otóż, soda oczyszczona jest dużym sprzymierzeńcem zwalczania niedoskonałości na skórze twarzy. Dzięki niej można skórę oczyścić, zmiękczyć, ale też nieco wygładzić. Mieszając sodę z wodą i nakładając na skórę, na pewno głęboko ją oczyścisz – dodatkowo zwężając pory i stabilizując wydzielanie sebum. Maska oczyszczająca wągry pomoże też rozjaśnić blizny i drobne przebarwienia!
Lista składników:
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka wody
- Wymieszaj
ze sobą składniki i zacznij je nakładać na buzię punktowo.
- Maseczka ma konsystencję nieco lejącą, więc należy zachować ostrożność
podczas jej aplikowania na skórę twarzy.
- Zostaw maseczkę na buzi na ok. siedem minut. Później zmyj twarz letnią wodą.
Soda oczyszczona świetnie usunie martwy i zrogowaciały naskórek, rozjaśni zmiany po trądziku czy też oczyści dokładnie zatkane pory. A, że działa antybakteryjnie, na pewno przez dłuższy czas nie zobaczysz na twarzy uporczywych wągrów! Jeśli lubisz domowe maseczki oczyszczające, sprawdź także ten artykuł z przepisami na maseczkę z płatków owsianych.
Miodowa maseczka na zaskórniki
Miód wykazuje działanie detoksykujące, ale też potrafi oczyścić skórę z drobnych zanieczyszczeń. Właśnie dlatego warto będzie wykorzystać go jako jeden ze składników maski na wągry! Dzięki miodowi w połączeniu z sodą, wągry na nosie mogą zniknąć w natychmiastowym trybie!
Lista składników:
- 1 łyżka miodu
- 2 łyżki sody oczyszczonej
- Wymieszaj
składniki do momentu, aż uzyskasz dość kleistą papkę.
- Nałóż mieszankę na buzię i pozostaw tam na ok. 20 minut. Następnie zmyj letnią wodą.
Pamiętaj, że soda oczyszczona doskonale złuszcza naskórek. Jednak, w połączeniu z miodem, będzie wykazywała silne działanie nawilżające i oczyszczające. Taka maseczka na wągry rozjaśni też nieco buzię.
Maseczka oczyszczająca wągry z żelatyny
Jest to jedna z równie popularnych maseczek, co te z sodą oczyszczoną. Żelatyna potrafi bowiem świetnie skórę wygładzić, ale też oczyścić ją i usunąć nadmiar zgromadzonego na niej sebum. Dzięki temu, z łatwością pozbędzie się niechcianych wągrów! Bardzo łatwo jest wykonać taką maseczkę. Kiedy już ją zdejmiesz błyskawicznie odkryjesz, że skóra stanie się gładsza i bardziej matowa. Posiadasz tłustą cerę? A więc, będzie to idealna maseczka na zaskórniki!
Lista składników:
- 1 łyżka żelatyny
- 2 łyżki mleka
- Wlej mleko
do niewielkiego garnuszka i zacznij delikatnie podgrzewać.
- Dodaj do niego żelatynę i rozpuść ją.
- Kiedy mieszanka przestygnie, zacznij ją nakładać w miejsca, które chcesz
wyleczyć.
- Odczekaj ok. 20 minut i zerwij maseczkę z twarzy.
Żelatyna doskonale złuszczy martwy naskórek i oczyści twarz z wągrów. Zanim jednak domowa maseczka zostanie przygotowana, warto będzie wykonać tzw. „parówkę”. W tym celu pochylić się musisz nad miską z gorącą wodą – wówczas cera lepiej przygotowana zostanie na wchłonięcie odżywczych składników z żelatynowej maski. Uważaj tylko na miejsca, w których rosną pojedyncze włoski! Kiedy już bowiem nałożysz maseczkę i trzeba będzie ją zdjąć, może to nieco zaboleć! Aby było bezpieczniej, zawsze możesz przygotować z żelatyny plastry na wągry.
Maska na wągry – jaką wybrać?
Oczyszczanie porów maseczką z węglem aktywnym
Węgiel aktywny to składnik, jaki w kosmetyce stosowany jest coraz chętniej i częściej. To właśnie on potrafi bowiem przyciągnąć wszelakie zanieczyszczenia ze skóry, jakie gromadzą się na niej każdego dnia – a więc pot, smog czy kurz. Węgiel potrafi odetkać zatkane pory, zatem przygotowana z niego maseczka na wągry na nosie będzie bardzo skuteczna. Węgiel potrafi pochłonąć również toksyny, jakie znajdują się w porach skóry, ale i zadziałać przeciwbakteryjnie. Dzięki niemu złagodzisz także wszelakie zmiany trądzikowe! Masz cerę skłonną do zaskórników, łojotokową, tłustą, trądzikową albo z przebarwieniami? Maseczka na wągry z węglem aktywnym będzie więc najlepszym rozwiązaniem!

Lista składników:
- 1 łyżeczka węgla aktywnego
- 1 łyżeczka żelatyny
- 1 łyżka wody destylowanej lub źródlanej
- Wrzuć węgiel i żelatynę do garnuszka. Dodaj wodę i podgrzej mieszankę na niewielkim ogniu.
- Poczekaj do momentu, aż składniki się rozpuszczą.
- Kiedy uda się przestygnąć mieszance, nałóż ją na zanieczyszczoną buzię i po 15-stu minutach oderwij od skóry.
Warto będzie przygotować maseczkę z aktywnego węgla, ponieważ na pewno ściągnie z buzi nadmiar sebum, ale też pozbędzie twarz znienawidzonych wągrów i uelastyczni ją.
Maseczka z białka kurzego
Ostatnią propozycją jest oczyszczająca maseczka z białka kurzego, jaką warto połączyć z wyciśniętym sokiem z cytryny. Co taka maseczka może zdziałać? Otóż, nie tylko zwalczy wągry – wpłynie też bowiem na opóźnienie procesu… starzenia się skóry!
Lista składników:
- 1 białko z jaja kurzego
- 2 łyżki wyciśniętego soku z cytryny
- Ubij
białko na sztywną pianę i zmieszaj je z sokiem z cytryny.
- Nałóż mieszankę na twarz za pomocą pędzla do makijażu i pozwól jej wyschnąć.
- Zmyj maseczkę letnią wodą w dużej ilości.
Możesz także wyciąć fragment chusteczki higienicznej i przyłożyć ją w lepkie miejsce. W ten sposób powstaną plastry na wągry, które możesz dodatkowo pokryć lepką maseczką. Białka jaj potrafią świetnie oddziaływać na zanieczyszczoną skórę twarzy, zwłaszcza skłonną do trądziku.
Pamiętaj, że…
Maseczki powinno stosować się regularnie – tylko w ten sposób można bowiem zapewnić sobie najlepsze efekty pielęgnacyjne. Zatem, po maseczki na wągry należy sięgać co najmniej raz na tydzień! Nie zapominaj jednak, że oczyszczające maseczki z żelatyny i sody nie będą dobre dla każdego. Wystrzegać się ich powinny osoby z cerą naczyniową, suchą lub wrażliwą, by uniknąć podrażnienia bądź wysuszenia skóry!