Listwy przypodłogowe - materiał 

Pierwszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał, z którego wykonane są listwy przypodłogowe. Jedną z najbardziej popularnych opcji jest drewno, płyta pliśniowa MDF oraz PCV. Warto przyjrzeć się tym tworzywom, ponieważ każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Listwy przypodłogowe pcv są zdecydowanie najbardziej ekonomiczną opcją. Łatwość montażu i odporność na wilgoć może myć także dla wielu dużym plusem. Jednak mimo tego, że są one dostępne w wielu wzorach i kolorach, niektórzy uważają, że ich wygląd jest o wiele mniej atrakcyjny od listew drewnianych i innych materiałów.

Drewniana listwa przypodłogowa będzie zdecydowanie bardziej estetyczna i także bardzo trwała. Z pewnością sprawdzi się zarówno w klasyczych jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Jednakże, ich wadą jest ich dość wysoka cena oraz konieczność regularnej pielęgnacji. 

Listwy przypodłogowe MDF są tańsze od tych drewnianych, jednak dalej oferują bardzo atrakcyjny wygląd. Nie wymagają tak częstej pielęgnacji co drewno i są dość łatwe w montażu. Listwy MDF śą także bardziej odporne na zmianę temperatur oraz wilgoć, jednak nie tak jak listwy przypodłogowe plastikowe.

Listwy podłogowe a styl pomieszczenia

Wybór listew przypodłogowych powinien uwzględniać także styl i design wnętrza mieszkania. Na rynku dostępne są zarówno klasyczne i proste wzory, jak i bardziej ozdobne modele, które bardziej zwracają na siebie uwagę. 

Białe listwy przypodłogowe z pewnością będą pięknym wykończeniem do nowoczesnych pomieszczeń i dodadzą im elegancji. Możemy wybrać listwy w tym samy kolorze co podłoga, aby uzyskać spójny efekt lub wybrać kontrastując kolor, który podkreśli ich obecność. 

Jeśli chcą Państwo dodać charakteru do stylu pomieszczenia, zachęcamy do wyboru ozdobnych listw z różnymi wzorami i detalami. Mogą być to np. rzeźbione elementy, frezowania lub inne zdobienia, które z pewnością nadadzą wnętrzu unikatowego wyglądu. 

Po więcej inspiracji zapraszamy na naszą stronę https://www.barlinek.com.pl/produkty/listwy-przypodlogowe/ gdzie znajdą Państwo szeroki wybór listw przypodłogowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny