Zacznij jeszcze w trakcie zakupu

Przede wszystkim, kupując nowe mieszkanie, które dopiero będzie powstawać, możesz wpłynąć na jego rozkład. Opcja ta jest dostępna w większości przypadków i pozwala na przestawienie części ścian oraz zmianę funkcji poszczególnych pomieszczeń. Jest to idealne rozwiązanie, gdy chcesz mieć przestrzeń dostosowaną do swoich potrzeb. Zamknięta kuchnia? Duża łazienka kosztem mniejszego salonu? Po prostu porozmawiaj z przedstawicielem dewelopera.

W sytuacji, gdy nie wiesz od czego zacząć ani jak rozplanować mieszkanie na tak wczesnym etapie, skorzystaj z pomocy biura architektów. Doświadczeni projektanci wnętrz dopasują rozkład do projektu oraz dostępnego metrażu. Decydując się na wsparcie rozważ także projektowanie wnętrz pod klucz, czyli usługę obejmującą zarówno projekt, jak i wykończenie wnętrz. W ten sposób ktoś inny zajmie się całym procesem organizowania pracy wykonawców oraz dostaw i składania mebli.

Po zakupie

Masz plan mieszkania, wiesz kiedy zostanie oddane do użytku, czas więc zaplanować, jak będzie wyglądać. Przede wszystkim zastanów się, czego potrzebujesz i jaki masz na to budżet. Możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnej pomocy architektów i oferty projektowania wnętrz pod klucz.

Jeżeli chcesz wszystko zrobić samodzielnie, przemyśl, co koniecznie musi się znaleźć w każdym z pomieszczeń i wyeliminuj te elementy, które mogą poczekać. Energooszczędna, pojemna lodówka jest ważniejsza niż np. wysokiej jakości zestaw kina domowego. Nie warto także oszczędzać na łóżku do sypialni, gdyż jakość snu jest istotna dla zdrowia. Lepiej więc kup porządny materac i tańszą kanapę do salonu.

Mieszkanie w stanie deweloperskim. Jak je urządzić?
Mieszkanie w stanie deweloperskim. Jak je urządzić?

Jednocześnie rozplanuj układ mebli i wszystkich sprzętów. Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchni oraz łazienki, gdzie każdy centymetr ma duże znaczenie. Pamiętaj więc, że w tych miejscach przestrzeń zostanie zmniejszona przez płytki na ścianach. Nie zapomnij także o rozmieszczeniu gniazdek oraz przyłącza wodnego – one determinują, m. in. to, na której ścianie będzie aneks.

Masz funkcje, masz rozmieszczenie mebli – czas na kolory i faktury. Jest to bardzo istotne, ponieważ odpowiedni dobór barw zapewni nie tylko odpowiedni wygląd, ale też komfort. Zbyt wiele odcieni, niedopasowane materiały czy mozaika wzorów wprowadzają chaos niesprzyjający odpoczynkowi. Gdy już ustalisz te elementy, możesz szukać wykonawców do wykończenia swoich czterech kątów.

Fachowa pomoc

W przypadku mieszkania w stanie deweloperskim projektowanie mieszkania pod klucz to wyjście idealne. Biuro projektowe nie tylko zaproponuje dopasowany do potrzeb projekt pięknego, funkcjonalnego i spełniającego twoje oczekiwania wnętrza. Ono zorganizuje fachowców, rozplanuje ich prace a także zadba, by każda ściana miała właściwy kolor i by meble były odpowiednio ustawione. I to w określonym przez ciebie budżecie. To niezwykła oszczędność czasu, nerwów i wielu problemów.

Wiesz już na co zwrócić uwagę urządzając mieszkanie w stanie deweloperskim. Wiesz też, że możesz skorzystać z fachowej pomocy i oferty projektowania wnętrz pod klucz. Pozostaje nam trzymać kciuki, by udało ci się zrealizować swój plan i zamieszkać w wymarzonym mieszkaniu.

Dowiedz się więcej na: https://beautifulminds.pl/projektowanie-wnetrz-pod-klucz/

ikona podziel się Przekaż dalej