Podczas przeglądania oferty sklepu internetowego z materacami prawdopodobnie
w pierwszej chwili nie ocenisz, jaki model materaca będzie odpowiedni dla Twojego dziecka. Zanim zdecydujesz się na zakup, poznaj wszystkie wyróżniki poszczególnych wersji materacy. To podstawa, aby dokonać właściwego wyboru i zapewnić dziecku komfortowy odpoczynek.

Interesują Cię materace najwyższej jakości? Sprawdź: Sweetsen – szeroki wybór materaców.

Czym wyróżniają się materace kieszeniowe?

Nowoczesne materace kieszeniowe to klasyczne modele materacy, które są często wybierane przede wszystkim względu na atrakcyjną cenę zakupu, wieloletnią trwałość oraz poziom komfortu użytkowania adekwatny do ceny.

Jeśli kupujesz materace kieszeniowe do łóżek swoich dzieci, koniecznie wybieraj takie, które mają jak najwięcej sprężyn w kieszeniach. Dzięki temu materiał idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i redukuje zjawisko przenoszenia ruchów z miejsca na miejsce.

Pamiętaj, że wysokiej jakości materac kieszeniowy gwarantuje też brak bólu pleców
ze względu na optymalną twardość, choć tutaj wiele zależy od tego, jaką wersję produktu wybierzesz do pokoju dziecka.

Materac piankowy – czy to dobra alternatywa dla kieszeniowego?

Ciekawa alternatywa dla klasycznych modeli kieszeniowych to materace piankowe. Wybierz je do łóżka w młodzieżowym pokoju swojego dziecka, a zagwarantujesz swojej pociesze: dopasowanie materiału do kształtu ciała, przewiewność i pełnię zadowolenia po każdej nocy odpoczynku na takim materacu.

Modele piankowe są nieco droższe od klasycznych materacy kieszeniowych.
Wynika to jednak z faktu, że pianka jest wygodniejsza, trwalsza i lżejsza. Dodatkowo ma cechy hipoalergiczne, a więc idealnie nada się do pokoju dziecka z alergiami.

Jaki rozmiar materaca wybrać do łóżka w pokoju młodzieżowym?

Do pokoju młodzieżowego wystarczające będzie łóżko pojedyncze. To oznacza, że szerokość materaca w przedziale od 60 do 120 cm będzie w pełni optymalna. Wysokość powinna być raczej standardowa, czyli 180 lub 200 cm.

Zanim wybierzesz konkretną wersję rozmiarową materaca do łóżka swojego dziecka, koniecznie upewnij się, że powierzchnia do snu będzie wystarczająca dla Twojej pociechy. Tutaj istotnym parametrem będzie masa ciała oraz wzrost młodego mężczyzny lub kobiety.

Zawsze warto jednak wybrać nieco większy materac i ramę łóżka, aby po zwiększeniu masy ciała i wzrostu dziecka nie generować dodatkowych kosztów związanych z ponowną wymianą łóżka z materacem.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku komfortowy odpoczynek – wybieraj materace kieszeniowe, piankowe lub hybrydowe od renomowanego producenta z nieposzlakowaną opinią.

ikona podziel się Przekaż dalej