Pomoc przy wyborze materaca do spania

Wiele firm sprzedających produkty do spania oferuje także możliwość konsultacji ze specjalistą, który przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad dotyczący naszych preferencji dotyczących spania i aspektów zdrowotnych. Tak jest na przykład w salonach i sklepie internetowym Expert Snu. Firma oferuje wysokiej jakości wyroby do sypialni, a zwłaszcza specjalizuje się w nowoczesnych materacach, które poprawiają komfort snu, co z kolei pozytywnie odbija się na naszym zdrowiu. Z pomocy specjalisty od snu można skorzystać na miejscu w salonie, ale także podczas zakupów w sklepie internetowym - marka Expert Snu oferuje wygodny kontakt poprzez chat na stronie internetowej, obsługę przez telefon, a nawet pomoc na Facebooku czy Instagramie.

Lateks w wypełnieniu materaca - z czego jest zrobiony?

Wiesz już zatem, gdzie kupić swój nowy materac lateksowy. Który model jednak konkretnie wybrać? Na co zwrócić uwagę? Nowoczesny lateks w wypełnieniach materacy to produkt wysokiej jakości, bezpieczny dla zdrowia, a nawet wykazujący korzystne właściwości zdrowotne. Lateks naturalny jest wyrabiany z naturalnego mleczka drzewa kauczukowego, które jest rodzajem organicznej żywicy. Materace z lateksem naturalnym są jednak bardzo drogie, dlatego częściej spotyka się materace z lateksem mieszanym (naturalnym i syntetycznym). Po co domieszki? Aby zapewnić jak najlepsze właściwości materaca.

Materace lateksowe mają wiele zalet, po pierwsze są bezkonkurencyjnie najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe. Dobrej jakości materac lateksowy przeżyje spokojnie materac ze sprężynami czy materac z pianki. Lateks jest też całkowicie niewrażliwy na odkształcenia, więc jego forma nie ulega deformacji i odkształceniu nawet po latach użytkowania. Materace lateksowe są także bardzo stabilne dzięki dobrej sprężystości wypełnienia. Sprawiają, że podczas snu materac dostosowuje się do ciała, a kręgosłup układa się w naturalny sposób. Materace lateksowe są z tego powodu często polecane przez fizjoterapeutów dla osób z chorym kręgosłupem.

Zalety materacy lateksowych

Tym, co jeszcze wyróżnia materace lateksowe dostępne w ofercie expertsnu.pl na tle konkurencji, jest bardzo wysoki poziom higieniczności. Dzięki otwartokomórkowej strukturze lateksu powietrze ma możliwość swobodnego przepływu, co gwarantuje doskonałą wentylację w trakcie snu. Dobra przepuszczalność powietrza pozwala regulować temperaturę ciała i doskonale odprowadza nadmiar wilgoci. Co więcej - lateks jest środowiskiem, w którym nie rozwijają się bakterie ani grzyby. Nie ma też możliwości rozwoju roztoczy. Z tego względu materace lateksowe są reklamowane jako produkty odpowiednie dla alergików - mają naturalne właściwości antyalergiczne, antybakteryjne czy antygrzybiczne.

Należy jednak nadmienić, że nie każdy lubi uczucie sprężystości i charakterystycznego ‘odbicia’, jakie ma materac lateksowy. Jeśli poszukujesz raczej uczucia przyjemnego zapadania się w materacu i otulenia - lepiej rozważyć zakup materaca piankowego albo lateksowo-piankowego. Na rynku istnieją też materace lateksowo-sprężynowe, które łączą higieniczne właściwości lateksu i jego wytrzymałość, z dobrym punktowym podparciem ciała, jakie z kolei zapewniają sprężyny.

Jak widać, istnieje wiele rodzajów materacy lateksowych, dlatego naprawdę warto poprosić o pomoc eksperta. Wszystkie z wymienionych tutaj odmian materacy można znaleźć w ofercie wspomnianej wcześniej marki Expert Snu. Materac można obejrzeć w internecie i poprosić o pomoc Doradcę przez telefon lub chat z pracownikiem albo podjechać osobiście do jednego z salonów i wypróbować różne modele. Nie ma jednego materaca, który będzie idealny dla każdego, dlatego tak ważne jest wsparcie specjalisty.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny