Mopy płaskie z wyciskaczem - najlepsze modele, opinie użytkowników, ceny

Mop z wyciskaczem - jaki wybrać?

Kupując mop z wyciskaczem, zwracamy uwagę również na wiadro z wyciskaczem do mopa płaskiego. Musi być solidnie wykonane, z dobrze wyprofilowaną rączką, która ułatwia noszenie wiadra. Wiadro powinno mieć co najmniej 10 litrów pojemności.

Wybierając mopy płaskie, zwracamy uwagę również na sposób wyciskania wody. Tańsze rozwiązanie to wyciskanie przy użyciu siły, kiedy to mop wkłada się do wyciskarki i dociska. Droższe, lecz bardziej wygodne rozwiązaniem to wiadro z wirówką, która odwirowuje wodę z mopa.

Istotną sprawą jest również nakładka myjąca. Powinna być wykonana z miękkiego materiału, na przykład mikrowłókna, który nie tylko dobrze zbiera wodę i zanieczyszczenia, lecz także nie porysuje podłogi. A może zainteresuje cię także ten artykuł o mopie do paneli podłogowych?

Mopy płaskie - najlepsze modele

Popularność użytkowników zyskał sobie mop prostokątny Vileda Ultramax, za który zapłacimy od 75 do 84 zł. Zestaw Vileda Ultramax wyposażony jest w wiadro z wyciskaczem do mopa płaskiego, który pozwala na wyżymanie mopa bez brudzenia rąk i kontaktu z detergentem. Teleskopowy drążek umożliwia dopasowanie długości do wzrostu użytkownika. Zdaniem użytkowników ten mop prostokątny z łatwością wjeżdza w każdy kąt, nawet pod szafy, myje także listwy podłogowe i ściany. Wiadro Vileda wykonane jest z solidnego tworzywa. Użytkownicy Vileda Ultramax nieco narzekają na klipsy mocujące szmatkę do mopa, która potrafi się odczepić w czasie mycia podłogi.

Mopy płaskie z wyciskaczem - najlepsze modele, opinie użytkowników, ceny

Spośród produktów Vileda na uwagę zasługuje również Vileda Ultramat Turbo w cenie od 119 do 129 zł. Wyciskacz do mopa posiada sito ułatwiające odsączanie wody. Nakładka myjąca wykonana jest z dwóch rodzajów włókien, które doskonale usuwają większe i mniejsze zabrudzenia. Sprawdź także ten artykuł o polecanych mopach parowych.

Inne polecane modele mopów płaskich

Dobrą opinią cieszy się mop Spontex z nowoczesną wyciskarką quick max, która odsącza wodę przez dociskanie. Mop Spontex z systemem wyciskającym quick max kupimy w cenach od 60 do 75 zł. Końcówka z mikrofibry dokładnie zbiera brud i można nią myć nawet bez użycia detergentów. Wyciskarka jest, zdaniem użytkowników, bardzo skuteczna, a końcówka mocowana na rzepy trzyma się solidnie. Mop Spontex z wyciskarką quick max cieszy się świetną opinią jako wygodny i łatwy w użyciu.

Droższy model mopa Spontex to Mop Płaski Obrotowy Express System w cenie od 111 do 204 zł. Mop posiada obrotowe sito w wiadrze, które pozwala na odsączenie wody bez moczenia rąk. Wiadro z wirówką działa dobrze i nie rozchlapuje wody. Użytkownicy chwalą łatwość użytkowania, wygodę, dobre odwirowywanie wody i dobrą nakładkę myjącą.

Mopy płaskie mają ułatwić mycie podłogi i sprawić, że praca będzie łatwiejsza i mniej męcząca. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na solidność wykonania, aby produkt służył nam dłużej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny