Mop parowy - uniwersalne urządzenie czyszczące różne powierzchnie

Urządzenia parowe używane są od dawna i cenione za swoje walory użytkowe, zwłaszcza gdy mowa o praniu dywanów, tapicerek i tym podobnych powierzchni. Są też świetne do czyszczenia kafelek, płytek i innych elementów szklanych. Z jednej strony dokładnie czyszczą, z drugiej odświeżają, pozostawiając przyjemny zapach. Dzięki nim zminimalizowane jest też ryzyko rozwoju bakterii. Pokochali je alergicy, ponieważ wspaniale sobie radzą z roztoczami i sierścią. 

Jak widać, takie urządzenia jawią się wręcz jako idealne rozwiązanie do każdego domu, ale nie do końca, bo mimo wielu zalet nie można było mopów parowych używać do mycia paneli podłogowych. To dlatego, że para wodna o wysokiej temperaturze mogła uszkodzić drewniane powierzchnie. Dzisiaj dostępne są nowocześniejsze urządzenia, które ograniczają takie ryzyko, niemniej przed kupnem trzeba zwrócić uwagę na pewne kwestie, aby praca z mopem była nie tylko przyjemna i efektywna, ale i wolna od frustrujących doświadczeń. 

Moc mopa - dlaczego jest tak istotna?

Współcześnie mop parowy (sprawdź na: www.eltkom.pl) jest bardzo chętnie stosowany do paneli podłogowych, usuwając z nich zarówno kurz, jak i inne zabrudzenia typu bakterie, roztocza itp. Nie ma wątpliwości, że warto go mieć pod ręką, by skutecznie oczyścić i odświeżyć podłogę. Wybierają odpowiedni model, oceńmy w pierwszej kolejności, jaką zapewnia wydajność pracy. Najlepiej zdecydować się na urządzenie dysponujące wyższą mocą, co gwarantuje większą efektywność, co ma zwłaszcza znaczenie przy poważniejszych zabrudzeniach i większej przestrzeni. Moc wpływa nie tylko na lepsze rezultaty sprzątania, ale też decyduje o szybkości, z jaką urządzenie się nagrzewa, co przekłada się na jego gotowość do pracy. 

Jaki rozmiar pojemnika na wodę będzie wystarczający?

Kolejną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest rozmiar pojemnika na wodę, co ma szczególne znaczenie, gdy powierzchnia podłogi jest dość duża i chcemy ją umyć na jednym cyklu sprzątania. Odpowiednio duży pojemnik wystarczy na większy obszar bez konieczności przerywania pracy. Pamiętajmy jednakże, aby nie przesadzić w drugą stronę, ponieważ zbyt duży pojemnik sprawi, że sprzęt będzie za ciężki. Ale też zbyt masywny, co może rodzić problemy z jego przechowywaniem. Jeśli dysponujemy niedużą przestrzenią, nie ma sensu inwestować w zbyt duże urządzenie. 

Mop parowy - do wielu zadań

Mop parowy jest, co prawda, przeznaczony do czyszczenia powierzchni, ale może przydać się też w innych zadaniach. Dużo tu jednak zależy od końcówek załączonych do zestawu. Niektóre modele na przykład są w stanie myć meble tapicerowane, dywany, szyby, a nawet czyścić fugi. Jeśli chcemy urządzenia do takich różnych zadań, oceńmy przed zakupem, jakie końcówki są dostępne. 

Jak zasilany jest mop?

Inne ważne parametry to kwestia zasilania. Dostępne są modele wyposażone w tradycyjne przewody i urządzenia zasilane akumulatorem. Te pierwsze przeważnie dysponują większą mocą i kosztują mniej, nie zapewniają jednak takie swobody ruchu, jak mopy wyposażone w akumulator. 

Jak widać, jest kilka spraw, o których trzeba pomyśleć przed kupnem mopa parowego. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia sprawdzonej marki - Ariete, która dostarcza proste, użyteczne i estetycznie dopracowane w każdym szczególe produkty dla gospodarstwa domowego. Mopy parowe nie są tu wyjątkiem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej