Myjka do okien Kärcher – zasada działania i rodzaje

Myjka do okien Kärcher – zasada działania

Myjka okienna Kärcher składa się z co najmniej dwóch części. Jedna z nich to spryskiwacz, wyposażony w specjalną ściereczkę, druga to pojemnik na brudną wodę ze specjalną ssawką, która zbiera wodę z powierzchni okien.

Zasada działania jest bardzo prosta. Spryskiwaczem rozpylasz wodę z detergentem (Kärcher pozwala na używanie większości detergentów do okien), a następnie rozprowadzasz ją ściereczką przymocowaną do myjki. Potem pozostaje ci tylko zassać brudną wodę do pojemnika. Wszystko odbywa się błyskawicznie i bezproblemowo.

Myjka do czyszczenia okien marki Kärcher

W swojej ofercie Kärcher ma kilka różnych rodzajów myjek okiennych. Większość z nich to proste konstrukcje, jak te opisane powyżej. Jednakże w ofercie tego producenta znajdują się także większe zestawy ułatwiające sprzątanie, które możesz wykorzystać do bardzo wielu różnego rodzaju działań.

W skład zestawów mogą wchodzić różnej wielkości końcówki i ssawki. Możesz być w nich także ściągaczka do szyb, która ułatwi sprzątanie. Zajdziesz w nich także teleskopowe rączki, które ułatwią mycie dużych okien lub szklanych ścian. Często w zestawach są także odpowiednie detergenty, ściereczki na wymianę i tym podobne. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat mycia okien.

Elektryczna myjka Kärcher może mieć wbudowaną baterię, więc trzeba będzie ją ładować na stacji dokującej. Może mieć także wymienialne akumulatorki, które ładuje się zewnętrznie. Oznacza to niestety, że czas pracy jest ograniczony.

Myjka do okien Kärcher – wady i zalety

Zakup myjki do okien tej marki jest dobrym rozwiązaniem. Kärcher to gwarancja najwyższej jakości i trwałości. Największą wadą tych sprzętów jest jednak ich cena, znacznie wyższa niż w przypadku innych znanych producentów, jak Vileda czy Bosch. Czasami jednak, zwłaszcza w okolicy świąt czy na początku wiosny, w wielu sklepach jest na nie duża promocja. Jeśli uda ci się ją znaleźć, naprawdę warto postawić na jakość i kupić sprzęt tej marki. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat sprzątania.

Myjka do okien Kärcher ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest tak skonstruowana, by wymiana wody była łatwa i higieniczna. Ssawki są na tyle mocne, byś nie musiał przejmować się pozostającymi smugami. Nie musisz polerować szklanej powierzchni, dzięki czemu mycie jest naprawdę błyskawiczne. To lepsze rozwiązanie niż ściągaczka do szyb. Co więcej, myjkę Kärcher wykorzystasz do bardzo wielu różnych zastosowań. Nadaje się do mycia wszystkich powierzchni, nie tylko szklanych. Umyjesz nią płytki, blaty kuchenne, marmurowe powierzchnie, parapety i tym podobne. Wszystko szybko, sprawnie i bez żadnych śladów.

Myjka Kärcher do mycia okien – opinie o klasycznych modelach

Myjka Kärcher klasy WV1

WV1 to klasa myjek Kärcher o najbardziej kompaktowych rozmiarach. Jest najprostsza i zarazem najtańsza – podstawowy model bez żadnych akcesoriów kosztuje około 200 zł. Jest bardzo poręczna, głównie ze względu na mały rozmiar. Oznacza to, że nie mieści się w niej zbyt dużo wody, a pojemnik trzeba dość często opróżniać, ale za to jest lekka i łatwa w obsłudze.

Czas pracy nie jest oszacowany, ale przyjmuje się, że na jednej maksymalnie naładowanej baterii możesz umyć nawet 55 metrów kwadratowych okien. Myjkę możesz kupić w podstawowej wersji lub w opcji Home Line – jest trochę bardziej wytrzymała. Ta myjka do mycia okien zebrała naprawdę bardzo dobre opinie użytkowników.

Myjka okienna Kärcher klasy WV2

Bardziej zaawansowana linia WV2 jest bardziej uniwersalna niż wymieniona tutaj poprzedniczka. Nadal jest mała i poręczna, jednak pojemniki są już troszkę większe, więc ich opróżnianie jest możliwe rzadziej. Także jest wyposażona w baterię litowo-jonową, która na jednym ładowaniu pozwala na bezustanną pracę przez około 75 minut. To wystarczająco, by umyć wszystkie okna w standardowym domu.

Myjki okienne WV2 mają wymienne ssawki o różnych rozmiarach, dzięki czemu lepiej się sprawdzają w przypadku różnych powierzchni. Możesz kupić je same lub w zestawie z dodatkowymi ssawkami i detergentami. Cena podstawowej myjki to 250 zł, z wymienną ssawką kosztuje około 300 zł.

Myjka do czyszczenia okien klasy WV5

Do mycia okien świetnie sprawdza się także myjka Kärcher WV5. To najbardziej zaawansowana linia myjek tego rodzaju. Jest bogato wyposażona. Obsługuje ją nie bateria, a wynajmowany akumulator, który trzeba ładować zewnętrznie. Ma kilka wymiennych ssawek, które dodatkowo można regulować – masz możliwość ustalenia ich długości i odległości od ramy okna. Dzięki temu możesz zapobiec powstawaniu smug przy samej framudze.

Miękki uchwyt sprawia, że operowanie nią jest wygodniejsze, rączka jest ergonomiczna. Co więcej ta elektryczna myjka jest wyposażona także we wskaźniki zużycia baterii, więc rozładowany akumulator nie zaskoczy cię w trakcie pracy. Myjka ta jest niezwykle cicha, więc praca nią jest jeszcze bardziej komfortowa. Myjki WV5 znajdują się w najbardziej rozbudowanych zestawach. Premium Home Line zestaw Non Stop dla przykładu składa się aż z siedmiu elementów, dzięki którym możesz poradzić sobie z myciem różnych powierzchni. Sama myjka WV5 kosztuje około 300 zł, za większy zestaw trzeba dopłacić kolejne 50-70 zł. Czasami obejmuje je promocja i można kupić cały zestaw w podstawowej cenie.

Zestawy Kärcher nie tylko do mycia okien

Myjki Kärcher wchodzą czasami w skład większych zestawów, które służą nie tylko do mycia okien, lecz także do sprzątania innych powierzchni. Na przykład zestaw Non Stop Promo to rozwiązanie, które pomoże ci posprzątać cały dom. Wymienne ssawki, lance teleskopowe o różnej długości sprawiają, że używanie tego sprzętu jest naprawdę bardzo wygodne. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają naprawdę wysokie okna. Taki zestaw jest jednak najdroższy – potrafi kosztować około 580 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny