Jako swoje miejsce do życia chcesz wybrać Wrocław? Mieszkania na Adresowo.pl z pewnością Cię zainteresują. Warto się przy tym mocniej zagłębić w temat wrocławskiego rynku nieruchomości. Sprawdź, dlaczego warto kupić mieszkanie w stolicy Dolnego Śląska?

Wrocław jest stale jednym z najbardziej popularnych i najlepiej rozwijających się miast w naszym kraju. Jest siedzibą województwa dolnośląskiego z liczbą prawie 642 tys. mieszkańców. Stanowi także ważne centrum gospodarcze i naukowe, co przekłada się na dużą elastyczność rynku pracy i bogatą ofertę przedstawianą przez szkoły wyższe. Poza tym Wrocław jest miastem kultury, historii i specyficznego klimatu, który sprawia, że wciąż pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast.

Jednocześnie warto dodać, że ceny za oferowane tu mieszkania są bardzo różne. Wpływ na to ma nie tylko ich metraż i wyposażenie, ale także lokalizacja w danej dzielnicy. Bogactwo ofert na rynku sprawia, że łatwiej jest o dopasowanie konkretnej opcji do swoich możliwości i wymagań. Nierzadko stawia się na kupno takiej nieruchomości, która w przyszłości ma dostarczać dochodów z wynajmu.

Rynek mieszkań we Wrocławiu i jego charakterystyka

Wrocławski rynek mieszkaniowy jest bardzo duży. Liczba lokali dawno przekroczyła 330 tys. Co roku do użytku oddawane są także nowe. Choćby w 2019 r. było to przeszło 11,5 tys. nowych lokali. Jednocześnie istnieje też duża podaż jeśli chodzi o rynek wtórny. W samym tylko I kwartale 2022 r., na portalu Adresowo.pl można było znaleźć 2241 ogłoszeń. To prawdziwa gratka dla osób, które planują zakup nieruchomości z drugiej ręki.

Jakie mieszkania oferuje się do kupienia we Wrocławiu?

Jakie mieszkania przede wszystkim oferuje się na portalu Adresowo.pl jeśli chodzi o Wrocław? Przede wszystkim bardzo duża jest rozpiętość jeśli chodzi o koszt lokalu: od 100 tys. do 2,8 miliona zł. Warto przy tym dodać, że w I kwartale 2022 r. mediana kosztu m² powierzchni mieszkalnej wzrosła o 1394 zł w stosunku do okresu poprzedniego. Wyniosła więc 9769 zł/m². Mediana ceny całkowitej również wzrosła o 55 tys. zł. Wynosiła więc 500 tys. zł. W ogłoszeniach na Adresowo.pl można znaleźć następujące rodzaje lokali:

  • Mieszkania jednopokojowe: 207;
  • Mieszkania dwupokojowe: 942;
  • Mieszkania trzypokojowe: 839;
  • Mieszkania czteropokojowe: 208;
  • Mieszkania pięciopokojowe: 36;
  • Mieszkania sześciopokojowe i większe: 8.

Z zestawienia wynika więc, że na rynku największy wybór panuje jeśli chodzi o segment mieszkań dwupokojowych i trzypokojowych. Pozostałe sprzedawane są znacznie rzadziej. Bardzo duże lokale stanowią zaś raczej wyjątkowe oferty.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej