Problem z myszami w domu? Zobacz, co je przywabia i najlepsze sposoby na walkę z nimi

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak wypędzić myszy z domu, musisz wiedzieć, że zanim sięgniesz po radykalne metody, warto poznać domowe sposoby, które nie wyrządzą gryzoniom szkody. Oczywiście, myszy w domu to nieproszeni goście, którym niezwłocznie należy przeciwdziałać, by nie zdążyły wyrządzić szkód, na przykład w ubraniach czy poczynionych zimowych zapasach. Zatem, jak wygonić myszy?

Jedną z metod, jeśli chodzi o domowe sposoby, jest zapach. Tak się składa, że te małe gryzonie nie lubią takich aromatów, jak rumianek, cytryna czy też oleander. Zastosowanie tych produktów lub ich skoncentrowanych olejków o intensywnym aromacie w miejscu występowania nieproszonych gości to dobry sposób na skutecznie odstraszanie myszy. Warto jednak podkreślić, że metoda ta sprawdzi się przy niewielkiej liczbie gryzoni, nie natomiast dużych skupiskach, bytujących na przykład w piwnicy.

Niechciane myszy w domu, czyli porady, jak się pozbyć myszy

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej powszechnym sposobem na odstraszenie myszy i skuteczne pozbycie się jest trutka dla gryzoni. Rozwiązanie to jednak nie jest pozbawione wad, gdyż taka trutka jest szkodliwa dla ludzi i niespodziewających się zagrożenia dzieci. Poza tym metoda ta ma na celu uśmiercenie szkodnika, co nie jest zbyt humanitarne, ale decyzja pozostaje w gestii własnego sumienia. Podobnie w przypadku uśmiercających pułapek. Czy istnieją jednak jakieś jeszcze mniej inwazyjne metody? Okazuje się, że odstraszaczem może być nie tylko zapach, ale także dźwięk.

Jak się pozbyć myszy? Zastosuj elektryczny odstarszacz! Koszt zakupu nie jest wygórowany, a urządzenie emituje dźwięki, których te małe gryzonie nie tolerują. Plus rozwiązania jest taki, że częstotliwość ta nie jest słyszalna przez ludzi, więc zastosowanie urządzenia nie powoduje żadnego dyskomfortu, a jednocześnie stanowi mało inwazyjny sposób na odstraszanie myszy.

Jak wypędzić myszy? Sprawdzone domowe sposoby na odstraszanie myszy

Skutecznym sposobem na to, jak wypędzić myszy, jest także zbudowanie tak zwanej żywołapki lub zakupienie gotowej w sklepie. Zasada jej działania jest bardzo prosta, gdyż jej zadaniem jest zwabienie gryzonia do specjalnej konstrukcji, w której znajduje się wabik w postaci na przykład kawałka sera lub lepiej wędliny, i zamknięcie myszy wewnątrz, gdy ta tylko znajdzie się w środku. To jedna z bardziej humanitarnych metod, gdyż po udanej akcji gryzonia można wynieść w oddalone od domu miejsce i wypuścić na wolność.

Jak zbudować żywołapkę i pozbyć się tym samym myszy w domu? Wykorzystaj w tym celu plastikową butelkę po napoju. Najlepiej taką o prostej budowie, bez zwężeń i innych wymyślnych odkształceń. Odetnij jej górną część nożem i włóż do podstawy z pozostałej części butelki – lejkiem do dołu. Miejsce łączenia sklej taśmą. Całość przymocuj do wyciętej w kształt kwadratu, stabilizującej podstawki. Do butelki wsyp przynętę w postaci pokrojonej w drobną kostkę wędliny, ustaw w miejscu, gdzie spodziewasz się gryzonia i czekaj aż ten spadnie do pułapki zwabiony zapachem, z której z kolei nie będzie w stanie się wydostać. Prosty sposób na to, jak wygonić myszy, możesz zrealizować praktycznie bez kosztów i wychodzenia z domu.