Przytulny minimalizm

Wiele spośród modnych obecnie wnętrz bezpośrednio nawiązuje do estetyki skandynawskiej, którą można określić mianem przytulnego minimalizmu. Obecnie styl ten nieco ewoluował; jeszcze bardziej podkreśla się przywiązanie do naturalnych materiałów i przyrodnicze inspiracje. Najczęściej spotykanymi kolorami jest biel, delikatne, zgaszone pastele oraz odcienie szarości i drewna – zazwyczaj jasnego lub bielonego.

Z tego typu wnętrzami najlepiej będą współgrać utrzymane w tej samej kolorystyce drzwi wewnętrzne. W nadchodzących sezonach możemy spodziewać się nie tylko modeli zdobionych okleinami imitującymi naturalne drewno lub malowanymi na neutralne kolory. Coraz częściej pojawiają się również drzwi zdobione wzorami imitującymi naturalny kamień. Łączy je jednak prosta, oszczędna forma, pozbawiona zbędnych zdobień. Podkreślają one charakter pomieszczenia, ale jednocześnie nie dominują całej aranżacji.

Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023
Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023

Industrialna surowość

Alternatywą dla klasycznie przytulnych aranżacji są wnętrza wypełnione prostymi, minimalistycznymi formami i kształtami. Urządzając je, dąży się do stworzenia przestrzeni idealnie uporządkowanej, momentami sprawiającej wrażenie dość chłodnej. Nie ma tutaj miejsca na zbędne bibeloty czy dekoracje. Doskonałym przykładem tej filozofii jest styl loftowy, zwany także industrialnym.

W tego typu wnętrzach dominują wyraziste, ale przy tym stonowane kolory. To przede wszystkim biel, szarości i czerń, a także głębokie brązy oraz metaliczne dodatki. Jeśli drewno – to ciemne. Często wykorzystywany jest też naturalny kamień.

Drzwi wewnętrzne loftowe (sprawdź na: https://komfort.pl/k/drzwi-wewnetrzne?styl_drz=loftowe) będą wpisywały się w tę estetykę. To przede wszystkim bardzo proste, pozbawione zdobień modele wykończone okleiną w kolorze ciemnego drewna lub czerni, z metalicznymi klamkami.

Z myślą o minimalistycznych aranżacjach powstały również liczne modele z nowoczesnymi przeszkleniami, często uzupełnionymi przez detale z metalu. Poszukujesz bardziej niestandardowych rozwiązań? Możesz sięgnąć po drzwi wykończone okleiną imitującą naturalny kamień, a nawet popularny beton architektoniczny.

Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023
Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023

Biel – idealna do każdego wnętrza

Wśród modnych drzwi wewnętrznych nie brakuje również bardzo uniwersalnych propozycji, które sprawdzą się jako element niemal każdego stylu. Na szczególną uwagę zasługują tutaj modele wykończone klasyczną bielą. Neutralny kolor sprawia, że prezentują się bardzo elegancko, a przy tym harmonijnie łączą się z modnymi, jasnymi ścianami.

Niektóre z nich są zupełnie proste; możemy jednak wybierać również spośród drzwi zdobionych dekoracyjnymi frezami. Często pojawiają się również przeszklenia z mlecznych lub strukturyzowanych szyb, które nie tylko świetnie wyglądają, ale i doskonale przepuszczają światło.

Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023
Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023

Drzwi w kolorze

Chcesz dopasować drzwi do ścian w innym kolorze niż biel? W nadchodzących miesiącach bez trudu znajdziesz propozycje w różnych modnych odcieniach. Wśród nich znajdą się zarówno delikatne szarości i pastelowe warianty zieleni, jak i stonowane błękity czy brudny róż. Kolorowe drzwi zazwyczaj mają proste formy, dzięki czemu jeszcze lepiej wtopią się w tło, nie odciągając uwagi od innych elementów wystroju.

Niektóre modele zostały wykończone okleiną, którą można bez trudu pomalować na potrzebny kolor. Pozwala to idealnie dopasować je do ściany pokrytej farbą lub tapetą w nawet najbardziej oryginalnym odcieniu.

Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023
Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023

Mocny akcent – drzwi przesuwne

Bardzo popularnym obecnie elementem są drzwi przesuwne. Mimo iż zapewniają one oszczędność miejsca, wcale nie chowają się w cieniu. Przeciwnie – modne są wyraziste i oryginalne modele, wykonane z solidnych materiałów, takich jak naturalne drewno. Świetnie łączą się z wnętrzami w stylu skandynawskim, ale równie dobrze pasują do loftowych aranżacji.

Ciekawą propozycją są drzwi wykonane niemal w całości ze szkła. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie chcemy jedynie symbolicznie rozdzielić dwie strefy, na przykład kuchnię lub salon i jadalnię. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą podkreślić indywidualny charakter danego wnętrza, dbając przy tym o każdy szczegół wystroju.

Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023
Modne drzwi wewnętrzne – 5 trendów na 2023

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej