Mop elektryczny - co warto wiedzieć?

Skuteczna dezynfekcja

Niewątpliwie, to największa zaleta jaką posiada mop parowy. Sprzęt ten sprawdza się doskonale, zwłaszcza gdy dziecko lubi krzątać się po podłodze i wkładać do ust każdą napotkaną po drodze rzecz. Gorąca i sprężona para w mopie będzie wykazywała działanie zarówno przeciwgrzybiczne, jak i bakteriobójcze. Dzięki zastosowaniu urządzenia pozbędziesz się z powierzchni podłogi nawet do 99,9% zanieczyszczeń, m.in. gronkowca. Kolejnym plusem jest usuwanie nawet trwałych zabrudzeń – ilość pary wypuszczanej przez mop jest tak duża, że bez problemu poradzi sobie z trudnymi osadami.

Bezprzewodowy sprzęt najlepiej sprawdza się zwłaszcza w dużych mieszkaniach, kiedy powierzchnia do sprzątania jest dość obszerna i ciężko poradzić sobie z ciągłym przepinaniem kabli. Co ważne, każdy mop parowy wyposażony jest w bardzo komfortowy zbiornik z systemem filtracji, więc łatwo uzupełnisz w nim wodę i wydłużysz tym sposobem żywotność urządzenia. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o akcesoriach do sprzątania.

Elektryczny mop do podłogi

Mop parowy nadaje się nie tylko do parkietu czy kafelek podłogowych, ale też gresu, płytek, fug, paneli laminowanych, ceramiki łazienkowej, okien, luster, kabin prysznicowych, wykładzin, dywanów, tapicerki meblowej i samochodowej, baterii umywalkowych, zlewów, materacy, a nawet… sprzętów AGD czy żaluzji! Co ciekawe, możesz za jego pomocą wyprostować zagniecenia na obrusie, firankach czy ubraniach. Każdy mop elektryczny wyposażony jest w regulator pary, której intensywność możesz dostosować do swoich zapotrzebowań.

Kolejną zaletą mopów na wodę jest ich dwuwarstwowa budowa, która zapewnia optymalną wilgotność wkładu w kontakcie z podłogą – dzięki temu nie pozostawiają one zacieków bądź plam, a podłoga błyskawicznie wysycha. Co ważne, mopy elektryczne do czyszczenia podłóg są niezwykle lekkie i niewielkich wymiarów, więc nie ma problemów z ich przenoszeniem lub przechowywaniem. Gotowość mopów do pracy wynosi około… 20 sekund!

Elektryczny mop do podłogi – popularne modele

Mop elektryczny Karcher SC 3 1.513-000.0

Wyczyścisz nim niemal każdą powierzchnię i to bez konieczności studzenia bojlera. Napełnienie zbiornika trwa w urządzeniu trwa zaledwie 30 sekund. Dysza podłogowa mopa posiada ruchomy przegub, a więc doskonale umyjesz za jej pomocą każdą nawet trudno dostępną powierzchnię. Para którą wydobywa z siebie ten bezprzewodowy mop posiada bardzo wysoką temperaturę, dzięki czemu czyszczona płaszczyzna wysycha naprawdę błyskawicznie. Użytkownicy cenią sobie mop Karcher za idealną dezynfekcję podłogi, zabudowy kuchennej, ale też innych powierzchni użytkowych.

Cena urządzenia wynosi około 600 zł.

Mop elektryczny Karcher SC 2.600C

Dzięki gorącej parze urządzenie wyczyści każde zabrudzenie. Mop do czyszczenia podłóg doskonale sprawdzi się na każdej wodoodpornej powierzchni. Za jego pomocą wyczyścisz zarówno kafelki na ścianach, jak i urządzenia sanitarne, okna bądź fugi. Co ważne, mop parowy Karcher wyposażony został również w blokadę pistoletu parowego, co zabezpieczy go przed przypadkowym wciśnięciem – to świetna opcja zwłaszcza, kiedy masz małe dzieci.

Koszt zakupu mopa elektrycznego to ok. 800 zł.

Mop elektryczny Vileda 14657f Perfect Cleaning Steam

Mop parowy do mycia paneli zabija bakterie z wielką skutecznością i to bez konieczności zastosowania na czyszczonej powierzchni środków chemicznych! Jest lekki i poręczny, a także prosty w użyciu, w dodatku błyskawicznie rozgrzewa się do pracy. Za jego pomocą możesz z powodzeniem „doprowadzić do ładu” zarówno płytki i panele, jak i drewnianą podłogę. W zestawie znajdziesz także dodatkową nakładkę, która pomoże w wyczyszczeniu dywanu.

Cena mopa parowego Vileda to ok. 220 zł.

Mop elektryczny Overmax Parry 2.0

Przystosowany jest do czyszczenia powierzchni drewnianych, paneli, płytek bądź dywanów. Specjalne nakładki umożliwiają z kolei wyczyszczenie za ich pomocą fug, piekarników, mebli lub tkanin – jednocześnie je… prasując! Dzięki odpowiednio zginanej główce łatwo umyjesz nim wszystkie zakamarki mieszkania i bardzo trudno dostępne miejsca. Dla lepszej efektywności ten mop elektryczny możesz wyginać w aż dwóch płaszczyznach!

Koszt sprzętu to ok. 180 zł.

Mop elektryczny Dirt Devil DD302-0

Wyróżnia się funkcją Steamboost, czyli silnym uderzeniem pary do skutecznego czyszczenia nawet bardzo zabrudzonych miejsc. Znajduje się w nim wymienny filtr zmiękczający podawaną wodę, co zabezpiecza urządzenie przed osadzaniem się kamienia. Do zestawu dołączona jest odczepiana, ręczna wytwornica pary służąca do higienicznego czyszczenia różnych powierzchni.

Cena urządzenia to ok. 500 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej