Mop z mikrofibry – charakterystyka

„Czyszczące cudeńko” z mikrofibry

Mopy te charakteryzują się znacznie lepszymi właściwościami czyszczącymi czy myjącymi, jak mopy tradycyjne. Dlaczego? Otóż, mikrofibra w większości mopów dostępnych obecnie na rynku składa się z cienkich mikrowłókien poliamidowych i poliestrowych. Co ciekawe, mikrowłókna te są ponad 100 razy cieńsze niż ludzki włos! Najważniejszy jest jednak fakt, iż absorbują one 10 razy więcej wody niż np. mopy bawełniane, z kolei ich schnięcie jest również zdecydowanie krótsze niż w tradycyjnym produkcie. Zatem to przydatne urządzenie z mikrofibry jest wręcz podstawą do sprzątania mieszkania – powinno znaleźć się w każdym domu!

Mop z mikrofazy

Dzięki niemu skutecznie usuniesz zanieczyszczenia z każdej powierzchni, nie używając dodatkowych środków chemicznych. Opinie użytkowników tego rodzaju mopów wskazują jednoznacznie na ich różnorodność w systemie mocowania – każdy może więc dobrać sprzęt pod siebie. Najbardziej charakter tyczne są mopy płaskie z mocowaniem kieszeniowym, klipsowym bądź taśmowym. Są jednak jeszcze mopy np. ze spryskiwaczem bądź z wyciskaczem, które ostatnio stają się coraz bardziej popularne w domach. Końcówka każdego mopa zazwyczaj liczy ok. 50 centymetrów. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o drobnym AGD.

Profesjonalny mop z mikrofazy jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla obiektów publicznych, dużych koncernów pracy, biur oraz magazynów, a także małych gospodarstw domowych. Produkty wypuszczane na rynek są atestowane i certyfikowane, a także produkowane zgodnie z normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej – przy wyborze swojego mopa zwracaj więc koniecznie uwagę na to, czy posiada wszelakie oznaczenia, świadczące o jego wysokiej jakości.

Kobieta sprzątająca mopem, a także mopy z mikrofibry i ich rodzaje, najlepsi producenci oraz ceny i wady i zalety
Mopy z mikrofibry – rodzaje, opinie użytkowników, ceny, skuteczność czyszczenia

Popularne modele mopów z mikrofibry

Mop z mikrofibry płaski – Jan Niezbędny

Jest to superchłonny mop, wykonany z grubych frędzli mikrofibry. Dzięki takiemu materiałowi, chłonie on trzykrotnie więcej brudu oraz wody, niż mop bawełniany. Co ciekawe, możesz go stosować również… na sucho.

Cena mopa to ok. 32 zł.

Mop z mikrofibry paskowy – Stella Pack

Jest wręcz idealny do zmywania i usuwania plam z dużych i gładkich powierzchni, jak i do polerowania ich. Świetnie wchłania wodę, bowiem suchy mop może jej wchłonąć nawet… 0,5 litra! Dodatkowo, doskonale usuwa błoto i to bez użycia detergentów! A może zainteresuje cię także ten artykuł o myciu paneli podłogowych?

Koszt zakupu to ok. 24 zł.

Mop z mikrofibry płaski – Vildea Ultramax

Mopy płaskie Vileda Ultramax wyróżniają się połączeniem zaawansowanej technologii z niesamowitym komfortem sprzątania. Żeby wyżymać mop, nie musisz moczyć i brudzić sobie rąk! Dla lepszego efektu pracy, Vileda dodatkowo wzmocnił i ulepszył zaczepiane nakładki. Sprzęt posiada również proste składanie (przycisk nożny).

Końcówka mopa Vileda wyposażona została w białe włókna, zapewniające czystość bez smug i zarysowań – nawet tam, gdzie powierzchnia jest delikatna. Z kolei czerwone włókna umożliwiają pozbycie się uporczywego brudu bez konieczności używania detergentów. Mop posiada drążek teleskopowy, który dołączono do zestawu.

Cena mopa Vileda Ultramax to ok. 90 zł.

Mop z mikrofibry płaski ze spryskiwaczem – Spray Yorkk

To bardzo innowacyjne urządzenie, czyniące codzienne porządki dużo wygodniejszymi! Nie musisz nosić wiadra, namaczać mopa w wodzie i co chwila go wykręcać. Teraz wystarczy nacisnąć spust, delikatnie skropić powierzchnię i… umyć ją!

 Wodę z wybranym środkiem myjącym wlewamy do dozownika – oczywiście, w zależności od potrzeby i wielkości czyszczonej powierzchni. Za pomocą wygodnej rączki, możesz dozować tę mieszankę podczas sprzątania zupełnie dowolnie – im mocniej naciśniesz przycisk, tym więcej myjącego środka pryśnie na podłogę. Doskonale umyjesz nim zarówno kafelki, jak i panele, parkiet, marmur bądź granit.

Koszt zakupu urządzenia to ok. 50 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny