Dlaczego srebro? Jest nie tylko uniwersalne

Srebrna biżuteria ma wielu zwolenników, a o popularności dodatków, w tym również srebrnych kolczyków decyduje coś więcej niż uniwersalność. Takie ozdoby doskonale się prezentują i najczęściej możesz je kupić w atrakcyjnych cenach. Co więcej, są zdecydowanie łatwiej dostępne (w porównaniu z biżuterią ze złota) i bardzo efektowne. Kolczyki srebrne doskonale sprawdzają się na co dzień, a ze względu na dużą liczbę propozycji, mogą być wykorzystywane w niemal każdym stylu. Idealną parę rozpoznasz dzięki kilku wskazówkom.

Jak wybrać srebrne kolczyki?

Pomimo tego, że uniwersalna odpowiedź nie istnieje, warto zwrócić uwagę na szereg praktycznych porad zakupowych – po to, żeby uniknąć stylizacyjnych gaf.

  1. Wybierz pożądaną kolorystykę srebrnych kolczyków, kierując się nie tylko obowiązującymi trendami, ale także – typem urody. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli zależy Ci na uzyskaniu spójnego efektu. Pozłacane srebrne kolczyki najlepiej będą prezentowały się w przypadku pań o ciepłym typie urody, klasyczne srebro natomiast będzie współgrało z chłodniejszą cerą.
  2. Decydując się na srebrne kolczyki, dopasuj ich rozmiar do stylistyki zestawu i okoliczności. W sportowych i codziennych połączeniach doskonale sprawdzą się kolczyki – sztyfty, w casualowych możesz pozwolić sobie na nieco bardziej okazałe propozycje. Żakiety i sweterki warto łączyć z kolczykami z perłą.
  3. Uwzględnij kształt twarzy. Chociaż niewiele kobiet o tym wie, głównym zadaniem kolczyków jest odwrócenie uwagi od najbardziej widocznych i często niekorzystnych cech. W myśl tej zasady twarz prostokątną należy wydłużyć (dobrym wyborem okażą się kolczyki wiszące, okrągłe lub owalne), a w przypadku twarzy trójkątnej, wyrównać proporcje (decydując się na kolczyki o szerokim dole). Największą swobodę wyboru srebrnych kolczyków mają właścicielki twarzy owalnej – to właśnie do nich adresowane są niemal wszystkie kształty i rozmiary biżuterii.
  4. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest także długość włosów. W przypadku krótkiej fryzury najlepszym wyborem okażą się kolczyki o różnej długości, koniecznie zapinane na sztyfty – wówczas zostaną odpowiednio wyeksponowane. Właścicielkom bobów poleca się srebrne kolczyki, które kończą się poza linią cięcia, a fryzur średnich i długich – wszystkie rodzaje ozdób.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej