Urządzenie parowe Karcher

Parownica Karcher – czym się wyróżnia?

Myjka parowa Karcher została wyprodukowana w kilku wersjach, m.in. ręcznej i parowej. Czyścik parowy wyróżnia się bardzo wysokim ciśnieniem pary, umożliwiającym czyszczenie nawet tych trudno dostępnych miejsc. Mop parowy firmy Karcher jest w stanie wyczyścić dywan, piekarnik, tapicerkę samochodową, szklaną powierzchnię, meble bądź płytki. Okazuje się więc, że to urządzenie nie jest przeznaczone wyłącznie do podłóg, ale też np. do fug!

Maszyna parowa Karcher świetnie radzi sobie z pozostałościami po kleju bądź farbach, np. po gruntownym remoncie. Co najważniejsze, nie pozostawia na podłogach żadnych smug – jak to bywa w przypadku tradycyjnych urządzeń. Urządzenie parowe Karcher usuwa również stare tapety – właśnie z tego powodu wiele osób kupuje ten sprzęt jako pomoc przy remontowaniu bądź renowacji mieszkania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o myciu paneli podłogowych?

Karcher parowy – pozostałe zalety urządzenia

Wielką zaletą tych urządzeń jest ich zdolność do dezynfekcji. Sprężona wewnątrz urządzeń Karcher para działa przeciwgrzybiczo oraz bakteriobójczo. Mop parowy producenta pozwala na pozbycie się nawet 99,9% zanieczyszczeń, docierając do tych najmniej dostępnych miejsc. Każda myjka parowa Karcher posiada zbiornik z systemem filtracji – zatem szybko i łatwo uzupełnisz w nim wodę, wydłużając użyteczność urządzenia.

Jak już wiesz, ten czyścik parowy nadaje się do podłóg oraz do fug. Warto wspomnieć jednak, że skutecznie doczyści też płaszczyzny złożone z płytek, gresu, paneli laminowanych i innych powierzchni (dywany, wykładziny bądź materace). Mop parowy Karcher czy też tak zwana parownica Karcher skutecznie prostuje też wszelkie zagniecenia, np. na firankach czy obrusie. Specjalna budowa urządzenia zapewnia optymalną wilgotność przy czyszczeniu dowolnej z wymienionych powyżej powierzchni. Zatem, nigdzie nie pojawią się zacieki.

Karcher parowy – czy jest drogi?

Myjka parowa Karcher pozwala na skuteczną i efektywną pracę już po… kilku sekundach od włączenia! Nie musisz więc wymieniać w nim żadnych ściereczek, uzupełniać urządzenia środkami chemicznymi (często szkodliwymi!) czy poprawiać powstałe niedociągnięcia w postaci smug. Oszczędzasz z tym urządzeniem zarówno własny czas, jak i pieniądze! Mimo, że urządzenie parowe nie należy do najtańszych, koszt zakupu zwróci się naprawdę szybko. Standardowa maszyna parowa Karcher to wydatek rzędu kilkuset złotych. Sprawdź także ten artykuł o odkurzaczu myjącym podłogi.

Myjka parowa Karcher podczas czyszczenia tapicerki sofy oraz polecane modele maszyny parowej Karcher
Myjka parowa Karcher – opinie użytkowników, skuteczność działania, cena

Myjka parowa Karcher – popularne modele

Myjka parowa Karcher SC 2 EasyFix 1.512-050.0

Jeden z tańszych mopów producenta. Dzięki funkcji EasyFix (system mocowana na rzep) bez problemu zamontujesz na dyszę pad z mikrofibry. Dodatkowo, nawet nie musisz się przy tym schylać! Co ważne, urządzenie nie pobiera wiele wody – a pozwala wyczyścić dowolną powierzchnię (typu blat kuchenny, podłoga czy armatura łazienkowa).

Cena myjki parowej to ok. 400 zł.

Myjka parowa Karcher SC 3 EasyFix 1.513-110.0

Mop wyposażony jest w system mocowania na rzep – doskonale przylegając do czyszczonej nim powierzchni i to bez względu na kąt pracy. Ruchomy przegub zapewnia proste operowanie sprzętem i ciągły kontakt z czyszczoną płaszczyzną.

Cena urządzenia to ok. 600 zł.

Myjka parowa Karcher SC 4 1.512-405.0

Ta parownica Karcher skutecznie wyczyści nawet wodoodporną powierzchnię! Opcja Comfort Plus to połączenie ruchomego przegubu i większej dyszy podłogowej – dzięki niej wyczyścisz zatem każde duże pomieszczenie! Myjka parowa doskonale usuwa zabrudzenia z kuchni, łazienki, lustrzanych i szklanych przedmiotów oraz firanek czy obrusu!

Cena Karchera to około 800 zł.

Myjka parowa Karcher FC 5 Premium

Nareszcie doczyścisz z brudu i kurzu całe mieszkanie! Za pomocą funkcji samooczyszczania, jaka wbudowana jest w to niezwykłe urządzenie, podłoga wyschnie w niecałe 2 minuty! W urządzeniu zastosowano również innowacyjną koncepcję napędu – pady samodzielnie obracają się do przodu. W urządzenie wmontowano także ruchomą głowicę, która doskonale pozwala usunąć zabrudzenia i kurz zarówno spod mebli, jak i wszelakich szczelin, rogów oraz wokół napotkanych po drodze przeszkód. Demontaż dwóch zbiorników jest niezwykle prosty do wykonania, a więc dość szybko opróżnisz dzięki temu brudną wodę i nalejesz czystą. Wielkim plusem jest stacja dokująca i czyszcząca, dołączona do zestawu – pozwoli ona na wygodne przechowywanie mopa (nawet w nietypowych miejscach) oraz przemywanie zabrudzonych padów z mikrofibry.

Cena myjki parowej to ok. 1000 zł.

Pamiętaj, że…

Myjka parowa Karcher to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz błyskawicznie pozbyć się zabrudzeń w mieszkaniu – zwłaszcza, gdy nie masz czasu na korzystanie ze standardowych rozwiązań. Zatem naprawdę warto rozważyć jej kupno i odciążyć się od dodatkowych czynności, wykonywanych podczas sprzątania tradycyjnym mopem. Parownica Karcher to wybór do domu wart rozważenia.

ikona podziel się Przekaż dalej