Mopy obrotowe vs. mopy płaskie

Mop okrągły, czyli mop obrotowy na pierwszy rzut oka nie różni się wiele od mopów płaskich. Ich konstrukcja jest w zasadzie podobna, z tym, że mop okrągły najczęściej zrobiony jest z pasków materiału lub gęstych sznurków bawełnianych. Mopy płaskie są prostokątne, mają wymienne, jednolite wkłady z mikrofibry.

W zasadzie skuteczność sprzątania jest dość podobna, jednak mopy obrotowe mają w jednym aspekcie ogromną przewagę nad mopami płaskimi: nie trzeba ich wyżymać ręcznie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twój parkiet lub panele nie dostaną za dużej dawki wody na raz. Mop obrotowy jest sprzedawany z wiaderkiem wyposażonym w kosz z systemem odwirowywania. Wystarczy umieścić stopę sprzątającą w odpowiednim miejscu, nacisnąć dźwignię (czasami jest obsługiwana przez sam nacisk mopa), a system odwirowania odprowadzi nadmiar wody. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o mopach do podłóg.

Mop obrotowy Vileda = wygoda sprzątania

Mop rotacyjny Vileda jest najbardziej popularny wśród mopów tego rodzaju. Opinie użytkowników wskazują na to, że jest bardzo wygodny w zastosowaniu. System odprowadzania wody to tylko jedna z zalet, po prostu sama konstrukcja mopa sprawia, że mycie podłóg jest łatwiejsze.

Po pierwsze nie musisz się schylać – drążek teleskopowy pozwala na wygodne dopasowanie wysokości. Ponadto ten mop okrągły nie wymaga zanurzania rąk w brudnej wodzie. Nie musisz prać ani wyciskać część sprzątającej, wystarczy, że zamoczysz ją w wiaderku z wirówką. Także stopa jest wyprofilowana w taki sposób, byś mógł bez problemu dotrzeć do wszystkich miejsc, na przykład posprzątać pod meblami bez konieczności ich przesuwania i odstawiania.

Mop rotacyjny Vileda Easy Wring and Clean

Easy Wring and Clean Turbo to nazwa modelu mopa rotacyjnego marki Vileda. Jest on bardzo popularny. Użytkownicy doceniają przede wszystkim niezwykły kształt jego stopy czyszczącej. Jest ona trójkątna, dzięki czemu można ją dobrze wywirować jak okrągłą. Dodatkowym plusem jest fakt, że czasami mop okrągły nie dociera do wszystkich kątów. Rogi trójkątnego mopa pozwalają wyczyścić każdą powierzchnię. A może zainteresuje cię także ten artykuł o mopie parowym Karcher?

Część czyszcząca tego modelu jest zrobiona z dwóch rodzajów włókien. Pierwsze z nich, białe włókna mikroaktywne mają za zadanie efektywnie czyścić i polerować podłogę. Drugie, czerwone, mają za zadanie uporać się z pojedynczymi, większymi zabrudzeniami. Dzięki temu możesz mieć bardzo wysoką skuteczność czyszczenia nawet bez konieczności stosowania detergentów. Mop Easy Wring and Clean Turbo może być stosowany na wszystkich rodzajach podłóg. Jego włókna są bardzo drobne i miękkie, więc nie musisz martwić się mikrozarysowaniami. Dlatego świetnie sprawdzają się na parkietach i panelach. Wymienna nakładka z włóknami jest wielorazowego użytku. Można ją po prostu prać w pralce w temperaturze 60° C.

Mop obrotowy Vileda czy też mop rotacyjny Vileda z wiadrem podczas sprzątania oraz opinie i ceny mopów rotacyjnych
Mop obrotowy Vileda - popularne modele, ceny, opinie użytkowników

Wiadro z mopem obrotowym jest sprzedawane razem w zestawie. Jest ergonomiczne i wyważone, tak, by łatwo było je przenosić. Dla ułatwienia w jego wnętrzu znajduje się wskaźnik ilości wody potrzebnej do mycia. Co więcej, w wiaderku znajduje się także specjalnie wyprofilowany otwór, dzięki któremu szybciej pozbędziesz się brudnej wody, bez ryzyka wylania. Easy Wring and Clean powstał po to, by mycie podłogi było naprawdę maksymalnie wygodne. Cena tego modelu wynosi około 120 zł, wymienny wkład kupi się w każdym markecie, cena wynosi około 20-25 zł.

Najnowszy mop obrotowy Vileda Ultramat Turbo

Vileda Ultramat Turbo nie wygląda jak standardowy mop obrotowy. Na pierwszy rzut oka jest to mop płaski, jednak konstrukcja jego stopy czyszczącej sprawia, że można go wyżwirować w specjalnie dołączonym wiaderku. System obrotowego sita dobrze odprowadza wodę, więc ten model także dobrze sprawdza się w przypadku każdego rodzaju podłogi. Można nim czyścić zarówno panele, jak i szkło czy ceramikę.

Wkłady są zrobione z mikrofibry i podobnie jak w poprzednim modelu, także są dwa rodzaje mikroaktywnych włókien. Dlatego poziom czyszczenia jest bardzo podobny. Także ten mop nadaje się do sprzątania bez detergentów. Obrotowa końcówka sprawia, że bez problemu dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc i trzeba przyznać, że w tym jest nieco lepszy niż poprzednik. Pozostałe aspekty, jak wyprofilowanie wiadra, są bardzo podobne.

Jedyną różnicą jest to, że ten rodzaj mopa wymaga czasami kontaktu dłoni z brudną wodą lub wkładem. Składanie stopy jest automatyczne, po wykręceniu natomiast wkłady trzeba zakładać ręcznie. Na szczęście dzięki plastikowym klipsom jest to bardzo proste i szybkie. Wiadro z mopem obrotowym Vileda Ultramat Turbo to koszt rzędu 140 zł. Wymienne elementy możesz kupić za 25-30 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny