Pianka HR to rodzaj pianki poliuretanowej o nieregularnej strukturze i otwartych komórkach. Co ją wyróżnia? I dlaczego warto zainwestować w materac wysokoelastyczny?

Na czym polega wyjątkowość pianki wysokoelastycznej?

Pianka wysokoelastyczna ma wiele wyjątkowych cech, które sprawiają, że to jeden z najlepszych materiałów do produkcji wygodnych materacy.

Przede wszystkim charakteryzuje się wysoką sprężystością, wykazując zwłaszcza elastyczność punktową. Oznacza to, że pianka reaguje na ciężar ciała w bardzo precyzyjny sposób i zmienia kształt tylko w miejscach nacisku.

Dzięki temu idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając podporę i prawidłową postawę ciała podczas snu.

Ponadto otwarta struktura komórek zapewnia przewiewność i swobodną cyrkulację powietrza. Wpływa to na znacznie wyższy poziom higieny użytkowania, gdyż jest mniej podatna na powstawanie wilgoci, a w konsekwencji rozwój pleśni i grzybów.

Bez wątpienia zaletą pianki HR jest jej lekkość. Materac z pianki wysokoelastycznej również ma niską wagę, co ułatwia ułożenie go na łóżku. Z powodzeniem poradzi sobie z nim jedna osoba.

Pianka wysokoelastyczna odznacza się dużą trwałością i odpornością. Dlatego wykonane z niej materace posłużą znacznie dłużej niż ich inne odpowiedniki. Pomimo intensywnego użytkowania nie ulegną odkształceniu i zachowają swoje właściwości przez długi czas.

Materace z pianki wysokoelastycznej wykazują też właściwości antyalergiczne, co jest bardzo dobrą informacją dla alergików. Nie gromadzą w sobie kurzu, roztoczy i drobnoustrojów, dzięki czemu minimalizują objawy alergii na te czynniki.

Zalety materacy z pianki wysokoelastycznej

Materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, dzięki jej właściwościom, zapewniają maksymalny komfort snu.

W porównaniu z innymi materacami mają większą gęstość pianki, dwa razy szybciej odzyskują swój pierwotny kształt i są bardziej odporne na rozciąganie, ugniatanie i nacisk.

Poza tym, zapewniając odpowiednią wentylację, sprawiają, że ciało nie poci się podczas snu, a wilgoć nie wnika wewnątrz wkładu. Materac zachowuje czystość i świeżość.

A dzięki temu, że nie gromadzi się w nich kurz i roztocza oraz nie namnażają bakterie, mogą być bezpieczne także dla dzieci.

Kto w szczególności powinien przetestować materac wysokoelastyczny?

Materac wysokoelastyczny to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie wygodę podczas snu. Dlatego, jeżeli Twój obecny materac już się zużył i jest niewygodny, pomyśl o zakupie materaca z pianki wysokoelastycznej.

Szczególnie polecane są osobom, które borykają się z alergią, a jej objawy odczuwają zwłaszcza podczas snu. Problemy z oddychaniem w nocy mogą wskazywać na to, że w obecnym materacu zalegają kurz, roztocza i inne alergeny. Warto więc wybrać materac, który ich nie gromadzi.

Podobnie z zakupu materaca wysokoelastycznego będą zadowolone osoby cierpiące z powodu bólów czy zwyrodnień kręgosłupa. Zachowanie prawidłowej postawy ciała przez całą noc zaprocentuje brakiem bólu i sztywności pleców po przebudzeniu.

Niewygodny materac często bywa przyczyną problemów z zasypianiem, a nawet bezsenności. Wybór wysokiej klasy materaca z pianki HR sprawi, że błyskawicznie znajdziesz idealną pozycję do spania i w nocy nie będziesz się wybudzał z powodu niekomfortowego ułożenia ciała.

Czy zakup materaca wysokoelastycznego przez Internet będzie dobrym rozwiązaniem?

Szukając idealnego materaca wysokoelastycznego, warto postawić na zakupy przez Internet. Sklepy online często dysponują znacznie bogatszą ofertą niż sklepy stacjonarne, a do tego oferują atrakcyjniejsze ceny.

Poza tym, kupując online, możesz wypróbować produkt w domu, a w razie potrzeby go zwrócić. Koszty wysyłki oraz zwrotu zwykle są niewielkie, a cała procedura jest przejrzysta i przebiega sprawnie.

Sklep internetowy OazaSnu.pl to miejsce, w którym znajdziesz różne modele materacy od renomowanych producentów, w atrakcyjnych cenach. Wybierając materac wysokoelastyczny ze sklepu OazaSnu.pl, możesz złożyć zamówienie niestandardowe, uwzględniające Twoje indywidualne potrzeby.

Źródło: oazasnu.pl
Źródło: oazasnu.pl
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny