Myjka parowa czy mop piorący?

Mop parowy Philips Steam Plus łączy w sobie funkcje odkurzacza czyszczącego parą i myjki parowej. Cena odkurzacza z mopem Philips Steam Plus plasuje się około 509 zł. Wśród urządzeń typu odkurzacz z mopem znajdziemy produkty takich firm jak Karcher, Vileda, Leifheit, Dirt Devil itp. Ceny mopów elektrycznych wahają się od 115 zł do 678 zł.

Użytkownicy zastanawiają się często, co wybrać: mop piorący, myjkę parową czy też odkurzacz czyszczący parą. Mop piorący, a raczej odkurzacz piorący nanosi pianę z wodą na zabrudzoną wykładzinę dywanową, a następnie zasysa wodę wraz z brudem. Mop piorący nadaje się głównie do czyszczenia dywanów lub tapicerki. Natomiast mop parowy sprawdzi się do czyszczenia podłóg twardych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o mopach elektrycznych?

Mop parowy Philips Steam Plus - skuteczność czyszczenia

Mop parowy Philips Steam Plus to mop elektryczny 2w1, które czyści i odkurza przy pomocy pary. Idealnie nadaje się do czyszczenia wszelkiego rodzaju podłóg twardych. Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko i już po 30 sekundach można zacząć sprzątanie.

Philips Steam Plus to odkurzacz z mopem, który zarówno czyści przy pomocy pary, jak i odkurza, dzięki czemu czas sprzątania zostaje znacznie skrócony. Po użyciu odkurzacza z mopem podłoga jest prawie sucha, bez smug i zacieków.

Odkurzacz z mopem Philips Steam Plus posiada duży pojemnik na wodę 450 ml, który umożliwia pracę przez 25 minut bez uzupełniania wody. Natomiast długi kabel 6 m pozwala dotrzeć do większej powierzchni mieszkania. Odkurzacz czyszczący parą Philips Steam Plus posiada 2 nakładki z mikrofibry, które się łatwo nakładają i zdejmują. Można je prać w pralce.

Zaletą urządzenia jest możliwość korzystania z wody z kranu. Odkurzacz z mopem parowym posiada wydajny filtr antywapienny, który oczyszcza wodę. Zaleca się wymianę filtra co 6 miesięcy. Sprawdź także ten artykuł o polecanych mopach parowych.

Mop elektryczny - opinie użytkowników

Odkurzacz czyszczący parą Philips Steam Plus zdobywa pochlebne opinie użytkowników dzięki cichej pracy i dużej skuteczności czyszczenia. Zdaniem wielu użytkowników zalety tego urządzenia to:

  • długi kabel pozwalający na duży zasięg pracy,
  • estetyka wykonania,
  • poszczególne części można zamontować w łatwy sposób,
  • duża skuteczność czyszczenia i odkurzania,
  • prawie sucha podłoga po zakończeniu czyszczenia.

Pojawiają się również opinie na temat wad urządzenia. W czasie pracy trzeba przecierać spód urządzenia. Szmatki łatwo pierze się w pralce. Nie ma tanich zamienników w przypadku zużycia szmatek. Mop posiada wygodną rączkę, którą się łatwo manewruje. Jednak może być ona za krótka dla wysokiej osoby. Konstrukcja urządzenia uniemożliwia dokładne wymycie podłogi przy ścianie, szczególnie przodem mopa. Lepiej czyścić bokiem mopa, ale i tak nie da się doczyścić w rogach.

Mop elektryczny czyszczący parą usuwa zarówno zaschnięty brud, jak także roztocza i bakterie. Odkurzacz czyszczący parą stanowi idealne rozwiązanie dla alergików oraz w domach, gdzie są małe dzieci lub zwierzęta. Dlatego też warto rozważyć jego zakup, mimo że cena nie jest niska.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny