Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa czy oxybrazja?

Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji, w zależności od materiału zastosowanego do złuszczania. Każdy z nich daje podobne efekty. Dobór odpowiedniej metody zależy od rodzaju cery. W poniższej tabeli przedstawiamy podstawowe informacje na temat różnych rodzajów mikrodermabrazji.

Rodzaje mikrodermabrazji

Opis techniki

zastosowanie

Okres i zasady rekonwalescencji

Mikrodermabrazja diamentowa

Naskórek złuszcza się za pomocą głowicy diamentowej. Grubość ziaren głowicy jest dobierany do odpowiednich partii twarzy i ciała np. drobne do okolic oczu i nosa.

Polecana dla osób ze skórą wrażliwą lub skłonną do alergii.

24 godziny bez makijażu

2 dni – unikanie chloru (kąpiel w basenie)

2 tygodnie – unikanie bezpośredniego wystawienia na słońce

Pić co najmniej 2 litry wody dziennie

Mikrodermabrazja korundowa

Naskórek złuszcza się za pomocą kryształków korundu albo glinu

Intensywne usuwanie zmarszczek, blizn po trądziku, przebarwień i wągrów

Zaczerwienienie znika po kilku godzinach

przez kilka dni należy stosować kremy z filtrem 50+

nie można się opalać przez 2-3 tygodnie

Pić co najmniej 2 litry wody dziennie

Oxybrazja

Czynnikiem złuszczającym są rozproszone kropelki roztworu soli fizjologicznej pod ciśnieniem

Polecana szczególnie dla cery wrażliwej, naczynkowej i delikatnej. Pojedynczy zabieg działa na warstwę wierzchnią skóry.

Przez 2 dni unikać słońca, chloru i ekstremalnych temperatur

Pić więcej wody niż zwykle

Istnieją pewne różnice również w ilości zalecanych zabiegów. Jak często powtarzać mikrodermabrazję zależy od tego, czy korzystamy z oxybrazji czy mikrodermabrazji diamentowej, czy korundowej. Więcej na ten temat piszemy na końcu artykułu.

Ile kosztuje mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja, jak zaznaczyliśmy wcześniej, może oznaczać różne techniki i różną ilość sesji. Dlatego na pytanie o cenę nie ma łatwej odpowiedzi. Niektóre gabinety podają cenę pojedynczego zabiegu, ale efekty można uzyskać dopiero po kilku sesjach. Druga sprawa to obszar, na jakim wykonujemy zabieg. Czy będzie to tylko część twarzy, twarz i dekolt czy np. również plecy? Najlepiej zapytać w konkretnym gabinecie ile kosztuje pojedynczy zabieg, a następnie ustalić ile zabiegów będziemy potrzebować, dla uzyskania pożądanych efektów.

Najbardziej konkretna odpowiedź na pytanie ile kosztuje dermabrazja, jakiej można udzielić, to średni zakres 80-200 zł za jeden zabieg. W przypadku oxybrazji można przeprowadzić pojedynczy zabieg odświeżający. W takim wypadku cena pojedynczej sesji jest naszym jedynym wydatkiem.

Czasami gabinety proponują pakiety. Warto sprawdzić, czy taka opcja nie opłaca się bardziej. Wtedy płacimy za całą serię zabiegów albo za jeden zabieg z dodatkową pielęgnacją.

Mikrodermabrazja - przeciwwskazania

Istnieją różne opinie na temat tego zabiegu. Jednak wśród różnych propozycji oferowanych przez gabinety kosmetyczne mikrodermabrazja jest jednym z bezpieczniejszych. Niestety nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi. Żeby uniknąć niepożądanych efektów, trzeba wybrać taki zabieg, który będzie bezpieczny. Czasami trzeba też odczekać np. do zagojenia blizn. Oto jakie są przeciwwskazania w przypadku poszczególnych rodzajów mikrodermabrazji:

  • Mikrodermabrazja diamentowa – zabiegu nie powinny wykonywać osoby z cerą naczynkową. Można się spotkać z różnymi opiniami na temat trądziku różowatego – najlepiej skonsultuj się z dermatologiem, jeżeli masz taką dolegliwość. Nie można wykonywać mikrodermabrazji przy stanach ropnych, zapalnych, skaleczeniach i zakażeniach skóry. Niewskazane jest jej stosowanie podczas terapii Roacutanem.
  • Mikrodermabrazja korundowa – wszystkie powyższe odnoszą się też do mikrodermabrazji korundowej. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy nie ma się alergii na tlenek glinu. Nie powinno się stosować tego zabiegu również podczas kuracji lekami przeciwzakrzepowymi.
  • Oxybrazja – poza przeciwwskazaniami takimi jak dla mikrodermabrazji diamentowej z oxybrazji nie powinno się korzystać w przypadku nadciśnienia, przerwanej ciągłości naskórka, ciężkich chorób ogólnoustrojowych, cukrzycy.

W przypadku wszystkich trzech nie powinny korzystać z zabiegu kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z nowotworami skóry oraz osoby cierpiące na łuszczycę w fazie aktywnej. Odraza się przeprowadzanie zabiegów w czasie ekstremalnych temperatur, podczas zimowych mrozów i letnich upałów. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak usunąć zaskórniki krok po kroku.

Mikrodermabrazja - ile zabiegów wykonać?

Jak często powtarzać mikrodermabrazję diamentową lub korundową? Wszystko zależy od wrażliwości skóry, rodzaju zabiegu i oczekiwanych efektów. W przypadku oxybrazji można wykonać zabieg tylko raz np. przed ważną uroczystością. Jest to łatwy sposób na szybkie poprawienie wyglądu skóry. Ile zabiegów daje długotrwały efekt to już osobne zagadnienie. Zaleca się od 3 do 10 sesji raz na tydzień lub rzadziej, żeby pobudzić mikrokrążenie i poprawić zdolność skóry do regeneracji. Pewnie w różnych gabinetach spotkasz się z różnymi opiniami, ale ilość zabiegów zależy też od tego, w jakim stanie jest obecnie twoja skóra.

W przypadku mikrodermabrazji diamentowej nie trzeba przeprowadzać zabiegu tak często. Wystarczą trzy razy w ciągu roku. Kosmetyczka ustala z klientem indywidualnie ile zabiegów wykonać. Podobnie mikrodermabrazję korundową wykonuje się 3 do 5 razy.

Możliwe, że ostateczną decyzję o tym, jak często powtarzać mikrodermabrazję podejmiemy po zobaczeniu efektów zabiegu.

Mikrodermabrazja to dobry sposób na odmłodzenie skóry bez użycia skalpela. Obok innych zabiegów oczyszczających i nawilżających skórę cieszy się coraz większą popularnością.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88.2% czytelników artykuł okazał się być pomocny