Myjka Vileda do mycia okien

Mycie okien nie jest łatwym zadaniem ze względu na uporczywe smugi, które widać pod światło. Najtrudniejszy jest końcowy etap mycia szyb, kiedy to trzeba wytrzeć szyby do sucha tak aby nie powstały widoczne pod światło smugi. Obecnie na rynku istnieje duży wybór ściereczek z mikrofibry do mycia szyb. Jednak wycieranie ręczne jest pracochłonne i nie daje gwarancji wytarcia szyb bez smug. Dobrym rozwiązaniem jest gumowa ściągaczka do szyb. Jednak po jej użyciu trzeba wypolerować szybę szmatką.

Vileda do szyb należy do nowoczesnych robotów myjących, które znacznie usprawniają mycie okien. Elektryczna ściągaczka do mycia okien działa jak rodzaj odkurzacza, który wciąga wodę pozostawiając szybę czystą bez smug. Myjka do okien nie tylko skraca czas mycia okna, lecz także oszczędza wodę i detergenty. Ściągaczka do mycia okien korzysta z akumulatora, który trzeba naładować przed użyciem. W przypadku Vileda czas ładowania baterii to 4 godziny. Sprawdź także ten artykuł z poradami, czym myć okna.

Myjka do okien Vileda Windomatic - modele

Obecnie Vileda oferuje dwa modele myjki do okien: Vileda Windomatic myjka do okien oraz Vileda Windomatic Power.

Vileda Vindomatic ściągaczka do mycia szyb posiada końcówkę o szerokości 270 mm, którą można regulować o kąt 15 stopni. Cena tego modelu waha się od 159 do 236 zł. Model ten posiada spory pojemnik na brudną wodę 100 ml. Poprzedni model tej myjki miał pojemnik tylko 70 ml i trzeba było go częściej opróżniać. Również inni producenci jak Kercher i Leifheit wyposażają najnowsze modele swoich myjek w duże 100 ml pojemniki.

Vileda do szyb pracuje 40 minut, zaś czas ładowania akumulatora wynosi około 4 godziny. Zdaniem specjalistów czas ładowania przekraczający 4 godziny oznacza, że akumulator nie jest wydajny. Czyli Vileda do mycia okien mieści się w tym czasie, ale bez rewelacji. Vileda Windomatic może umyć 50-60 m2 okien po jednym naładowaniu. Dla porównania akumulator myjki Leifheit 51114 starcza na umycie 10 dużych okien, dzięki temu, że myjka ta pobiera energię tylko w czasie zasysania zaś w przerwach przechodzi w czas czuwania. Urządzenie jest dość lekkie - 630 g, co pozwala na pracę bez zmęczenia ręki. A może zainteresuje cię także ten artykuł o myjkach do okien?

Myjka Vileda do mycia okien podczas użycia, Vileda Vindomatic oraz inne modele, a także opinie i ceny różnych urządzeń producenta
Myjka do okien Vileda Windomatic - opinie, cena, zalety, wady

Model Vileda Windomatic Power posiada dodatkowo przycisk Power, który zwiększa o 50% moc ssącą. Dzięki temu czyszczenie szyb i krawędzi jest łatwiejsze. Cena tego urządzenia jest wyższa i waha się od 144 do 159,99 zł.

Ściągaczka do mycia okien Vileda Windomatic - zalety i wady

Tradycyjny model Vileda Windomatic zdobył sobie świetne opinie użytkowników. Co ciekawe użytkownicy zaznaczają, że Vileda do szyb nadaje się nie tylko do mycia powierzchni szklanych, lecz także do zbierania rozlanej wody. Myjka dobrze sprawdza się do mycia kafelków w łazience, kabin prysznicowych, luster, lodówki czy też okien w samochodzie, a nawet gresu polerowanego. Vileda Vindomatic zyskuje dobre opinie jako myjka poręczna i cicho działająca. Niektórzy użytkownicy wyrażają opinie, że Vileda do szyb świetnie sprawdzi się dla osób starszych, które nie mają siły samodzielnie umyć okien.

Wymienia się głównie takie zalety Viledy do mycia okien, jak prosta obsługa, mała waga oraz korzystna cena. Wadą tej myjki jest długi czas ładowania akumulatora. Dobre opinie zyskuje również model Vileda Windomatic Power. Jego zalety to duży i łatwy do opróżnienia pojemnik na brudną wodę, duża moc ssania, lekkość i cicha praca. Użytkownicy mają różne opinie na temat funkcji Power. Niektórzy chwalą jej zalety, gdyż ogranicza czas mycia okien do minimum. Inni zaś twierdzą, że jest to niepotrzebny bajer, który szybciej wykorzystuje baterię.

Na co zwrócić uwagę, kupując myjkę do szyb? Przede wszystkim na wagę urządzenia, czas ładowania baterii oraz wygodny uchwyt. Nowoczesna, elektryczna ściągaczka do szyb Vileda Windomatic sprawi, że mycie okien stanie się przyjemnością. Ściągaczka elektryczna to wygodne urządzenie, ale przy zakupie warto zwrócić uwagę na jej czas pracy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny