Dobierz mini piekarnik elektryczny do swojej kuchni

Jaki piekarnik wybierzesz, zależy to od twoich upodobań kulinarnych i miejsca w kuchni. Osobom, które od czasu do czasu robią zapiekanki lub podgrzewają potrawy, wystarczy mały opiekacz o mocy około 400 W. Do pieczenia ciast potrzebujesz już urządzenia o mocy 1800 - 2000 W.

Istotną sprawą jest wewnętrzna pojemność urządzenia. Jeśli robisz grzanki lub zapiekanki wystarczy ci mały opiekacz. Jeśli zaś chcesz upiec duże ciasto potrzebny ci będzie przenośny piekarnik o pojemności co najmniej 42 l.

Dobrym rozwiązaniem dla bardzo małych kuchni lub dla osób, które mało pieką i gotują jest piekarnik elektryczny z płytą grzewczą. Są to urządzenia droższe, gdyż ich cena zaczyna się od 345 zł.

Ceny piekarników wolnostojących z termoobiegiem zaczynają się już od 229 zł. Termoobieg oznacza dodatkowy wentylator w piekarniku, który równomiernie rozprowadza gorące powietrze. Dzięki temu potrawa piecze się równomiernie. Ma to duże znaczenie w przypadku pieczenia ciast, gdyż w piekarniku z termoobiegiem łatwiej unikniesz sytuacji, kiedy ciasto będzie upieczone z jednej strony, a niedopieczone z drugiej. Piekarniki wolnostojące z termoobiegiem są przede wszystkim energooszczędne, gdyż możesz piec potrawy w mniejszej temperaturze i szybciej. Wadą termoobiegu jest głośna praca. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o piekarnikach wolnostojących.

Zaletą piekarnika przenośnego jest jego niska waga. Dzięki temu można mały piekarnik zabrać na wakacje, aby samodzielnie przygotowywać posiłki. Piekarniki wolnostojące stanowią również dobre rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania, gdyż mini piekarnik można zabrać ze sobą przy zmianie mieszkania.

Mini piekarnik w meblach kuchennych, a także niewielkie piekarniki do kuchni, producenci, porady oraz ceny najpopularniejszych modeli
Mini piekarniki elektryczne - polecane modele, ceny, opinie, zalety, wady

Mini piekarniki elektryczne - popularne modele

W popularnych sklepach internetowych ceny małych piekarników wahają się od 67 do 1239 zł, a więc jest to urządzenie na każdą kieszeń. Wśród popularnych piekarników wolnostojących królują tacy producenci małego AGD jak Camry, MPM, Severin czy Adler.

Dużą popularnością cieszy się piekarnik przenośny Camry CR 111 z rusztem i brytfanną do pieczenia. Jego ceny wahają się od 253 do 288 zł. Moc 2000 W pozwala na pieczenie ciast i przygotowywanie potraw wymagających wysokiej temperatury. Pojemność 43 l sprawia, że zmieszczą się w nim klasyczne formy do pieczenia ciasta. Opiekacz ten zyskuje dobre opinie użytkowników, dzięki przystępnej cenie, łatwości w obsłudze i szybkości nagrzewania. Wadą urządzenia jest brak oświetlenia wewnątrz. Jednak przez szklane drzwi wszystko widać.

Dobre opinie zbiera piekarnik elektryczny z termoobiegiem ADLER AD6010, którego cena kształtuje się od 270 do 305 zł. Jest to jeden z największych dostępnych na rynku piekarników elektrycznych. Pojemność 45 l pozwala na wstawienie dużej brytfanny do ciasta, szczególnie że moc 2000 W pozwala na pieczenie ciast i chleba. Można w nim upiec ciasto o długości do 40 cm. Elementy grzejne ze stali nierdzewnej zapewniają trwałość. Zalety tego urządzenia to cicho działający termoobieg, solidne drzwiczki z podwójną szybą oraz estetyczne wykonanie. Wady tego urządzenia są nieliczne, jednak należy sprawdzać temperaturę i czas pieczenia, gdyż termostat nie jest zbyt precyzyjny. Użytkownicy sygnalizują również, że brytfanka opada pod wpływem ciężaru, nie należy więc stawiać zbyt ciężkich naczyń do pieczenia. Sprawdź także ten artykuł o piekarniku z pyrolizą.

Spośród piekarników elektrycznych o dość dużej mocy na uwagę zasługuje Severin TO 2058. Przy pojemności 43 l i mocy 1800 W urządzenie w zupełności nadaje się do pieczenia ciast. Ciekawostką i przydatną rzeczą jest wyposażenie tego mini piekarnika w kamień do pizzy. Piekarnik posiada górną i dolną grzałkę oraz termoobieg. Na pochwałę zasługuje estetyczne wykonanie i emaliowana powierzchnia, która nie niszczy się pod wpływem temperatury. Zalety tego piekarnika to cicha praca, prostota obsługi, oświetlenie w środku oraz szybkość nagrzewania. Jego wadą jest cena, gdyż za ten model trzeba zapłacić od 490 do 600 zł.

Jaki mini piekarnik wybrać?

Wybierając mały piekarnik do twojej kuchni, warto brać pod uwagę nie tylko jego rozmiar wewnętrzny i zewnętrzny oraz cenę, lecz także dodatkowe funkcje, które przydadzą się w zależności od rodzaju potraw, jakie chcesz przygotowywać.

Funkcje i cechy piekarnika elektrycznego, jakie warto rozpatrzyć przed zakupem:

  • moc urządzenia
  • termoobieg
  • piekarnik z płytą grzewczą
  • rozmieszczenie grzałek
  • drzwi zabezpieczone przed przenikaniem gorąca
  • dodatkowe funkcje jak grill, rożen, funkcja rozmrażania czy pieczenia chleba
  • regulacja temperatury

Niektóre kuchnie są zbyt małe, zaś małe mieszkania wyposażone są w mały aneks kuchenny, gdzie duży piekarnik się nie zmieści. Rozwiązaniem tego problemu będzie mini piekarnik, który z powodzeniem nadaje się do pieczenia ciast, chleba, robienia zapiekanek czy podgrzewania potraw. Mini piekarnik elektryczny to zakup wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny