Myjka do szyb – rodzaje

Myjka ręczna do szyb

Myjka ręczna, nazywana także myjką klasyczną to najprostsze urządzenie. W zasadzie nie wykonuje całej pracy – to tylko spryskiwacz wyposażony w ściereczkę, który pozwala na rozprowadzenie wody z detergentem po szklanej powierzchni. Wodę musisz zebrać osobno, na przykład ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym.

Klasyczna myjka do szyb usprawnia mycie okien, ale i tak do ciebie pozostaje ich polerowanie i wycieranie. Jej zaletą jest jednak stosunkowo niska cena.

Parowa myjka do okien

O wiele większym powodzeniem cieszy się parowa myjka do okien, czyli tak naprawdę myjka ciśnieniowa. Urządzenie składa się z dwóch pojemników – na czystą i brudną wodę. Jest wyposażone w ściereczkę zamontowaną na dyszy, z której wydobywa się para wodna. Osiada ona na oknach, gdzie dokładnie zmywa cały brud i kurz.

Następnie myjka ciśnieniowa pomaga zebrać pozostałą brudną wodę. Po prostu zasysa ją do środka, dzięki czemu nie musisz już przecierać szyb i wycierać pozostającej na nich wilgoci. Większość modeli jest wyposażona w akumulator. Elektryczna myjka do okien zostaje podłączona do ładowania, a bateria powinna wystarczyć na cały czas pracy. Tego rodzaju myjki o wiele szybciej się nagrzewają do temperatury umożliwiającej wytworzenie dużej ilości pary wodnej.

Akumulatorowa myjka do szyb może być częścią większego zestawu do sprzątania. Niektóre modele są wyposażone w końcówki, które ułatwiają sprzątanie fug, kamiennych i marmurowych powierzchni, szkła, luster czy blatów kuchennych. Takie urządzenia 3w1 bardzo często są już jednak dość drogie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu kabiny prysznicowej?

Myjka do okien – wady i zalety

Wygodna myjka do szyb

Myjka do szyb pozwoli ci błyskawicznie uporać się z brudnymi oknami. Wszystkie rodzaje, niezależnie od kształtu i sposobu działania, mają na celu nałożenie wody z detergentem na szybę i błyskawiczne jej ściągnięcie. Dzięki temu nie musisz polerować szyb i nie musisz przejmować się smugami – dobrej jakości myjki nie dopuszczają do ich powstania.

Myjki są wyposażone w ergonomiczne rączki, które ułatwiają manewrowanie. Dzięki temu jest to naprawdę najwygodniejszy sposób na umycie okien. Większość z nich jest dość lekka, więc bez problemu można trzymać je w dłoniach. Nawet podnoszenie ich w górę nie będzie obciążeniem dla rąk. Myjka do mycia okien to zakup wart rozważenia.

Myjka do mycia okien, a także popularne modele i producenci myjek do mycia okien oraz ich ceny i opinie użytkowników
Myjki do okien - popularne modele, opinie, ceny, skuteczność w myciu

Myjka do mycia okien - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Idealna myjka do okien to taka, która ma teleskopowe przedłużanie części do mycia szyby. Dzięki temu poradzisz sobie szybko nawet z wysokimi oknami, nie musząc stawać na drabinie czy krzesełku. Co więcej, zwróć także uwagę na jej wagę. Pamiętaj, że będziesz musiał napełnić ją wodą, co może dodać jej dodatkowe kilkaset gram! Dlatego waga pustej myjki nie powinna przekraczać 600 g.

Akumulatorowa myjka może być wyposażona w baterię o różnej pojemności, dlatego przed zakupem sprawdź, ile wynosi maksymalny czas pracy na pełnej baterii. Weź pod uwagę także, jaki jest dostęp do pojemników z wodą. Powinny być łatwo wyjmowane, szczególnie ten na brudną wodę, by dało się je bez problemu umyć. Ważny jest nie tylko czas pracy, ale także czas ładowania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ściągaczce do szyb?

Myjka do okien – popularne modele

Myjka do okien – modele marki Kärcher

W ofercie marki Kärcher znajdziesz bardzo wiele różnego rodzaju myjek do okien. Przede wszystkim producent oferuje myjki klasyczne, tak jak na przykład model WV Clasic. To małe urządzenie, które świetnie trzyma się w dłoni. Wytwarza parę wodną, która od razu pokrywa szklaną powierzchnię, jest wyposażone także w ssawki i końcówki ściągające wodę. Kilka ruchów wystarczy, by na szybie nie pozostały smugi. Myjka Kärcher zbiera bardzo dobre opinie ze względu na bardzo wysoką jakość i stosunkowo niską cenę – kosztuje około 230 zł.

Kärcher oferuje także bardziej skomplikowane urządzenia, jak złożony z kilkunastu elementów zestaw WV 5 Premium Non Stop. Jest to już sprzęt przeznaczony do mycia nie tylko okien czy luster, ale świetnie sprawdzający się w przypadku innych powierzchni. Ma wymienne ssawki i specjalne spryskiwacze, dzięki czemu możesz pracować także na kafelkach czy blatach w kuchni. Skuteczność czyszczenia w tym wypadku jest naprawdę ogromna, dlatego ten model zasługuje na szczególną uwagę. Jego cena przekracza nieznacznie 500 zł.

Opinie o marce Vileda

Bardzo dużą popularnością cieszą się także myjki marki Vileda. Wszystkie zbierają dobre opinie, ale pierwsze miejsce w rankingach zajmuje zazwyczaj Vileda Vidomatic, akumulatorowa myjka parowa, bardzo wygodnie trzymająca się w dłoni i łatwa w obsłudze. Ma kilka wad, jedną z nich jest długi czas ładowania w stosunku do krótkiego czasu pracy, jednakże w przypadku małych okien świetnie sobie poradzi.

Myjka ma elastyczne ssawki o szerokości 27 cm, dzięki czemu mycie standardowego okna jest błyskawiczne. Urządzenie posiada automatyczną regulację ssawki na 15 poziomach, co pozwala na bardzo precyzyjne ustawienia i dopasowanie do czyszczonej powierzchni. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń tego typu. Cena wynosi około 150 zł.

Elektryczna myjka do okien Bosch

Myjka do szyb Glass Vac to jedna z najciekawszych propozycji marki Bosch. Ma dość dużą siłę ssania, więc można zastosować ją do usuwania rozlanej wody. Odpowiednia końcówka pozwala na umycie kabiny prysznicowej, więc jest naprawdę uniwersalna i przydatna. Ma wiele końcówek o różnej wielkości, więc możesz także myć nią lufciki lub szyby w samochodzie. Przy jej tworzeniu zastosowano tę samą technologię ściągania wody, co w wycieraczkach samochodowych Bosch, dlatego skuteczność jest bardzo duża.

Myjka Glass Vac jest niewielka i bardzo wygodna. Świetnie leży w dłoni. Ma jednak jedną wadę – ładuje się aż 180 minut, by potem pracować jedynie przez pół godziny. Jest jednak naprawdę praktyczna, a w porównaniu z innymi produktami jej cena jest zdecydowanie godna uwagi – kosztuje około 250-300 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny