Rodzaje kuchenek mikrofalowych

Kuchenka wolnostojąca

Jest dobrym rozwiązaniem, kiedy kuchnia jest już w całości wyposażona. Wystarczy ustawić ją na blacie, podłączyć go gniazdka i… gotowe! Na rynku dominują obecnie mikrofalówki wolnostojące z metalu oraz z plastiku. Oczywiście, te drugie są znacznie tańsze! Warto jednak dołożyć trochę gotówki i zdecydować się na metalową, która nie przebarwia się oraz mało się rysuje.

Mikrofalówka do zabudowy

Właśnie na tym rodzaju skupimy się w artykule. Ten rodzaj kuchenek zdecydowanie lepiej komponuje się z kuchennymi meblami. Mikrofala do zabudowy może być też… niewidoczna. Możesz ją bowiem ukryć np. za meblowym frontem. Poza tym, mikrofalówka do zabudowy jest także zdecydowanie bardziej stabilna niż wolnostojąca – kiedy otwiera się drzwiczki, sprzęt nie przesuwa się po blacie. Oczywiście, wybranie takiego urządzenia wymaga również wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni na wentylację. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o sprzęcie AGD.

Zalety i wady mikrofalówek pod zabudowę

Mikrofala do zabudowy - zalety

Niewątpliwym plusem jest fakt, że dzięki niej potrawa zostaje odgrzana naprawdę szybko. Sterowana elektrycznie kuchenka umożliwia ustawienie długości grzania danego posiłku. Rozwiązanie to pozwala więc na oszczędność czasu, a także… energii. Dodatkowo, kuchenka mikrofalowa jest prosta w utrzymaniu, a jej wielofunkcyjność umożliwia nie tylko podgrzewanie dań, ale też rozmrażanie, duszenie lub pieczenie. Każda nowoczesna mikrofalówka do zabudowy posiada również grill bądź ruszt.

Mikrofala czy też kuchenka mikrofalowa do zabudowy może więc bez problemu podgrzać niemal każdą gotową potrawę – zachowując przy tym jej właściwą konsystencję. Sterowana elektrycznie kuchenka pozwoli na szybsze odgrzanie posiłku, w stosunku do np. tradycyjnego pieca czy kuchenki gazowej. Współczesne kuchenki są proste w obsłudze, a także energooszczędne.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy - wady

Mimo ogromu zalet, sprzęt posiada również pewne wady. Niestety, opinie użytkowników potwierdzają jednogłośnie, że sprzęt tego typu wysusza potrawy. Wykazano także, iż w niedogrzanych w kuchence częściach dania może przeżyć np. salmonella lub inna złośliwa bakteria. Dlatego, zdecydowanie lepiej korzystać z tych urządzeń z umiarem. A może zainteresuje cię także artykuł o czyszczeniu piekarnika?

Mikrofalówka w zabudowie kuchennej w nowoczesnej kuchni, a także producenci i rodzaje mikrofalówek do zabudowy
Mikrofalówka do zabudowy – rodzaje, ceny, opinie, zalety, wady, popularni producenci

Przegląd popularnych modeli mikrofalówek pod zabudowę

Mikrofalówka do zabudowy Samsung FG87SUB

Dzięki specjalnemu talerzowi zamontowanemu w urządzeniu, można przygotować bardzo smaczne posiłki bez używania oleju. Mogą to być więc zarówno mrożone dania, jak i pizza czy potrawa z kurczaka.  System, jaki zainstalowany jest w tym elektrycznym urządzeniu, to TDS – rozprowadza on fale ciepłego powietrza z trzech punktów, równomiernie podgrzewając w ten sposób komorę mikrofalówki. Właśnie to odpowiada za wyśmienity smak odgrzewanej potrawy!

Co ciekawe, w menu kuchenki mikrofalowej znajdują się interesujące i smaczne przepisy, wymyślone przez najlepszych kucharzy świata. Wystarczy wybrać dowolny z nich – na dotykowym panelu wyświetli się instrukcja, w jaki sposób przyrządzić potrawę!

Mikrofalówka do zabudowy Samsung posiada również funkcję Rapid Defrost, odpowiadającą za szybkie rozmrażanie produktów. Z kolei nowoczesna technologia Steam Clean ułatwia utrzymywanie sprzętu AGD w czystości. Wystarczy uzupełnić zbiornik bieżącą wodą, wybrać tryb czyszczenia mikrofalówki i… już! Gorąca para szybko i sprawnie usunie osad powstały w trakcie podgrzewania czy gotowania potrawy. Opinie użytkowników marki Samsung wskazują również na wyjątkową odporność tego modelu na uszkodzenia – dzięki warstwie emaliowanej i ceramicznemu wnętrzu.

Ceny tego urządzenia wahają się między 630-670 zł.

Mikrofala do zabudowy Bosch BFL634GB1

Wyżej wymieniony model wyposażony został w aż 5 poziomów mocy – umożliwia to ustawienie indywidualnych parametrów sprzętu, pozwalając jednocześnie na dostosowanie ich do przyrządzenia wybranego dania. Z tą kuchenką nie musisz być wcale świetnym szefem kuchni! Dzięki niej przygotujesz bowiem posiłki niezwykle zdrowe i smaczne, a pomoże Ci w tym… automatyczny program! Wystarczy jedynie wybrać określony rodzaj potrawy – kuchenka Bosch od razu dobierze do niej odpowiednie parametry.

Czy zdarza Ci się zapomnieć o wstawionym do kuchenki posiłku? Z tą mikrofalówką nie musisz już się tym martwić! Powiadomi Cię ona o tym wyraźnym sygnałem dźwiękowym – to sprawi, że na 100% nie zapomnisz o pozostawionej w środku potrawie!

Ceny urządzenia oscylują między 1800-1900 zł.

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool AMW 730/NB

Ta sterowana elektrycznie mikrofalówka wyróżnia się sporą komorą, a także wyjątkową funkcją grillowania. Dzięki funkcji Crisp przygotujesz bardzo chrupiącą pizzę bądź ciasto! Z kolei funkcja Jet Defrost pozwoli Ci na szybkie oraz równomierne rozmrożenie wybranego produktu – nawet do 7 razy szybciej, niż tradycyjna kuchenka mikrofalowa! Wystarcz, że wybierzesz rodzaj rozmrażanego produktu, ustawisz jego wagę i wciśniesz guzik z napisem „Start”. Proste, prawda?

Dzięki centralnemu pokrętłu i unikalnej technologii Crisp będziesz mieć możliwość podgrzewania, gotowania bądź jeszcze innego przyrządzania potraw. Oczywiście, wszystko to odbywa się przy minimalnym… nakładzie pracy! Wspomniana technologia została wymyślona przez markę Whirlpool – dzięki niej, przyrządzisz chrupkie i doskonale upieczone dania dosłownie w kilka minut. Oczywiście, jedzenie przygotowane w tym sprzęcie jest bardzo zdrowe oraz smaczne – i to bez użycia oleju! Zamontowany w mikrofalówce talerz z szybko nagrzewającego się materiału sprawi, że potrawy będą doskonale przyrumienione również pod spodem!

Opinie użytkowników potwierdzają, że kuchenka wyróżnia się minimalistycznym kształtem oraz bardzo eleganckim stylem. Z kolei nowoczesny panel sterowania pomaga w prostej obsłudze mikrofalówki.

Ceny tego wysokojakościowego sprzętu wahają się między 1450-1500 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny